Yucca a její využití nejen v kosmetice

Suroviny:
Cenné látky:
Účinek:
Suroviny:
Cenné látky:
Účinek:
Yucca je především díky své úžasné detoxikační schopnosti řazena právem mezi superpotraviny. Je to dáno zejména obsahem saponinů, kterými se yucca pyšní. Více se dozvíte v dnešním článku.
Kategorie: Články Kosmetika
Suroviny:
Cenné látky:
Účinek:

Yucca a její využití

Naše tělo je každý den vystavováno různým toxinům. Můžeme je přijmout nejen stravou a naším životním stylem, ale záleží v jakém prostředí se pohybujeme, kolik času trávíme v přírodě či ve městě. Zkrátka nás a naše zdraví ovlivňuje mnoho faktorů. Proto si naše tělo zaslouží čas od času určitou formu detoxu. Neznamená to, že musíme ihned držet nějaké půsty nebo hladovky.

Ne nadarmo se říká, že yucca je ideální superpotravina na pročištění a detoxikaci našeho organismu, především díky vysokému obsahu saponinů, které zbaví tělo toxinů a posílí naši vitalitu. Yucca je vhodná především na čištění střeva a žaludku, ale pomáhá také při ekzémech, které se znečištěním střev velmi úzce souvisí.

Proces čištění yuccou je velmi klidný a naše tělo nijak nezatěžuje. Yuccu můžeme kombinovat i s jinými potravinovými doplňky, protože yucca s ničím v těle nereaguje. Yucca dále snižuje hladinu cukru v krvi, podporuje imunitní systém a má uklidňující účinky. V prvních dnech detoxikace se můžete cítit mírně unavení a zesláblí. Tyto příznaky však velmi rychle odezní. Při detoxikaci je vhodné dodržovat pitný režim a zařadit do jídelníčku potraviny s vyšším obsahem vlákniny. Pro účinnější formu je vhodné zařadit i probiotika, které pomohou střevní mikroflóře.

Yucca a kosmetika

Yucca se mimo jiné využívá také v kosmetice, především v péči o vlasy. Yucca pomáhá proti vypadávání vlasů a tvoření lupů. Navrací vlasům přirozený lesk a zlepšuje jejich kvalitu. Na internetu můžeme najít mnoho přípravků a šampónů. Na našem blogu najdete recept, jak si takový šampón vytvořit z pohodlí domova. Je to velmi jednoduché a rozhodně to stojí za vyzkoušení[1].

Zdroje:
  • [1] www.naturalfoodseries.com/11-benefits-yucca-root/
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.