Jednoduché veganské svačinky nejen do práce

Veganská strava je velmi pestrá a rozmanitá. Dá se vymyslet spoustu zajímavých a zdravých pokrmů. V dnešním článku se s Vámi podělíme o naše oblíbené svačiny, které si můžete vzít s sebou nejen do práce.

Veganství už je v dnešní době velmi rozšířený výživový směr, kterým se řídí spousty lidí. Stále více lidí přemýšlí nad tím, jak se stravuje a jak určité skupiny potravin ovlivňují chod našeho organismu. Veganství je založeno na pouze čistě rostlinné stravě, ve které nejsou konzumovány žádné živočišné produkty, jako je např. maso, vejce, mléčné výrobky, med a další. V současnosti existuje na trhu spoustu produktů, kterými můžeme výše zmíněné potraviny velmi snadno nahradit.

Maso můžeme nahradit např. tofu, tempehem nebo sójovými produkty. Mléčné výrobky lze lehce nahradit různými alternativami mléka a jogurtů, které se nejčastěji vyrábí z ořechů, sóji nebo např. kokosu. Pokud jste ještě nezkusili kokosový jogurt nebo smetanu, rozhodně byste to měli napravit. Jejich chuť je opravdu fenomenální. Vejce pak lze nahradit skvěle např. chia semínky. Chia semínka se dají pouze do vody, ve které nabobtnají a vytvoří se jakýsi gel, který můžete použít při pečení místo vajec. Veganská strava je zkrátka velmi rozmanitá a vegani se nemusí bát, že by přišli o nějaké své oblíbené produkty.

Možná máte občas pocit, že jako vegani jíte stále dokola pořád to samé jídlo a dochází Vám inspirace. Snídaně, obědy a večeře nám nikdy nedělali problém a lze vymyslet opravdu spoustu variant. S čím jsme si však nikdy nevěděli rady, byly svačinky, ať už do práce, do školy nebo jen tak na výlety do přírody. Stále jsme s sebou tahali pytlíčky s ořechy nebo ovoce, které nás ale zasytilo jen na chvíli. Proto jsme se rozhodli sepsat článek s našimi oblíbenými svačinkami, které by mohly zaujmout i naše čtenáře.

Smoothie, které skutečně zasytí

Smoothie známe všichni. Spojení oblíbeného ovoce a vody je skvělá rychlovka, která je velmi snadná na přípravu a hotová během pár minut. Nevýhodou takového smoothie je, že ovoce nás zasytí jen na malou chvíli a po chvilce máme zase hlad. Proto nás napadlo přidat do smoothie takové potraviny, které nás zasytí a zároveň chutnají společně s ovocem naprosto skvěle! Mezi naše nejvíce oblíbené patří smoothie s arašídovým máslem. Na takovou svačinku budete potřebovat 1 banán, 1 lžíci arašídového másla, 200 ml mandlového mléka, 4 ks jahod, 1 lžičku lucumy. Arašídové máslo obsahuje mnoho zdravých tuků, díky kterým nepocítíte tak rychle pocit hladu. Banán a lucuma se postarají o přirozenou sladkost, tudíž není potřeba smoothie již nijak doslazovat. Vše stačí hodit do mixéru a rozmixovat do hladka. Dobrou chuť!

Avokádo vždy a všude

Avokádo je opravdová superpotravina. Obsahuje spoustu vitamínů, minerálů a dalších mnoho zdraví prospěšných látek. Je známé především pro svůj vysoký obsah zdravých tuků, které jsou pro naše tělo naprosto nezbytné. Je více kalorické, avšak není potřeba ho sníst mnoho, jelikož nás velmi rychle a spolehlivě zasytí. Avokádo nemá samo o sobě nějak specifickou chuť, proto je skvělé v tom, že si ho můžeme dochutit přesně podle svého gusta. Ať už ve sladké nebo slané variantě.

Skvělou svačinkou je guacamole. Guacamole je avokádová pomazánka, která je vhodná například k zelenině, pečivu nebo lze přidat také do salátu, který skvěle dochutí a dodá mu jedinečnou chuť. Na guacamole budete potřebovat 1 ks avokáda, šťávu z limetky, chilli, česnek, nakrájená cherry rajčátka, sůl a pepř. Vše důkladně promícháme, dochutíme a je hotovo. Opět rychlovka hotová do 10 minut, kterou si můžete vzít s sebou naprosto kamkoliv.

Jak jsme již zmínili, avokádo lze připravit také ve sladké variantě. Nejraději máme avokádovou čokoládovou pěnu. Avokádo rozmixujeme, přidáme lžičku skořicekakaa a kousky hořké čokolády. Vše důkladně promícháme. Pokud by se Vám pěna zdála příliš hustá, můžete lehce naředit mandlovým mlékem. Avokádovou pěnu můžeme jíst jen tak lžičkou samotnou, nebo si do ní můžeme namáčet čerstvé ovoce. Nejlépe chutná s jahodami, banánem nebo jablkem.

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.
Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.