Quaternium-15

Účinek:
Quaternium-15 je kvartérní amoniová sůl uvolňující formaldehyd. V přírodní a certifikované kosmetice nemá rozhodně své místo. Jde o vysoce dráždivou látku, která má negativní vliv na zdraví.
1
2
3
4
5
Kvalita složky dle stupnice:
5
Charakteristika kvality:
naprosto nevhodné / nebezpečná chemická složka
Symbol kvality:
Použití:
Konzervant
Složka též známá jako:
Hexamethylenetetramine chloroallyl chloride, Azonium-adamantanchlorid, N- (3-chloralyl) hexaminiumchlorid, Chlorallyl methenamin chlorid, 1- (3-chloralyl) -3,5,7-triaza-l-azoniaadamantanchlorid, Metanamin-3-chloralylchlorid, Hexamethylenetetramin

Popis složky

Quaternium-15 je kvartérní amoniová sůl uvolňující formaldehyd. Používal se v mnoha přípravcích komerčního kosmetického průmyslu jako konzervační látka. Od roku 2019 je jeho používání v kosmetice v rámci Evropského společenství zakázáno. Quaternium-15 je mimo jiné považována za látku vysoce toxickou pro vodní organismy a životní prostředí. V případě složky Quaternium-15 se jedná o vysoce dráždivou látku, která při kontaktu s kůží způsobuje dermatitidu a kožní alergické reakce. Dráždí oči, plíce a vykazuje toxicitu pro reprodukční orgány a další orgánové systémy.

Komerční využití

  • Šampony
  • Oční stíny
  • Řasenky
  • Opalovací krémy
  • Make-upy
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.
Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.
Kategorie