Chia semínka

Semínka šalvěje hispánské jsou nejbohatším rostlinným zdrojem nenasycených mastných kyselin. Podporují optimální přeměnu živin v energii, pomáhají snižovat cholesterol, podporují zažívání a zároveň příznivě působí na celý kardiovaskulární systém.
Cenné látky:
Vliv na orgán:
Kvalita:
Vhodný i pro:
Způsob přípravy:

Schválené zdravotní účinky chia semínek

Chia semínka dokážou nasát velké množství vody. Po požití vznikne v žaludku jemná, lehce stravitelná gelovitá hmota. Ta vytvoří fyzickou bariéru, která zpomalí přeměnu složitých sacharidů v jednoduché cukry. Energie z potravy se tak uvolňuje delší dobu a je efektivněji využita. Hydrofilní vlastnosti chia semínek přispívají také k hydrataci těla, zejména při sportu a jinak zvýšené tělesné námaze. Mimořádný obsah omega-3 a omega-6 nenasycených mastných kyselin snižuje hladinu cholesterolu a podporuje srdeční činnost. Obsah vlákniny působí pozitivně na zažívání. Nekonzumujte chia semínka, máte-li nízký tlak nebo užíváte-li léky na ředění krve.

Popis

Chia semínka jsou semena jednoleté, až metr vysoké, bíle nebo fialově kvetoucí šalvěje hispánské, hluchavkovité byliny pocházející ze středoamerických hor. Bíle kvetoucí šalvěje mají šedá, fialově kvetoucí černá semínka. Šalvěji se daří na teplých a slunných stanovištích v lehkých a propustných půdách. Její účinky ctili už staří Aztékové, kteří chia semínka hojně konzumovali ve formě příměsi, mouky nebo oleje, a dokonce je používali jako platidlo. Pro neutrální chuť je lze využít v mnoha pokrmech.

Pěstováno v panenské přírodě
Naše chia semínka pocházejí ze šalvějí rostoucích v odlehlých horách.
Prokazatelný původ chia semínek
Známe konkrétního dodavatele, jeho způsob pěstování i zpracování.
Osvědčený způsob zpracování
Šetrná metoda sběru i zpracování zachovávají maximum nutričních hodnot.
Správné načasování sklizně
Semínka se získávají v okamžiku zralosti a optimálního obsahu živin.

Pěstování, sklizeň a zpracování

Naše chia semínka pocházejí ze šalvějí pěstovaných v optimálních podmínkách bolívijských hor, vzdálených od všech zdrojů znečištění. Sbírají se zralá, s největším obsahem cenných látek. Důkladně, ale šetrné sušení je zárukou perfektní kvality produktu.

Pěstitel Chia Semínek Naturalis

Náš dodavatel patří k největším světovým exportérům chia. Svůj produkt dodává na nejnáročnější trhy Japonska, Německa nebo Švýcarska. Maximální pozornost věnuje jak pěstování rostlin, tak sušení a skladování semínek, což je pro zachování jejich výživové hodnoty zcela zásadní.
Mapa Bolívie

Certifikáty a ocenění

Balení

Pečlivě usušená a zabalená chia semínka dovážíme od bolívijského pěstitele a ve specializovaném závodě přebalujeme do uzavíratelných sáčků příp. plechových dóz, které brání zvlhnutí a kontaminaci. Tato česká balírna je držitelem mnoha certifikátů prokazujících bio kvalitu balených potravin. Distribuce podléhá přísné kontrole a garantuje zachování všech hodnot i hygienické nezávadnosti produktu.

Nutriční hodnoty

Výživové údajena 100 g
Energetická hodnota1893 kJ / 459 kcal
Tuky32,7 g
z toho nasycené mastné kyseliny3,52 g
z toho omega – 318,7 g
z toho omega – 66,2 g
Sacharidy2,34 g
z toho cukry1,5 g
Bílkoviny21,9 g
Sůl0,01 g

Jedinečné vlastnosti Chia Semínek Naturalis

Čistý produkt
Kvalitní, pečlivě usušená a zabalená semínka bez jakýchkoliv chemických příměsí.
Nejbohatší zdroj omega-3 kyselin
Omega-3 nenasycené mastné kyseliny pomáhají odbourávat cholesterol.
Optimální dodavatel energie
Konzumace chia semínek optimalizuje hospodaření s vodou, cukry a živinami.

Chcete se na něco zeptat? Neváhejte kontaktovat našeho odborníka na superpotraviny, Ing. Martina Sedláčka.

Napište nám
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.