Jak letos konečně dodržet svá předsevzetí

Pro někoho měsíc jako každý jiný, pro někoho je leden měsíc příležitostí pro spousty změn ve svém životě. Přečtěte si v dnešním článku naše tipy, jak letos konečně dodržet svá předsevzetí.

V lednu téměř většina z nás bilancuje nad uplynulým rokem a hodnotí, jak se nám v minulém roce vedlo, ať už v pracovním životě nebo osobním životě. Jaké cíle, které jsme si naplánovali opravdu vyšli, a které jsme naopak ani nezkusili? S oblibou si dáváme novoroční předsevzetí s pocitem, že od Nového roku na sobě začneme tvrdě pracovat, přestaneme se vymlouvat na okolnosti a letošní rok bude konečně úspěšný.

Dejte si reálné cíle

Problém ale nastává především v tom, že si na sebe klademe příliš vysoké nároky a stanovujeme si cíle, které lze splnit velmi obtížně, nebo alespoň ne za krátkou dobu, jakou bychom si přáli. Jedním z nejčastějších cílů je zhubnout a žít zdravěji. Ruku na srdce. Kolikrát jste si toto předsevzetí dali vy a jak dlouho Vám vydrželo? Proč se lidem stále nedaří zůstat u svého přesvědčení a začínají stále od znovu? Odpověď už jste si mohli přečíst výše. Protože si dávají nereálné cíle.

Všichni chtějí všechno rychle a nejlépe hned. Jenže to nikdy nefunguje a ve zdravém životním stylu už vůbec ne. Všechno má svůj čas, vývoj a každý jsme individuální a každému z nás vyhovuje zcela jiný přístup. Jídelníček, který funguje vaší kamarádce nemusí být pro Vás vůbec vhodný. Někdo z vašeho okolí zhubl díky každodennímu 10 km běhu a vy si myslíte, že to je jediný způsob, jak shodit přebytečná kila, ačkoliv běh nemáte rádi? Přesně z toho důvodu mnozí lidé skončí dřív, než vůbec začnou.

Je zapotřebí začít opravdu pomalu a pozvolnými krůčky. Pokud jste dosud nejedli příliš zdravě a ze dne na den omezíte veškeré potraviny, které se omezit doporučují jako jsou cukr, lepek, laktóza atd., opravdu to dlouho nevydržíte a za několik dní přijde krize. Proto je velmi důležité stanovit si konkrétní a menší cíle. Pokud si řeknete, že za 3 měsíce zhubnete 10 kg, vlastně moc nevíte, co si pod ním představit a co proto udělat.

Místo toho si napište seznam menších cílů, které si můžete postupně odškrtávat a motivovat se. Např. každý den zařadím do svého jídelníčku porci zeleniny a ovoce. Místo sladkých nápojů budu pít více vody a bylinných čajů. Jednou za týden si připravím zdravý recept, který jsem ještě nevyzkoušel/a. Inspirovat se můžete našimi recepty, které pro Vás pravidelně připravujeme na našich stránkách.Jak letos konečně dodržet svá předsevzetí

Po malých krůčcích

Jak již bylo zmíněno, je opravdu nesmysl začít ze dne na den dodržovat všechny "doporučené" výživové směry. Začnete malými krůčky a postupně se přirozeným tempem dostanete do fáze, která bude vyhovovat Vám i vašemu tělu. Pokud jste zvyklí dát si po ránu chleba s marmeládou a zapít ho sladkých čajem, vyzkoušejte snídani, po které se budete cítit dobře a lehce. Pokud máte rádi sladké snídaně, pak rozhodně vyzkoušejte banánový chlebíček podle našeho receptu. Je velmi snadný a zamiluje si ho celá Vaše rodina.

Pokud však nemáte čas nebo chuť na přípravu snídaně, vyzkoušejte naše smoothies. Smoothies Naturalis jsou velmi jednoduché na přípravu, stačí je pouze zalít vodou nebo rostlinným mlékem. Díky rýžovému proteinu obsahují spoustu důležitých bílkovin, díky kterým nás zasytí na celé dopoledne. Zároveň jsou obohaceny o superpotraviny, které obsahují velké množství vitamínů, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek. Vybrat si můžete hned z několika příchutí, takže si vybere opravdu každý. Snadnější a výživnější snídani už nenajdete. :)

Vytrvalost je klíčem k úspěchu

Nic nejde hned a ve zdravém životním stylu to platí dvojnásob. Mnoho lidí dělá chybu v tom, že měsíc dodržuje přísný jídelníček, pravidelně sportuje a po měsíci dřiny si stoupne na váhu, nevidí žádnou změnu a řekne si, že to nemá smysl. Ano, my víme, že to může být velmi demotivující, ale věřte, že měsíc je na nějaké výsledky opravdu velmi krátká doba. Po měsíci můžete zaznamenat spíše psychické zlepšení, jako je např. lepší nálada díky sportu a zdravé stravě, žádné nadýmání, lepší spánek atd. A to jsou podle nás daleko důležitější faktory, než číslo na váze.

Váha je navíc velmi špatný ukazatel, který nám opravdu nic neříká. Číslo na váze ovlivňuje spoustu faktorů jako např. zadržování vody (zejména u žen v období menstruace), glykogen a mnoho dalšího. Nejlepším ukazatelem toho, zda hubnete či ne je vaše oblečení a metr. Centimetry jsou opravdu spolehlivé, ale není potřeba se měřit každý týden. První viditelné výsledky byste měli vidět zhruba za 2 až 3 měsíce, ale jak již bylo řečeno, každý člověk je originál, každý z nás má jinou startovací pozici, a proto to nikdy nemůžeme říct s úplnou přesností.

Co říct závěrem? Nevzdávejte se svých cílů a snů, vytrvejte a výsledky se vždy dostaví, ať už jste si předsevzali zhubnout, přibrat, či úplně něco jiného.

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.