Maqui berry

Kvalita:
Vhodný i pro:
Bobule jihoamerického keře maqui (čti “maki”) berry obsahují největší množství přírodních antioxidantů ze všech rostlin světa (podle hodnoty ORAC). Konzumovat se může jako nápoj či přídavek pokrmů

Schválené zdravotní účinky maqui berry

Obsah přírodních antioxidantů v maqui berry je skutečně výjimečný. Na stupnici ORAC dosahují hodnoty 50 000. Pro srovnání, vyhlášený tuzemský zdroj antioxidantů – borůvky, kterým jsou maqui berry také podobné – mají skóre pouhých 6000. Pověstná tělesná kondice andských Indiánů Mapuche se někdy připisuje právě konzumaci maqui berry v různých pokrmech a nápojích. Kromě antioxidantů maqui berry obsahuje též celou řadu hodnotných látek.

Popis

Superpotravina maqui berry pochází z mohutného, stálezeleného keře Aristotelia chilensis, který roste v pralesích jižního Chile a Argentiny. Pět milimetrů velké bobule se sice podobají borůvkám, chutnají ale spíše jako ostružiny. Vzrostlý keř produkuje cca 10 kg bobulí.

Pěstováno v panenské přírodě
Naše maqui berry roste v domovských podmínkách chilské Patagonie.
Prokazatelný původ maqui berry
Známe svého pěstitele a víme, jak bobule pěstuje a suší.
Osvědčený způsob zpracování
Šetrná metoda sušení zachová maximum cenných látek.
Správné načasování sklizně
Plody jsou ručně sklizeny v nejlepším možném okamžiku.

Pěstování, sklizeň a zpracování

Maqui berry se pěstuje v místě svého původu, Patagonii, kde má ideální podmínky pro růst a dozrávání plodů. Čerstvě sesbírané bobule se usuší a rozdrtí na prášek. Sušení probíhá při teplotách pod bodem mrazu (lyofilizace), díky němuž se zachová až 95 % účinných látek, dvakrát víc než při běžném sušení. Prášek je velmi čistý a dobře stravitelný.

Pěstitel Maqui Berry Naturalis

Pěstitel suroviny pro Maqui Berry Naturalis Bio je celosvětově uznávaným dodavatelem tohoto zázraku přírody. Na tradiční formě pěstování se podílejí potomci původních obyvatel Chile, dnes ovšem s podporou nejmodernějších technologií. Přísné dodržování výrobních postupů dokládá řada mezinárodně uznávaných certifikátů.
Mapa Chille

Certifikáty a ocenění

Balení

Prášek ze sušených plodů maqui berry dovážíme z Chile a balíme ve specializovaném provozu do uzavíratelných sáčků a plechových dóz. Balírna drží několik certifikátů pro balení bio potravin. Balení probíhá pod nepřetržitou kontrolou, garantuje zachování nutričních hodnot a úplnou hygienickou nezávadnost.

Nutriční hodnoty

Výživové údajena 100 g
Energetická hodnota1584 kJ / 378 kcal
Tuky9,5 g
z toho nasycené mastné kyseliny1,5 g
Sacharidy56,4 g
z toho cukry37,6 g
Bílkoviny7,1 g
Sůl0 g

Jedinečné vlastnosti Maqui Berry Naturalis

Snadná příprava
Maqui berry stačí nasypat do jogurtu či oblíbené kaše.
Bohatý zdroj antioxidantů
Nejvyšší známá koncentrace přírodních antioxidantů.
Skvělá chuť
Maqui berry chutná po čerstvě utržených ostružinách.

Chcete se na něco zeptat? Neváhejte kontaktovat našeho odborníka na superpotraviny, Ing. Martina Sedláčka.

Napište nám
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.
Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.
Kategorie