Podpořte svou imunitu s Maqui berry

Účinek:
Jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů vůbec – to je Maqui berry. Podporuje imunitní systém, obsahuje spoustu vitamínů, minerálů a dalších mnoho zdraví prospěšných látek.

Kořeny maqui berry

Superpotravina Maqui berry je tropická rostlina, která roste zejména v mírných deštných pralesech v Chile a v oblastech jižní Argentiny.

Bobule Maqui rostou na zelených keřích, které dosahují výšky až 5 metrů. Plody mají fialovou, až mírně do černa barvu a jsou velké asi 6 mm. Sbírají se v zejména od prosince do března, především indiánským kmenem Mapuche, který považuje Maqui za posvátnou a léčivou potravinu. Plody Maqui jsou po sklizni ihned lyofilizovány (sušeny mrazem) a poté rozemlety na prášek.

Nejsilnější přírodní antioxidant

O Maqui berry se tvrdí, že je to nejsilnější přírodní antioxidant na světě. Antioxidanty bojují proti volným radikálům v našich tělech. Ty vznikají v těle především rozkladem kyslíku během metabolismu. Napadají v těle ostatní buňky, a proto jsou již léta spojovány s mnoha nemocemi.

Dalším benefitem, který Maqui berry nabízí, je podpora imunitního systému našeho organismu. Výborně se tedy hodí zejména v období chřipek a nachlazení, kdy svou imunitu musíme podpořit daleko více. Maqui berry dále obsahuje spoustu vitamínů, například A a C, sodíku, draslíku, vápníku a dalších mnoho zdraví prospěšných látek.

Konzumace maqui berry

Prášek z Maqui berry má sladkou chuť a připomíná zralé borůvky. Přidat jej můžeme například do smoothie, kaší, jogurtů, a nebo lze využít například i jako sladidlo do různých dortů a dezertů. Doporučená denní dávka Maqui je jedna až dvě čajové lžičky 1x či 2x denně.

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.

Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.
Navigace