Jak poznat kvalitní produkt od nekvalitního aneb co kupovat a co ne

Cena

Říká se: „nejsme tak bohatí na to, abychom kupovali levné produkty“. A  přesně toho platí u superpotravin. V případě, že chcete udělat něco dobrého pro své zdraví, kvalita je naprostý základ. Nekvalitní produkt Vám nijak neprospěje. Jsou to defakto vyhozené peníze.  V případě, že uvidíte prodávat např. 200g mladého ječmene za 300 Kč, můžete si být téměř 100% jistí, že nejde o kvalitní produkt. Pravděpodobně půjde o tzv. drcenou trávu (jedná se o podstatně méně kvalitní zpracování než u kvalitní sušené šťávy) a původ bude přinejmenším pofidérní. O tom, že nebude obsahovat certifikáty jakosti ani nemluvě. Investujte radši o trošku více peněž za nesrovatelně lepší kvalitu. Tělo Vám poděkuje!

Certifikáty jakosti

Kvalita je u produktů, jako jsou superpotraviny, naprostý základ. Jak ale poznat ty kvalitní od těch nekvalitních. Jeden z důležitých indikátorů jsou certifikáty jakosti. Nejlepší je, když potřebné certifikáty jakosti získal jak pěstitel, který se o rostlinky stará, tak i firma, která produkty distribuuje (jako to má např. Naturalis). Pakliže nevíte, zda daný produkt má či nemá certifikáty jakosti, zkuste si je vyžádat. V případě, že firma není schopna žádné takové certifikáty doložit, raději se poohlédněte po jiné značce.

První pohled

Né nadarmo se říká, že první pohled je rozhodující. V případě, že obal nevypadá příliš vábně dost často to je indikátorem toho, že ani vnitřek obalu (tj. produkt) není moc kvalitní. Je tedy lepší důvěřovat svému oku a instinktu.

Barva produktu

Jeden z podstatných indikátorů kvality superpotravin je jich barva. Ta totiž svědčí o řadě věcí jako je způsob zpracování, skladování, čistotě (přidání nežádoucích adivit) atd.. V případě, že narazíte na podezřele světlé superpotraviny (velmi často to bývá např. u Acai Berry, které je často světlounce fialové až růžové – nápadně podobné cukrové vatě), berte to jako varovné znamení a vyžádejte si další informace.

Nutriční hodnoty

Nutriční hodnoty jsme si zvykli číst a zjišťovat u klasických produktů jako je salám či sýr. A superpotraviny by tedy neměly být výjimkou. Jednotlivé nutriční hodnoty jsou ukazatelem výživnosti a kvality produktu. Občas se ale stává, že výrobce nutriční hodnoty neuvádí. A to je určitě varovný signál toho, že není něco v pořádku!