Yucca

Cenné látky: saponiny
Účinek: detoxikace
Kvalita: vegan
Vhodný i pro: veganyděti od 3 let
Způsob přípravy: rozmíchat s vodou
Kořen yuccy obsahuje velké množství saponinů, látek podporujících detox trávicí soustavy a celého organismu. Koncentrace saponinů v kořeni dosahuje celých 60 %! To je i případ Yuccy Naturalis.
Yucca

Schválené zdravotní účinky yuccy

V tradičním indiánském i čínském léčitelství má yucca mimořádně pestré využití. Saponiny a vláknina obsažené v kořeni pomáhají při detoxikaci. Zdravá střeva jsou základem fungující imunity, a yucca se k nim chová jako jemný, ale nesmlouvavý kartáč. Zrychlené vylučování toxických látek z těla, např. kyseliny máselné, oceňují hlavně sportovci. Významný je i obsah vitaminů A, B a C. Yuccu byste určitě neměli zanedbat při jakýchkoli detoxikačních kůrách. Konzumace yuccy není vhodná po transplantaci orgánů a souběžně s léky na ředění krve.

Popis

Yucca čili juka je rostlina s tuhými, ostrými a dužnatými listy a dřevnatým kmínkem. Ve vhodných podmínkách dorůstá až několika metrů a připomíná menší palmu. Skvěle odolává suchu a vysokým teplotám, ale i silným mrazům. Pochází z jižních částí severní a severních částí jižní Ameriky. Kvete bohatým bílým květem. Jako užitková i okrasná rostlina se rozšířila do mnoha slunečných oblastí světa, její zakrslou formu leckdo najde i doma v květináči. Vysoké koncentrace saponinů v kořenech yuccy se využívá v potravinářství, medicíně i v kosmetickém průmyslu při výrobě přírodních mýdel a šamponů.

Pěstováno v panenské přírodě

Naše yuccy rostou na čínském venkově daleko od zdrojů znečištění.

Prokazatelný původ

Prověřili jsme postupy našeho dodavatele.

Osvědčený způsob zpracování

Sušení a mechanické mletí uchovají všechny hodnoty.

Maximální obsah saponinů

Dodáváme nejkvalitnější yuccu s až 60% obsahem saponinů.
Kupte v e-shopu

Pěstování, sklizeň a zpracování

Přestože má yucca americký pas, stala se tradiční součástí čínského léčitelství. Stromy rostou na plantáži mnoho let a ukládají do kořenů mnoho cenných látek. V nejlepším se pokácejí, kořen se oddělí, důkladně vyčistí, usuší a rozdrtí na snadno stravitelný prášek. Nepoužije se žádná chemie. Uvolněná místa na plantáži se znovu osadí mladými rostlinkami.

Pěstitel yuccy

Naše yucca pochází z jižní Číny, kraje vzdáleného zdrojům průmyslového znečištění. Pěstitel, uznávaný odborník na čínskou medicínu, věnuje čistotě a kvalitě produktu nejvyšší pozornost. Dokládá to řada certifikátů a pozitivní hodnocení celosvětové klientely. Koncentrace saponinů až 60 % garantuje maximální očistný účinek. Šetrné zpracování zaručuje, že se cenné látky neznehodnotí a v nejlepší formě doputují tam, kam mají.
Čína

Certifikáty a ocenění

ZJQC
Certifikát určující správné výrobní postupy

Balení

Prášek z kořene yuccy dovážíme z Číny a balíme v tuzemské balírně specializované na balení biopotravin. Používáme certifikované postupy a praktické obaly – uzavíratelné sáčky a plechové dózy s kvalitním víčkem. Účinně chrání před znečištěním nebo znehodnocením produktu během balení, distribuce i delšího skladování.

Nutriční hodnoty

Výživové údajena 100 gna 2 g
Energetická hodnota1068 kJ / 251 kcal21 kJ / 5 kcal
Tuky1,2 g0,02 g
z toho nasycené mastné kyseliny0,45 g0 g
Sacharidy57,7 g1,15 g
z toho cukry0,5 g0,01 g
Bílkoviny6,3 g0,12 g
Sůl0,01 g0 g
Účinné složkyna 100 gna 2 g
Yucca schidigera (kořen)100 g2 g

Jedinečné vlastnosti Yuccy Naturalis

Čistý produkt

100% přírodní prášek beze stop po chemických látkách

Ochrana srdce a cév

Vysoký obsah antioxidantů a látek regulujících cholesterol a vysoký tlak

Účinný detox

Saponiny upravují činnost střev a odvádějí z těla toxické látky.
Kupte v e-shopu
Chcete se na něco zeptat? Neváhejte kontaktovat našeho odborníka na superpotraviny, Ing. Martina Sedláčka. Napište nám

Produkty obsahující yuccu