Bílá moruše

Kvalita:
Vhodný i pro:
Sladké plody bílé moruše se hodí do kaší, RAW dezertů, koláčů či celé řady dalších pokrmů. Díky decentní chuti Vašemu oblíbenému jídlu dodá "šmrnc", ale zároveň nepřebije ostatní ingredience. Moruši bílou můžete též mlsat i samotnou.
Kvalita:
Vhodný i pro:

Popis

Bílá moruše je útlý strom až 15 metrů vysoký. Má původ v Asii, od středověku byl ale vysazován i ve Středomoří. Přestože mu svědčí teplé klima, dokáže se přizpůsobit i chladnějším poměrům. V českých zemích se objevil v 19. století. Podle lokálních podmínek zvládá jednu až dvě úrody ročně. Šťavnaté zralé plody moruše složené z mnoha drobných nažek připomínají maliny či ostružiny, jsou ale tužší a jejich barva kolísá od světle zelené po sytě červenou. Hlavní užitnou hodnotou morušovníku ovšem nejsou plody, ale hedvábí: listy stromu jsou jedinou položkou na jídelním lístku housenky bource morušového. Morušovník je přes svou křehkost hojně vysazován i jako dekorativní okrasná dřevina.

Pěstováno v panenské přírodě
Bílá moruše roste na liduprázdném tureckém venkově.
Prokazatelný původ moruše
Víme, kdo, kde a jak moruše pěstuje.
Osvědčený způsob zpracování
Mytí ani sušení neubere na nutriční hodnotě.
Správné načasování sklizně
Hned jak plody dozrají, spadnou a posbírají se.

Pěstování, sklizeň a zpracování

Sklizeň moruší je příkladně jednoduchá: zatřesete stromem a zralé moruše vám spadnou do klína. Prosté je i zpracování. Plody se posbírají, pečlivě vytřídí, důkladně umyjí a šetrně usuší. Bez použití chemikálií si tak uchovají maximum vitaminů a dalších cenných látek. Sladká a příjemná chuť nevyžaduje doslazování ani jiné chuťové úpravy.

Pěstitel Moruše Bílé Naturalis

Naše moruše pocházejí ze sadů rostoucích v povodí řeky Eufrat v jihovýchodním Turecku. Řídce osídlená krajina plná slunce je prosta všeho znečištění a dokonale odpovídá potřebám stromů, plodů i jejich konzumentů. Turecký pěstitel si zakládá jak na kvalitě svých moruší, tak na šetrném, udržitelném hospodaření.
Mapa Turecka

Certifikáty a ocenění

Balení

Sušené plody dovážíme z Turecka a balíme v prověřeném českém závodě na balení biopotravin. Je držitelem potřebných certifikátů, proces balení je pod přísnou hygienickou kontrolou. Cenné látky moruší chrání uzavíratelné sáčky a plechové dózy s kvalitním víčkem.

Nutriční hodnoty

Výživové údajena 100 g
Energetická hodnota1435 kJ / 339 kcal
Tuky1,5 g
z toho nasycené mastné kyseliny0 g
Sacharidy74,6 g
z toho cukry37,7 g
Bílkoviny4,2 g
Sůl0,17 g

Jedinečné vlastnosti Bílé Moruše Naturalis

Čistý produkt
Přírodní křížaly beze stop po chemických látkách.
Univerzální použití
Moruše bílá se hodí do kuchyně i k domácímu mlsání.
Osvěžující chuť
Lahodné bobule, kterým okamžitě přijdete na chuť.

Chcete se na něco zeptat? Neváhejte kontaktovat našeho odborníka na superpotraviny, Ing. Martina Sedláčka.

Napište nám
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.
Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.