Maqui berry

Účinek:
Kvalita:
Vhodný i pro:
Bobule jihoamerického keře maqui (čti “maki”) berry obsahují největší množství přírodních antioxidantů ze všech rostlin světa. Jejich konzumace intenzivně chrání cévní a posiluje imunitní systém.
Kategorie: Suroviny - Superpotraviny

Schválené zdravotní účinky maqui berry

Obsah přírodních antioxidantů v maqui berry je skutečně výjimečný. Na stupnici ORAC dosahují hodnoty 28 000. Pro srovnání, vyhlášený tuzemský zdroj antioxidantů – borůvky, kterým jsou maqui berry také podobné – mají skóre pouhých 6000. Proč jsou antioxidanty významné? Zpomalují stárnutí a pomáhají organismus chránit před civilizačními chorobami. Pověstná tělesná kondice andských Indiánů Mapuche se někdy připisuje právě konzumaci maqui berry v různých pokrmech a nápojích. Bobule jsou bohatým zdrojem vitaminů A a C, sodíku, draslíku, vápníku a dalších cenných látek.

Popis

Maqui berry pochází z mohutného, stálezeleného keře Aristotelia chilensis, který roste v pralesích jižního Chile a Argentiny. Pět milimetrů velké bobule se sice podobají borůvkám, chutnají ale spíše jako ostružiny. Vzrostlý keř produkuje cca 10 kg bobulí.

Pěstováno v panenské přírodě
Naše maqui berry roste v domovských podmínkách chilské Patagonie.
Prokazatelný původ maqui berry
Známe svého pěstitele a víme, jak bobule pěstuje a suší.
Osvědčený způsob zpracování
Šetrná metoda sušení zachová maximum cenných látek.
Správné načasování sklizně
Plody jsou ručně sklizeny v nejlepším možném okamžiku.

Pěstování, sklizeň a zpracování

Maqui berry se pěstuje v místě svého původu, Patagonii, kde má ideální podmínky pro růst a dozrávání plodů. Čerstvě sesbírané bobule se usuší a rozdrtí na prášek. Sušení probíhá při teplotách pod bodem mrazu (lyofilizace), díky němuž se zachová až 95 % účinných látek, dvakrát víc než při běžném sušení. Prášek je velmi čistý a dobře stravitelný.

Pěstitel Maqui Berry Naturalis

Pěstitel suroviny pro Maqui Berry Naturalis Bio je celosvětově uznávaným dodavatelem tohoto zázraku přírody. Na tradiční formě pěstování se podílejí potomci původních obyvatel Chile, dnes ovšem s podporou nejmodernějších technologií. Přísné dodržování výrobních postupů dokládá řada mezinárodně uznávaných certifikátů.
Mapa Chille

Certifikáty a ocenění

Balení

Prášek ze sušených plodů maqui berry dovážíme z Chile a balíme ve specializovaném provozu do uzavíratelných sáčků a plechových dóz. Balírna drží několik certifikátů pro balení bio potravin. Balení probíhá pod nepřetržitou kontrolou, garantuje zachování nutričních hodnot a úplnou hygienickou nezávadnost.

Nutriční hodnoty

Výživové údajena 100 g
Energetická hodnota 1584 kJ / 378 kcal
Tuky 9,5 g
z toho nasycené mastné kyseliny 1,5 g
Sacharidy 56,4 g
z toho cukry 37,6 g
Bílkoviny 7,1 g
Sůl 0 g

Jedinečné vlastnosti Maqui Berry Naturalis

Excelentní ochrana imunitního systému
Nejvyšší známá koncentrace přírodních antioxidantů.
Bohatý zdroj vitaminů
15x víc vitaminu A než mléko, 2,5x víc vitaminu C než pomeranč.
Skvělá chuť
Maqui berry chutná po čerstvě utržených ostružinách.

Chcete se na něco zeptat? Neváhejte kontaktovat našeho odborníka na superpotraviny, Ing. Martina Sedláčka.

Napište nám

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.

Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.
Navigace