Mladý ječmen

Cenné látky:
Účinek:
Vliv na orgán:
Kvalita:
Vhodný i pro:
Způsob přípravy:
Jde o dobře známý ječmen sklízený v rané fázi růstu, kdy ještě nenasadil klasy a je vysoký jen cca 25 cm. Je mimořádně bohatým zdrojem vitaminů, minerálů a stopových prvků.

Schválené zdravotní účinky mladého ječmene

Mladý ječmen se používá k celkové tonizaci organismu, jeho detoxikaci a posílení imunity. Jeho konzumace Vám dodá energii, zlepší zažívání a dokonale pročistí trávicí trakt bez vedlejších efektů. Jedna z nejcenějších látek, pro kterou je mladý ječmen tak ceněn je důležitý chlorofyl.

Popis

Známá vousatá obilnina je jednou z nejstarších kulturních rostlin. Jde vlastně o travinu z čeledi lipnicovitých, která zahrnuje více než 20 divokých druhů. Z nich pouze ječmen setý se stal potravinovou superstar lidské civilizace. První doklady o konzumaci ječmenné šťávy nebo klíčků pocházejí z doby kamenné. Ve starověkém Egyptě byl ječmen už 5000 let před naším letopočtem považován za jednu z hlavních plodin. V současnosti je co do výměry osevních ploch čtvrtou nejčastěji pěstovanou plodinou světa. Používá se ke krmným účelům a výrobě sladu. Mladý zelený ječmen v dnes známé formě sušeného prášku uvedl na scénu dr. Yoshihide Hagiwara, zakladatel Green Foods Corporation, v 60. letech 20. století.

Pěstováno v panenské přírodě
V horách státu Utah má ječmen ideální podmínky.
Prokazatelný původ ječmene
Známe dodavatele, pěstební podmínky i recepturu zpracování.
Osvědčený způsob zpracování
Prášek ze 100% šťávy neobsahuje žádné přídavné látky ani chemikálie.
Správné načasování sklizně
Přichází ve chvíli, kdy má mladá rostlina největší množství živin.

Pěstování, sklizeň a zpracování

Náš mladý ječmen pochází z čisté horské přírody amerického státu Utah. Lokalita leží v nadmořské výšce 1500 metrů na mimořádně úrodném dně bývalého sladkovodního jezera. Ječmen se sklízí, jakmile rostlinka dosáhne výšky 20–25 cm. Tehdy má největší množství živin. S dalším růstem by jejich množství klesalo, proto se vhodný okamžik sklizně pečlivě posuzuje. Po sklizení a opláchnutí se svěží lístky ječmene vylisují. Extrakt nazývaný šťáva (nebo vyšťavená šťáva) se pak necelé 2 minuty suší při teplotě 31 °C. Vznikne prášek nabitý minerály, stopovými prvky a vitaminy, který se, pečlivě zabalen, dostane až do vašich rukou. Stačí ho smíchat s vodou, a životodárná síla ječmene je zpět.

Pěstitel Ječmene Naturalis

Náš pěstitel, se výrobkům zdravé výživy věnuje od roku 1993. Díky vysoké účinnosti jejich výrobků a přísnému dodržování standardů kvality se na trhu zdravých potravin stala pojmem. My i náš pěstitel odmítáme trend konzumace chemicky vyráběných vitamínů, léků a doplňků stravy.
Mapa USA

Certifikáty a ocenění

Balení

Prášek z mladého ječmene dovážíme z USA a balíme do speciálních dóz. Spolupracující firma má mnohaletou zkušenost a řadu certifikací pro balení potravin a potravinových doplňků v bio kvalitě. Balicí i distribuční proces splňuje nejvyšší požadavky na ochranu nutričních hodnot a hygienickou nezávadnost výrobku.

Nutriční hodnoty

Výživové údajena 100 g
Energetická hodnota 1380 kJ / 326 kcal
Tuky 4,1 g
z toho nasycené mastné kyseliny 0 g
Sacharidy 0,4 g
z toho cukry 0 g
Bílkoviny 28,4 g
Sůl 0,47 g

Jedinečné vlastnosti Ječmene Naturalis

Čistý produkt
Maximální důraz na kvalitu dokládá několik mezinárodních certifikací.
Vysoký obsah vitaminů
Obrovské množství vitaminu C, B6 a dalších na podporu imunitního systému.
Vysoký obsah minerálů
Mimořádně bohatý zdroj minerálů nezbytných pro správnou funkci organismu.

Chcete se na něco zeptat? Neváhejte kontaktovat našeho odborníka na superpotraviny, Ing. Martina Sedláčka.

Napište nám

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.

Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.
Navigace