I v zimě bez nachlazení!

Suroviny:
Cenné látky:
Vliv na orgán:
Suroviny:
Cenné látky:
Vliv na orgán:
Se zimou kromě sněhu přichází také rýma, kašel a neustále ucpaný nos. Chcete přejít tuto zimu bez nepříjemného nachlazení? Vyzkoušejte naše osvědčené rady a tipy, které podpoří Váš imunitní systém a žádná chřipka na si Vás letos nepřijde!
Suroviny:
Cenné látky:
Vliv na orgán:

Patříte k lidem, kterým se s příchodem zimy a chladného počasí nevyhne nachlazení a celou zimu tráví s kapesníkem u nosu? Zimní období je pro náš imunitní systém velkou zkouškou, neboť se náš organismus musí vyrovnat s velkými teplotními rozdíly, nižším přísunem sluneční energie a zároveň se nám rozhodí celý přirozený cyklus, protože je velmi brzy tma. Přečtěte si naše tipy a rady na to, jak přečkat zimu bez nachlazení.

Bez vitamínu C ani ránu

Nejlepší prevencí a zároveň podporou imunitního systému je suplementace vitamínu C. Vitamín C si náš organismus nedokáže vytvořit sám, a proto ho musíme přijímat buď z potravin, nebo z doplňků stravy. V potravinách ho najdeme nejvíce v citrusech, rakytníku, šípkách nebo acerole.

Acerola je exotická rostlina, která obsahuje nejvíce vitamínu C v přírodní formě na světě. Studie uvádí, že obsah vitamínu C v acerole je až 30x vyšší, než např. v pomerančích. Kromě vitamínu C obsahuje také nezanedbatelné množství vitamínů skupiny B, vitamínu A a E. Mezi minerály stojí za zmínku např. draslík, hořčík, zinek, vápník, měď, železo a mnoho dalšího.

Vitamín C má pro naše tělo řadu dalších obrovských benefitů. Kromě podpory imunitního systému je důležitý pro tvorbu kolagenu, který je nezbytný pro zdraví našich kostí, zubů, kloubů atd. Vitamín C přispívá také ke snížení únavy a vyčerpání, která může být v zimních měsících o poznání větší.

Čínská medicína

Čínská medicína je v lékařství známá již tisíce let a využívá se čím dál více. Najdeme v ní totiž produkty, které jsou pro naše zdraví naprosto zázračné a mají opravdu nespočet benefitů. Nejznámější jsou tzv. medicinální houby, mezi které patří např. reishi. Reishi je na podporu imunitního systému naprosto skvělý produkt. Kromě toho dokáže snížit hladinu cholesterolu v krvi. Na trhu ji najdeme nejčastěji ve formě prášku, který stačí rozmíchat ve vodě nebo přidat do jogurtu, džusu či kaše.

Manukový med

Manuka je stálezelený keř s bíle či růžově kvetoucími květy, který pochází z Nového Zélandu. Manukový med není jen tak ledajaký med. Nejde o sladidlo, které si přidáte do čaje nebo do bábovky. Jde to výjimečný produkt, kterému se přezdívá tekuté zlato. Je známý především pro své dezinfekční účinky, z toho důvodu skvěle zabírá při nachlazení, zejména na bolesti v krku. Manukový med by nikdy neměl přijít do kontaktu s teplem, jinak se jeho zázračné účinky zničí. Med se používá po lžičkách nebo lze rozmíchat ve studeném nápoji.

Potraviny na zahřátí

Cítíte se po každém návratu domů promrzlý na kost? To je vhodná chvíle na potraviny, které nás dokonale prohřejí a zbaví tohoto nepříjemného pocitu. Jako první nás napadne zázvor. Zázvorový čaj je zkrátka všelék a funguje skvěle na podporu imunity. Přidat do něj můžete např. lžičku medu (ne manukového) a lžičku skořice. Uvidíte, že po tomto koktejlu Vám zima rozhodně nebude.

Dalším tipem je zeleninový či kuřecí vývar, který necháme táhnout i několik hodin. Vývar je ideální na zahřátí organismu, ale díky svému složení nám dodá také spoustu živin a minerálů, které opět posílí naši imunitu. Vývar si můžeme připravit buď jako polévku, nebo ho lze také popíjet každé ráno nalačno. To nám zajistí správné fungování našich střev, ve kterých se nachází až 80 % imunity. Pokud máme zdravá střeva, pak si můžeme být jistí, že i naše imunita funguje o mnoho lépe.

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.