MSM pro krásné vlasy a nehty

Suroviny:
Cenné látky:
Zařazujete do svého jídelníčku MSM? Tento doplněk stravy Vám pomůže při cestě za krásnými vlasy, nehty a nejen to. Přečtěte si v dnešním článku o jeho dalších účincích.
Suroviny:
Cenné látky:

Co to vlastně MSM je?

Pokud toužíte po zdravých a krásných vlasech a nehtech, MSM je pro Vás tou správnou volbou, po které uvidíte změny velmi rychle a výsledky jsou zaručené. Co to vlastně MSM je a co se pod touto zkratkou skrývá? MSM neboli methylsulfonylmethan je označení pro síru v její organické podobě. Síra je pro náš organismus jeden z nejdůležitějších minerálů. Přirozeně se vyskytuje např. v mase, mléku či zelenině. Pokud však přijímáme síru pouze z potravin, je možné, že ji nepřijímáme v dostatečném množství, protože tepelná úprava potravin obsah síry rapidně snižuje.

MSM bylo vždy součástí naší atmosféry. Lidé, kteří žijí v blízkosti moře mají proti nám větší výhodu, neboť jsou přímo u zdroje. Síra vzniká při přirozených procesech, mezi které patří např. odpařování mořské vody nebo při sopečné činnosti. Jelikož jsme stát vnitrozemský a žádné tyto procesy se nás v podstatě netýkají, nezbývá nám nic jiného, než síru užívat jako doplněk stravy právě skrz prášek MSM. Při užívání MSM doporučujeme zařadit navíc vitamin C, který zvyšuje jeho aktivitu a účinnost v organismu.

Minerál krásy

Možná jste slyšeli o tom, že se MSM přezdívá jako minerál krásy. A to ne jen tak pro nic za nic. Jeho protistárnoucí účinek se neprojevuje pouze uvnitř našeho organismu, ale i navenek. Především na naší kůži, vlasech a nehtech. MSM podporuje tvorbu kolagenu v těle. Kolagen je velmi důležitý a jeho tvorba po 25 letech života rapidně klesá. Proto je jeho suplementace velmi důležitá při boji a prevenci proti stárnutí. Díky kolagenu bude naše pokožka svěží a pružná. Kolagen je také velmi důležitý pro naše klouby.

Zvýšené množství kolagenu přinese výsledky i pro vaše vlasy. Vlasy budou krásně pevné, pružné a viditelně lesklé na první pohled. MSM prášek se podílí na aktivaci vlasových folikulů, vstřebává vitamin H, vápník a panthenol. Tyto vitamíny a živiny jsou důležité nejen pro krásu a zdraví našich vlasů, ale zároveň jsou důležité i pro naše nehty. Zmírňuje jejich třepení a lámání se a dokonce rostou daleko rychleji[1].

MSM pro sportovce

MSM najde svoje místo také mezi sportovci. Je dokázáno, že MSM zmírňuje poškození svalů během náročné fyzické aktivity a pravidelného cvičení. Klouby sportovců bývají velmi často bolavé, i z toho důvodu by měli tento doplněk stravy do svého života pravidelně zařazovat. Nejen jako prevenci, ale i při potížích již s propuklou osteoartrózou. Z tohoto důvodu je MSM vhodný také pro seniory.MSM pro krásné vlasy a nehty

Nejčastěji najdeme na trhuMSM ve formě prášku. Mnoho lidí může mít problémy s jeho chutí, jelikož je lehce nahořklá. Doporučujeme si prášek vložit do úst na přední část jazyka a poté zapít dostatečným množstvím vody. Na přední části jazyka se nachází chuťové buňky pro hořkou chuť, z toho důvodu tuto nepříjemnou pachuť nezaznamenáte.

Doporučená denní dávka se pohybuje zhruba okolo 3 g. Můžeme si toto množství rozdělit na několik částí, tudíž je možné užívat např. 1 g MSM 3x denně. Dávkování však záleží na mnoha faktorech, jako je věk, váha, výška a zdravotní problémy. Pokud chcete užívat MSM pouze preventivně, stačí Vám dávky nižší. MSM může mírně ředit krev, proto se nedoporučuje užívat společně s léky na ředění krve.

Zdroje:
  • [1] www.curlcentric.com/msm-for-hair-growth
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.
Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.