Superpotraviny v barvách Vánoc

Cenné látky:
Vánoce jsou všeobecně časem pohody, klidu, nákupů, dobrého jídla i pití. Velká nevýhoda je, že se většina lidí po nich necítí moc dobře. Jsou unavení, nafouklí a bez energie. A to všechno v důsledku špatné stravy. Udělejte si Vánoce zdravější a prožijte leden naplno.

Červená, zelená a zlatá jsou tradičními barvami Vánoc. K Vánocům stejně tak patří teplé voňavé nápoje a ovoce bohaté na vitamin C. Letos jsme se rozhodli vše spojit a připravit si pro zahřátí skvělý čaj z goji berries s kapkou manukového medu. Goji berries obsahují dokonce více vitaminu C, než pomeranče. Zajímavé také je, že goji berries příbuzná rostlina Lycium carolinianum je v angličtině přezdívána jako Christmasberry neboli vánoční bobule[1].

Lahodný čaj z goji berries

Plody kustovnice čínské přidejte ke svému oblíbenému čaji. Vánoční atmosféru navodí špetka skořice. Na doslazení doporučujeme med, ať už klasický od včelaře nebo manukový, který je ceněný pro své vysoké antibakteriální účinky. Přidanou hodnotou manukového medu je kromě vynikající chuti také schopnost neztrácet účinnost při ředění a vystavení teplu, což je do čaje ideální.

Kustovnice je nejčastěji konzumována pro

  • Zdravé oči
  • Podporu imunity
  • Antioxidační účinky
Zdroje:
  • [1] www.vitamins.lovetoknow.com/Amount_of_Vitamin_C_in_Goji_Berries
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.
Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.
Kategorie