aneb pro koho jsou zelené a superpotraviny vhodné?

Jsou zelené potraviny či superpotraviny vhodné i pro mě? K čemu mi pomůžou? A pomůžou mi vůbec? Toto jsou velmi časté otázky, které si lidé kladou ve chvíli, kdy se dozvědí o zelených potravinách či superpotravinách. Na následujících příkladech Vám ukážeme různé typy lidí, kteří si produkty oblíbili, pomohli jim a následně se stali pravidelnými konzumenty.
Prevence

Běžný člověk pro skvělou prevenci

Na první pohled se může zdát, že zelené potravinysuperpotraviny konzumují pouze lidé se zdravotními komplikacemi, abnormálním fyzickým vytížením, budoucí či současné maminky a tak podobně. Zdání ale někdy klame. A toto je zrovna ten případ. Chcete si dopřávat maso? Občas zajdete na pivo? Nejíte ovoce a zeleninu dostatečně často? Nevyznáváte zrovna příliš zdravý životní styl? Nevadí. Nemusíte se kompletně měnit. Stačí udělat malé krůčky k tomu, abyste se dožili vysokého věku bez zdravotních komplikací. Buď můžete začít cvičit, pravidelněji konzumovat ovoce a zeleninu nebo si můžete dopřát koktejl či pokrm ze superpotravin. Uvidíte, tělo Vám brzy poděkuje.

Zdravotní problémy

Osoby se zdravotními problémy

Zelené potraviny a superpotraviny jsou též oblíbeny u lidí, kteří mají zdravotní problémy různého rázu (chronické problémy či akutní). Jelikož se nejedná o léky, ale o přírodní produkty, může je konzumovat prakticky kdokoli včetně malých dětí, můžu, žen a jsou též oblíbeny i u starších lidí. Nezřídka kdy jsou též doporučovány samotnými lékaři jako vhodný doplněk ke standardní léčbě. Další podstatná výhoda je, že jsou 100% přírodní – tedy pro tělo snadno stravitelné a komplexně využitelné. Nemůže tedy dojít (respektive u těch kvalitních ne), že by je tělo vyloučilo, jako to často bývá u různých vitamínů zakoupených v lékárnách.

Ženy v období těhotenství

Ženy v období těhotenství

Jedním z typických konzumentů našich produktů je mladá žena, která se chystá na nejkrásnější období svého života – rodičovství. V té souvislosti se snaží udělat vše pro to, aby měla zdravé mimčo – zdravě jí, nepije alkohol, nekouří, relaxuje a konzumuje zelené potraviny a superpotraviny. Ty z těla odstraňují škodliviny, které se tam řadu let usazovaly. Cílem je, aby celý průběh těhotenství byl bez komplikací a narodil se nový, zdravý a silný človíček. Další uživatel zelených a superpotravin je typově velice podobný. Konkrétně se jedná o ženu, která těhotná již je, popřípadě nově porodila a začala kojit. Díky velmi vysoké nutriční výživové hodnotě, antioxidačním a regeneračním účinkům se zelené potraviny a superpotraviny doporučují konzumovat i v těchto případech. Zajistí se tím dostatek živin pro mimi, díky čemuž bude zdravé, silné a méně náchylné k chronickým i akutním nemocem.

Osoby s problematickou pokožkou

Osoby s problematickou pokožkou

Zelené potraviny a superpotraviny jsou velmi často oblíbené u osob s problematickou pletí či s kožními problémy. Mezi takováto onemocnění nejčastěji patří akné, exzém, lupenka, vyrážka, osypání či jiné druhy kožních anomálií. Jelikož je kůže největší orgán v těle, který slouží jako filtr proti okolním vlivům, velmi často je prvním indikátorem různých druhů onemocnění. Zelené potraviny a superpotraviny, které se nejčastěji konzumují vnitřně lze při kožních problémech užívat i jako obklady či masky. Velmi často se k vlastní konzumaci (vnitřní očistě) též nanáší na napadené místo či se z nich dá dělat celá pleťová maska. Nejčastějšími plodinami na tvorbu takovýchto přírodních masek jsou mladý ječmen či acai berry (malé množství prášku se rozpustí ve vodě či jogurtu).

Sportovci

Sportovci

Zelené potraviny a superpotraviny velmi často a rádi konzumují sportovci napříč všemi disciplínami. Důvod je jasný. Sportovci potřebují být v dobré kondici více než kdokoli jiný. A právě proto dělají pro své tělo jen to nejlepší. Nejen, že tělo zbavují pomocí zelených potravin a superpotravin škodliviny, ale hlavně pomocí nich tělu dodávají všechny potřebné látky jako jsou vitamíny, minerály, stopové prvky, omega 3 mastné kyseliny a tekutiny (např. chia semínka mají unikátní schopnost zavodňovat organismus). S trochou nadsázky lze říci, že nejoblíbenější dobou na konzumaci zelených a superpotravin je celý den. Ráno pro nastartování organismu, odpoledne pro udržení vitality, během tréningu na dodání živin a večer pro plnohodnotnou regeneraci těla. Zelené a superpotraviny jsou stejně oblíbeny u sportovců i sportovkyň a to u rekreačních i vrcholových. Některé produkty dokonce velmi často konzumují i maratónští běžci či mistři světa ve svých sportovních disciplínách.

Vegetariáni

Vegetariáni, vegani, vitariáni …

Vegetariáni, frutariáni, vitariáni, vegani, ale i lidé, kteří vyznávají zdravý životní styl bez jakýchkoli „iáni“ si denně pochutnávají na zelených potravinách a superpotravinách. Většina produktů má dokonce certifikát jakosti „Vegan“ či „RAW“, což dokazuje vhodnost konzumace i vitariány a vegany. Neskutečná výhoda superpotravin tkví i v různorodosti použití. Nemusíte si pouze dělat „nudné“ nápoje typu – „superpotravinu nasypu do vody a vypiji“, nýbrž z nich jde dělat řada skvěle chutnajících koktejlů, smoothies, kaší, hlavních jídel, salátů, zmrzlin, koláčů či jiných pokrmů.