Zkoušky levou zadní – s guaranou

Suroviny:
Cenné látky:
Kofein není kofein aneb existuje řada způsobů, jak zůstat bdělí, když to nutně potřebujete. Dlouhodobě nejúčinnější varianta je čistě přírodní guarana. Zapomeňte na kafe, na čaj či energy drinky. Svěřte se do rukou přírody.

Zkoušky - nejhorší období studenta

Po půl roce relativního klidu přichází na řadu studentovo nejméně oblíbené období – období zkouškové. Zkouška se blíží, kolotoč intenzivního učení a důsledné prokrastinace nabírá obrátky. Příležitostná káva získává na síle. Počet vypitých hrnků narůstá. Čas nezadržitelně plyne a vy se ne a ne zkoncentrovat. Motivace se opět dostavuje až na poslední chvíli. V době, kdy ostatní pokojně spí, se snažíte dohnat, co se dá. Únava je ale váš momentálně největší nepřítel. Energetickým nápojům plným cukru a chemie se po zkušenostech z loňska raději vyhýbáte. Zdravotní problémy, které jste si jejich konzumací přivodili máte v živé paměti. Jak jinak ale zajistit oddálení spánku? Řešením je guarana. Organismus nastartuje na dlouhých 6 – 8 hodin. Působí pozvolna a podstatně intenzivněji, než běžná káva. Je šetrná k zažívacímu ústrojí a nezatěžuje orgány[1].

Na straně guarany stojí i finanční stránka. Při 4 korunách za jednu dávku vychází levněji, než káva z automatu.

Jako absolventi vysoké školy víme, že předzkouškové noci bývají dlouhé. I nás dvakrát do roka ovládlo zkouškové „šílenství“. Každoročně jsme pátrali po něčem, co nám pomůže nad horami skript vyzrát. Nakonec jsme se vydali přírodní cestou, zvolili guaranu a zůstali jí věrní. Všem držíme palce a jako bonus přikládáme 10% slevu na guaranu (při objednávce zadejte kód STUDENT). Inspirujte se našimi tipy pro co nejlepší efekt.

5 tipů, jak na guaranu

  • Přidejte kapku citronu, zvýšíte tím účinek guarany.
  • Guaranu nejlépe vyzkoušejte už pár dní před zkouškou. Ověříte si, jaké množství  a způsob konzumace vám vyhovuje.
  • Z guarany můžete připravit povzbuzující nápoj, ale i chutnou snídani.
  • Nepřehánějte to s dávkováním. Kombinace s nadměrně velkými dávkami kávy či energetických nápojů není doporučována.
  • Guaranu oceníte také po zkouškách, kdy je zvykem veškeré úspěchy řádně oslavit. Guarana působí jako vyprošťovák. Student Honza se s námi podělili o tip, jak vyzrát nad kocovinou. Rána pro něj bývají podstatně snesitelnější pokud před usnutím vypije šálek vody s rozpuštěnou guaranou. Hlavní je následně nevstávat, až ráno, dodává Honza.
Zdroje:
  • [1] www.universityhealthnews.com/daily/memory/exotic-brain-enhancer-guarana-seed-extract-improves-memory-and-focus/
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.
Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.
Kategorie