Povánoční očista organismu

Suroviny:
Cenné látky:
Účinek:
Vliv na orgán:
Suroviny:
Cenné látky:
Účinek:
Vliv na orgán:
Vánoce jsou opět za námi a mnozí z nás se vrací do svého starého režimu, nebo s ním dokonce i začínají poprvé. V dnešním článku se podíváme na to, jak může taková povánoční očista organismu probíhat.
Suroviny:
Cenné látky:
Účinek:
Vliv na orgán:

Tak jako každý rok se mnoho z nás po Vánocích snaží dostat zpět do svého režimu. Někdo z něj nevypadl ani přes svátky, jiní berou leden jako měsíc nových možností a příležitostí, a proto se do nového životního stylu pouští zcela poprvé. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, určitě jste přes svátky nebyli pouze na zelenině a čisté vodě. Ačkoliv má každý z nás různý start, určitě se shodneme na tom, že očistu potřebuje jednou za čas každý organismus a zažívací systém. A kdy jindy začít, než právě po Vánocích?

Žádné drastické diety

Největší problém většiny lidí, kteří se pouští do povánočního detoxu je ten, že chtějí všechno rychle a nejlépe ihned. Celé svátky proleží doma u pohádek, spořádají spoustu kousků cukroví a od 1. ledna nastartují drastickou dietu. Dieta většinou spočívá v obrovském kalorickém deficitu, který je zároveň podpořen hodiny posilováním v posilovně. Myslí si, že jí zdravě, ale jídelníček je založen pouze na zelenině, trochu ovoci s minimem kvalitních tuků a bílkovin. Takový jídelníček opravdu nemůžeme nazvat vyvážený, pestrý a už vůbec ne zdravý.

Není divu, že tento životní styl skončí zhruba po 2 týdnech, kdy už to naše tělo nevydrží a donutí nás vyjíst ledničku za každou cenu. A tak začínáme zase od znovu a trestáme se za to, že jsme to opět nedokázali. Tak takhle povánoční očista organismu rozhodně nevypadá! Není potřeba hladovět a sportovat 5 hodin denně. Všechno nepřijde hned a všechno má svůj čas. Postupujte proto pomalými krůčky, kterými se přiblížíte k vašemu výsledku mnohem efektivněji.

Svůj jídelníček postavte na kvalitních potravinách jako jsou ořechy, ovoce, zelenina, ryby, luštěniny, obiloviny, zakysané mléčné výrobky atd. Díky zdravým tukům a bílkovinám budete dostatečně sytí a plní energie. Jezte když máte hlad a zbytečně se nepřejídejte. Někomu stačí jíst pouze 3x denně, někdo potřebuje jíst každé 3 hodiny po menších soustech. Proto je velmi důležité poslouchat svoje tělo. Při správně sestaveném jídelníčku budete mít také dostatek energie na sport, který Vás baví a naplňuje.

Spousty lidí si koupí od ledna permanentku do posilovny, ačkoliv tento druh sportování vůbec nevyhledává. Najděte si přesně to, co je vhodné přímo pro Vás a Vaše tělo. Ať už je to běh, tenis, posilování, nebo třeba dlouhé procházky v přírodě se psem. Každý pohyb se počítá.

K snídani zelené potraviny

Existují potraviny, které nám s povánočním detoxem mohou pomoci. Mezi naše nejoblíbenější, které zařazujeme nejen po Vánocích, ale pravidelně po celý rok patří jednoznačně chlorella. Chlorella je sladkovodní řasa, která obsahuje nejvíce chlorofylu ze všech rostlin na planetě. Je schopna na sebe navázat těžké kovy, pesticidy a jiné škodlivé látky, které do svého těla dostáváme díky nejrůznějším vlivům a faktorům. Chlorella je také velmi bohatá na železo a je skvělým zdrojem rostlinných bílkovin, které jsou pro naše tělo nezbytné[1].

Začnete chlorellu pravidelně každé ráno společně se snídaní užívat a uvidíte, že výsledky poznáte na svém těle už velmi brzy. Jak ji užívat a jaké dávkování byste měli dodržovat najdete v přehledné tabulce na našich stránkách.Povánoční očista organismu

Dalším pomocníkem, který pomůže nejvíce našim střevům je prášek z kořene yucca. Základní látky, které jsou v této rostlině obsaženy se nazývají saponiny. Saponiny rozlišujeme dva druhy. První jsou tzv. stearové, které pomáhají především snižovat vysokou hladinu cholesterolu. Dalším druhem jsou saponiny terpenové, které pomáhají organismu očistit se od veškerých toxinů a škodlivých látek, které nemají v našem organismu co dělat. V některých odborných článcích se můžeme dočíst, že yucce se přezdívá také "kartáč na střeva".

Yuccu můžeme nejčastěji zakoupit jako prášek, který snadno rozmícháme ve vodě, mléce nebo smoothie. Přidat ji můžeme také do jogurtů, tvarohů nebo do celozrnných kaší. Pokud chcete detoxikační účinek této superpotraviny ještě zvýšit, doporučujeme ji zkombinovat s yaconem, se kterým se skvěle doplňují a díky kombinaci látek zaručují efektivnější výsledek.

Zdroje:
  • [1] www.deannaminich.com/chlorella/
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.