Jak se udržet ve formě bez posilovny

Suroviny:
Cenné látky:
Vliv na orgán:
Udržet se ve formě bez možnosti pravidelně navštěvovat posilovnu může být těžké, ale rozhodně ne nemožné. Mrkněte se na naše tipy jak na to.
Suroviny:
Cenné látky:
Vliv na orgán:

Nejen v posilovně se dostanete do formy, ve které se budete cítit skvěle. Posilovna je skvělá v tom, že máte všechny stroje a pomůcky na cvičení vždy po ruce a nemusíte si je pořizovat, jelikož bývají i velmi drahé. I bez strojů můžete dosáhnout vysněné postavy a udržet se v kondici po celý rok. Existuje mnoho způsobů jak si udržet motivaci k zdravému životnímu stylu. Sepsali jsme pro Vás tipy, které pomáhají nám.

Zůstaňte v pohybu

Důležité je zůstat i nadále co nejvíce v pohybu. Nejlepším a nejjednodušším pohybem, který nic nestojí, je chůze. Stačí Vám jen dobrá obuv a můžete vyrazit. Dlouhé procházky svižnou chůzí mají skvělé účinky a klidně mohou bez problému nahradit hodinový tréninku v posilovně. Vezměte přátelé, rodinu nebo partnera a naplánujte si výlet do přírody. Nejen, že se udržíte v pohybu, ale zároveň poznáte spoustu krásných míst a rozšíříte si obzory. Možná budete překvapeni, co všechno se nachází kousek za Vaším domem.

Pokud Vám i tak chybí posilování, vytvořte si vlastní posilovnu u sebe doma. Nemusíte utrácet tisíce za drahé sportovní vybavení. Stačí Vám pouze vlastní tělo a karimatka. Venku už je krásné počasí a není nic lepšího, než si zacvičit v parku na čerstvém vzduchu. Výborně fungují tzv. kruhové tréninky. Vyberte si např. 5 oblíbených cviků, mezi které se mohou řadit dřepy, výpady, kliky, skákací panáky a sedy lehy. Začněte se 40 vteřinami cvikem a 20 vteřin si dejte pauzu. Opakujte po 4 – 6 sériích. I takto na první pohled vypadající lehký trénink Vám dá pořádně do těla. Cviky můžete neustále obměňovat a vymýšlet nové a nové varianty.

Zařaďte do svého života nový sport. Pořiďte si kolečkové brusle nebo kolo a vyzkoušejte zcela nový druh pohybu, na který nejste zase tak zvyklí. Osvojíte si nové dovednosti a také získáte daleko větší motivaci se neustále zlepšovat a pracovat sami na sobě. Určitě také znáte ten pocit, kdy Vás něco nového chytne natolik, že nechcete dělat už nic jiného. To samé může být také u sportu. Popřemýšlejte nad tím, co by Vás mohlo naplňovat a zainvestujte do svého zdraví ještě dnes.

Jídlo na prvním místě

Kromě sportu a každodenního života je samozřejmě velmi důležité přemýšlet nad tím, co jíme. Jídlo tvoří až 80 % úspěchu. Pokud budeme pravidelně sportovat, ale nebudeme jíst kvalitní a výživné potraviny, nikdy takové formy, jakou bychom si přáli, nedosáhneme. V jídelníčku se zaměřte především na kvalitní bílkoviny, které jsou základním kamenem pro tvorbu svalové hmoty. Pokud toužíte po vymakané postavě, bez bílkovin to opravdu nepůjde.

Kromě bílkovin nezapomínejte samozřejmě na kvalitní tuky a sacharidy. Každé tělo je jiné, tudíž každé tělo potřebuje jiný poměr těchto živin. Je jen na nás poznat jak funguje právě to naše a čím ho musíme vyživovat. To, jak určité potraviny trávíme, závisí především na stavu naší střevní mikroflóry a mikrobiomu. To znamená, že pokud nějaký jídelníček funguje Vaší kamarádce, není pravidlem, že bude fungovat stejně dobře i na Vás. Někomu bude skvěle fungovat veganský jídelníček, jiný se po něm nebude cítit vůbec dobře a bude preferovat spíše paleo stravování. Naslouchejte svému tělu a poznejte, co dělá dobře právě Vám.

Důležitou složkou v jídelníčku jsou samozřejmě vitamíny a minerály. Dnešní půda je na živiny velmi vyčerpaná, proto je těžké dostat vitamíny pouze ze stravy. Ideální variantou jsou superpotraviny, které můžete přidat přirozeně do jídla, nemusíte zobat žádné tabletky, a přesto dodáte tělu vše, co potřebuje. Skvělou superpotravinou, na kterou osobně nedáme dopustit je baobab. Baobab obsahuje vysoký obsah vitamínu C, který je pro náš organismus velmi důležitý. Přispívá například k normální funkci imunitního systému, snižuje únavu a pocit vyčerpání a také poskytuje zubům, kostem a kůži tu nejlepší péči. Změna v jídelníčku je často spojována s jojo efektem, který nastává, pokud se člověk vrátí do svých starých kolejí původního stravování. Cílem při přípravě vhodného jídelního plánu je najít systém, který na jedné straně pokrývá potřeby organismu, a na straně druhé představuje energeticky vyváženou zdravou stravu. S tímto vám umí pomoci například výživový poradce.

Nezapomínejte na odpočinek

Regenerace je stejně tak důležitá jako samotný trénink a jídelníček. Naše tělo si také potřebuje oddechnout a bez kvalitního odpočinku to nepůjde. Nezapomínejte tedy na dny volna a dopřejte si kvalitní a dlouhý spánek.

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.
Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.