Açai berry

Açai berry (čti asají), ovoce bohů z amazonských palem, je 100% přírodní lyofilizovaný prášek plný celé řady živin. Co se týče velikosti antioxidantů (dle stupnice ORAC), tak acai berry patří mezi jedny z nejvíce postavených produktů.
Kvalita:
Vhodný i pro:

Účinky açai berry

Açai berry na stupnici ORAC, která vyjadřuje množství antioxidačních látek v superpotravinách, obsadilo jednu z nejvyšších příček. Význam açai berry pro lidskou výživu a zdraví způsobil, že je opěvováno i ve folkloru domorodého obyvatelstva Amazonie.

Popis

Açai berry je bobulovité ovoce euterpe brazilské, až 20 metrů vysoké palmy rostoucí v záplavových oblastech povodí Amazonky na území Brazílie, Belize, Peru a Kolumbie. Černé bobule jsou 2–3 cm velké a jejich purpurově červená šťáva chutná po mrkvi, červené řepě, oříšcích a čokoládě. K radosti všech příznivců plodí açai až osmkrát do roka. Domorodci kromě ovoce využívají i dužinu růstového vrcholu palmy, která je známa jako palmové zelí (odtud i líbezné české jméno stromu kapustoň brazilská). Pro svůj elegantní vzhled se palma pěstuje také jako okrasná dřevina.

Pěstováno v panenské přírodě
Palmy açai se pěstují ve své amazonské domovině.
Prokazatelný původ açai berry
Známe dodavatele, způsob pěstování i zpracování výrobku.
Osvědčený způsob zpracování
Lyofilizace zachová až 95 % nutriční hodnoty čerstvé šťávy.
Správné načasování sklizně
Ovoce dozrává několikrát do roka a sklízí se hned po opadání.

Pěstování, sklizeň a zpracování

Husté hrozny açai berry dozrávají v korunách palem několikrát ročně. Jakmile bobule dozrají, opadají a jsou okamžitě sesbírány. Suší se metodou lyofilizace, tj. při teplotách hluboko pod bodem mrazu. Následně jsou rozemlety na jemný prášek. Lyofilizace uchová až 95 % účinných látek obsažených v čerstvém plodu. Při běžném sušení by ztráta byla cca 50 %.

Pěstitel Açai Berry Naturalis

Špičková kvalita je pro našeho pěstitele naprostou prioritou. Sběr zralých plodů je rychlý a všechny fáze dalšího zpracování podléhají bedlivé kontrole. Pěstitel vyváží do celého světa a každoročně podstupuje řadu testů kvality, v nichž dosahuje excelentních výsledků.
Mapa Brazílie

Certifikáty a ocenění

Balení

Prášek z usušených brazilských açai berries dovážíme a ve specializované firmě balíme do uzavíratelných sáčků a plechových dóz, které brání zvlhnutí a kontaminaci. Pověřená balírna je držitelem řady certifikátů pro balení bio potravin. Distribuce splňuje přísné požadavky na uchování nutriční hodnoty a hygienickou nezávadnost produktu.

Nutriční hodnoty

Výživové údajena 100 g
Energetická hodnota1815 kJ / 424 kcal
Tuky14,9 g
z toho nasycené mastné kyseliny2,17 g
Sacharidy67,36 g
z toho cukry6,42 g
Bílkoviny7,76 g
Sůl0,8 g

Jedinečné vlastnosti Açai Berry Naturalis

Čistý produkt
Pečlivě zpracovaný produkt beze stopy po nežádoucích chemických látkách.
Skvělý antioxidant (dle ORAC)
Jeden z nejlepších na žebříčku světových potravin.
Zajímavý chuťový zážitek
Nápoj z açai berry připomíná směs ovoce, oříšků a čokolády.

Chcete se na něco zeptat? Neváhejte kontaktovat našeho odborníka na superpotraviny, Ing. Martina Sedláčka.

Napište nám
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.