Yucca

Kořen yuccy obsahuje velké množství saponinů, látek podporujících detox trávicí soustavy a celého organismu. Koncentrace saponinů v kořeni dosahuje celých 60 %! To je i případ Yuccy Naturalis.
Cenné látky:
Účinek:
Kvalita:
Vhodný i pro:
Způsob přípravy:

Schválené zdravotní účinky yuccy

V tradičním indiánském i čínském léčitelství má yucca mimořádně pestré využití. Látky obsažené v kořeni pomáhají při detoxikaci1. Zdravá střeva jsou základem fungující imunity (podle čínské mediciny právě střeva mohou za silnou imunitu z 80 %) a yucca se k nim chová jako jemný, ale nesmlouvavý kartáč. Zrychlené vylučování toxických látek z těla, oceňují hlavně sportovci. Yuccu byste určitě neměli zanedbat při jakýchkoli detoxikačních kůrách. Konzumace yuccy není vhodná po transplantaci orgánů a souběžně s léky na ředění krve.

Popis

Yucca čili juka je rostlina s tuhými, ostrými a dužnatými listy a dřevnatým kmínkem. Ve vhodných podmínkách dorůstá až několika metrů a připomíná menší palmu. Skvěle odolává suchu a vysokým teplotám, ale i silným mrazům. Pochází z jižních částí severní a severních částí jižní Ameriky. Kvete bohatým bílým květem. Jako užitková i okrasná rostlina se rozšířila do mnoha slunečných oblastí světa, její zakrslou formu leckdo najde i doma v květináči. Vysoké koncentrace saponinů v kořenech yuccy se využívá v potravinářství, medicíně i v kosmetickém průmyslu při výrobě přírodních mýdel a šamponů.

Pěstováno v panenské přírodě
Naše yuccy rostou na čínském venkově daleko od zdrojů znečištění.
Prokazatelný původ yuccy
Prověřili jsme postupy našeho dodavatele.
Maximální obsah saponinů
Dodáváme nejkvalitnější yuccu s až 60% obsahem saponinů.
Osvědčený způsob zpracování
Sušení a mechanické mletí uchovají všechny hodnoty.

Pěstování, sklizeň a zpracování

Přestože má yucca americký pas, stala se tradiční součástí čínského léčitelství. Stromy rostou na plantáži mnoho let a ukládají do kořenů mnoho cenných látek. V nejlepším se pokácejí, kořen se oddělí, důkladně vyčistí, usuší a rozdrtí na snadno stravitelný prášek. Nepoužije se žádná chemie. Uvolněná místa na plantáži se znovu osadí mladými rostlinkami.

Pěstitel Yuccy Naturalis

Naše yucca pochází z jižní Číny, kraje vzdáleného zdrojům průmyslového znečištění. Pěstitel, uznávaný odborník na čínskou medicínu, věnuje čistotě a kvalitě produktu nejvyšší pozornost. Dokládá to řada certifikátů a pozitivní hodnocení celosvětové klientely. Koncentrace saponinů až 60 % garantuje maximální očistný účinek. Šetrné zpracování zaručuje, že se cenné látky neznehodnotí a v nejlepší formě doputují tam, kam mají.
Mapa Činy

Certifikáty a ocenění

Balení

Prášek z kořene yuccy dovážíme z Číny a balíme v tuzemské balírně specializované na balení biopotravin. Používáme certifikované postupy a praktické obaly – uzavíratelné sáčky a plechové dózy s kvalitním víčkem. Účinně chrání před znečištěním nebo znehodnocením produktu během balení, distribuce i delšího skladování.

Nutriční hodnoty

Výživové údajena 100 gna 2 g
Energetická hodnota1068 kJ / 251 kcal21 kJ / 5 kcal
Tuky1,2 g0,02 g
z toho nasycené mastné kyseliny0,45 g0 g
Sacharidy57,7 g1,15 g
z toho cukry0,5 g0,01 g
Bílkoviny6,3 g0,12 g
Sůl0,01 g0 g
Účinné složkyna 100 gna 2 g
Yucca schidigera (kořen)100 g2 g

Jedinečné vlastnosti Yuccy Naturalis

Čistý produkt
100% přírodní prášek beze stop po chemických látkách.
Vhodná i preventivně
Yucca je vhodná při akutních probleméch i převentivně.
Účinný detox
Yucca z těla odvádí toxické látky.

Chcete se na něco zeptat? Neváhejte kontaktovat našeho odborníka na superpotraviny, Ing. Martina Sedláčka.

Napište nám
Zdroje
  • [1] http://registerofquestions.efsa.europa.eu/roqFrontend/questionLoader?question=EFSA-Q-2008-4658
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.