Kokosová mouka

Cenné látky:
Kvalita:
Vhodný i pro:
Kokosové mouce vděčí za obživu významná část světové populace. Vyrábí se z dužiny kokosového ořechu. Je velmi chutná, přirozeně bezlepková a mnohem zdravější než tradiční mouky z obilí.
Cenné látky:
Kvalita:
Vhodný i pro:

Nutriční vlastnosti kokosové mouky

Ve srovnání s běžnou pšeničnou moukou má kokosová mouka více bílkovin, nasycených mastných kyselin, vlákniny i cenných stopových prvků. Chudší je naopak na cukry a kalorie, což její přínos dále zvyšuje. Pro přirozenou bezlepkovost, schopnost nezvyšovat hladinu cukru v krvi či výbornou chuť a všeobecnou použitelnost je velmi oblíbená u diabetiků, celiaků, těch, kdo se dali na hubnutí a vůbec všech, komu záleží na zdravé výživě.

Kokosový ořech

Kokosové ořechy jsou pecky plodů kokosových palem. Pecka je semeno, a kokosový ořech největším semenem mezi všemi rostlinami světa. V korunách palem dozrává několik desítek ořechů ročně. Byly a jsou základním zdrojem surovin pro místní kuchyni, přírodní kosmetiku i domácí hospodářství.

Žádný lepek
Velmi vhodná pro strávníky trpící celiakií.
Nízký glykemický index
Ideální pro diabetiky.
Unikátní směs živin
Podstatně zdravější než bílá mouka.
Široké použití
Plně nahradí klasickou mouku.

Výroba kokosové mouky

Pojem mouka je u kokosu trochu zavádějící, protože se nevyrábí ze zrní, ale z kopry – bílé dužiny přichycené na vnitřní straně “skořápky” kokosového ořechu. Dužina je při nízké teplotě zbavena vlhkosti (kokosového mléka) a přeměněna v živinami nabitý prášek.

Dodavatel Kokosové Mouky Naturalis

Naše mouka pochází z kokosových ořechů pěstovaných na Srí Lance. Význam kokosových palem pro místní obyvatele a obrovské zkušenosti s jejich pěstováním jsou nejlepším doporučením. Přírodní bohatství svého ostrova pěstitel využívá s vědomím nutnosti trvalé udržitelnosti. Kvalitu mouky dokládají mezinárodně uznávané bio certifikáty.
Mapa Peru

Certifikáty a ocenění

Balení

Kokosovou mouku balíme do půlkilových neprodyšných sáčků, které ji chrání i před působením světla. Balíme v české balírně s potřebnými certifikacemi a zkušenostmi pro balení bio potravin. Přísně kontrolovaný proces a vlastnosti obalu vylučují biologické i chemické znehodnocení produktu.

Nutriční hodnoty

Výživové údajena 100 g
Energetická hodnota1104 kJ / 267 kcal
Tuky9,1 g
z toho nasycené mastné kyseliny8,4 g
Sacharidy9,6 g
z toho cukry3 g
Bílkoviny18,4 g
Sůl0,5 g

Jedinečné vlastnosti Kokosové Mouky Naturalis

Bio certifikace
Plantáže obhospodařovány udržitelným způsobem.
Vynikající nutriční hodnota
Vysoce kvalitní mouka z pečlivě vybraných kokosových ořechů.
Šetrná k Vašemu zdraví
Vysoce doporučovaná náhrada za kontroverzní bílé mouky.

Chcete se na něco zeptat? Neváhejte kontaktovat našeho odborníka na superpotraviny, Ing. Martina Sedláčka.

Napište nám
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.
Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.