K čemu je dobrá epsomská sůl?

Účinek:
Vliv na orgán:
Účinek:
Vliv na orgán:
Epsomskou sůl můžete znát také pod názvem síran hořečnatý. Nejde tedy o klasickou sůl na dochucení pokrmů, ale o přírodní formu hořčíku, který je pro správné fungování našeho organismu naprosto nezbytný.
Kategorie: Články Kosmetika
Účinek:
Vliv na orgán:

Síran hořečnatý byl objeven poblíž města Epsom ležícím v anglickém hrabství Surrey. Odtud také pochází její název Epsomská sůl. Svým vzhledem silně připomíná kuchyňskou sůl, složení je však odlišné a jedná se tak o úplně jinou sloučeninu s hořkou chutí. Nejde o klasickou sůl, kterou bez problému dochutíte Vaše pokrmy. Epsomská sůl se používá nejčastěji zevně jako koupelová sůl pro doplnění tak moc důležitého hořčíku.

Epsomská sůl je významnou součástí mořské vody a některých českých minerálních vod, např. Šaratice nebo Zaječické hořké. Epsomská sůl obsahuje vysoké množství životně důležitého minerálu hořčíku, síranu a také kyslíku. Velmi dobře se však rozpouští ve vodě, v níž uvolňuje účinné ionty hořčíku a síranu. Běžně se používá k relaxačním koupelím nebo masážím. Dokáže zmírnit celou řadu zdravotních problémů, nejčastěji bolest svalů a kloubů.

Účinky a použití

Epsomská sůl se rychle vstřebává do pokožky, nevysušuje ji a zanechává ji hladkou a vláčnou. To je důvod, proč ji lidé nejvíce využívají jako sůl do koupele a k přípravě relaxačních lázní. Koupání ve vodě s epsomskou solí pomáhá snižovat záněty, zlepšovat vstřebávání hořčíku, uvolnit svaly, eliminovat stres a vyplachovat toxiny z těla. Pokud se Vám nedaří suplementovat dostatečné množství hořčíku z doplňků stravy, je koupel v epsomské soli tou správnou volbou.

Epsomská sůl pomáhá také při bodnutí hmyzem, které může být často velmi nepříjemné. Sůl stačí rozmíchat ve vodě a ve formě studených obkladů ji přikládat na zasažené místo. Uvidíte, že se výsledek dostaví velmi brzy a pomůže Vám od svědění či pálení. Kromě toho dokáže epsomská sůl ulevit také od spálení ze slunce. Postup je stejný a výsledek stejně efektivní.

Malé krystalky Epsomské soli lze použít pro intenzivní očistný a relaxační peeling celého těla. Pokožku zbaví nečistot i škodlivých toxinů, krásně ji zjemní a nohy zbaví nepříjemného zápachu po celém dni stráveném v uzavřené obuvi. Tento účinek jistě oceníte nejčastěji v létě.

Epsomská sůl má ještě jednu užitečnou vlastnost, která se může párkrát za život hodit asi každému. Tou je pomoc při kocovině. Ano, slyšíte dobře. Pokud se ráno po večírku cítíme opravdu mizerně a litujeme každé kapky, kterou jsme předchozí večer vypili, lze si pomoc epsomskou solí. Stačí smíchat lžičku s vodou, vypít a zapít pořádným množstvím čisté vody. Sůl je velmi bohatá na minerály, z toho důvodu dokáže odplavit toxiny v těla a pomoci nám tak s tímto nepříjemným stavem.

Lepší spánek

Epsomská sůl nám dokáže pomoci také s kvalitou našeho spánku. Dostatečná hladina draslíku v organismu je důležitá pro kvalitní spánek a zvládání stresu. Důvodem je pravděpodobně skutečnost, že hořčík se podílí na tvorbě neuromediátorů, které navozují spánek a zmírňují hladinu stresu. Hořčík také může pomáhat při tvorbě melatoninu, což je hormon, který navozuje spánek. Díky tomu se nám bude snadněji usínat a déle zůstaneme ve fázi hlubokého spánku.

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.