Konopná semínka

Konopná semínka jsou pokladnicí zdraví, živin a energie. Obsahují velké množství aminokyselin a omega kyselin v pro tělo optimálním složení. Jejich konzumace narovnává hladinu cholesterolu a podporuje zažívání. Neobsahují psychotropní látky.
Cenné látky:
Vliv na orgán:
Kvalita:
Vhodný i pro:
Způsob přípravy:

Schválená zdravotní účinky konopných semínek

Konopná semínka posilují imunitní systém i srdce, bojují s vysokým cholesterolem a podporují zažívací trakt. Jsou bohatým rostlinným zdrojem omega-3 a omega-6 mastných kyselin a to v ideálním poměru odpovídajícím jejich koncentraci v lidském těle. Obsahují řadu vitaminů - A (3,36 μg), E (1,68 μg). Dále minerály - draslík (1440 mg), hořčík (922 mg), vápník (38,5 mg) až 20 aminokyselin, vlákninu a bílkoviny, pro které je milují sportovci. Co konopná semínka neobsahují, je THC, lepek a obtížně stravitelné vláknité slupky.

Popis

Konopí pochází z teplých oblastí Asie, rozšířilo se ale do celého světa a stalo významnou hospodářskou plodinou. Pěstuje se pro konopný olej a vlákno, tradičně využívané k přípravě pokrmů, látek, provazů apod. Uplatnění našlo také v moderním potravinářském, kosmetickém, textilním a papírenském průmyslu. Semínka jsou nabitá živinami a mají příjemnou oříškovou chuť.

Pěstováno v panenské přírodě
Semínka pocházejí z pečlivě ošetřovaných rostlin.
Prokazatelný původ konopných semínek
Nakupujeme od prověřených evropských pěstitelů.
Osvědčený způsob zpracování
Semínka se pouze dosuší a dále neupravují.
Správné načasování sklizně
Sklizeň musí přijít dřív, než se semínka z rostliny vydrolí.

Pěstování, sklizeň a zpracování

Konopí je poměrně náročné na kvalitu půdy a klimatické podmínky. Ani sklizeň není příliš jednoduchá. O termínu rozhoduje to, zda se plodina pěstuje na semeno, nebo na vlákno. Protože z rostliny se zralým vláknem by semínka vypadala, na semeno se musí sklízet dřív. Někdy se nejdřív sklidí květenství a až potom celá rostlina. Květenství se suší, a když semínka dozrají, vymlátí se.

Pěstitel Konopných Semínek Naturalis

Pěstování konopného semínka má na evropském kontinentu velmi dlouhou tradici. Rostliny našich dodavatelů se pěstují v souladu s principy ekologického zemědělství, nejsou chemicky ošetřovány ani geneticky modifikovány. Produkt má bio certifikaci.
Mapa Evropy

Certifikáty a ocenění

Balení

Zralá a pečlivě vysušená semínka dovážíme od evropských pěstitelů a balíme v české balírně. Podnik má několik certifikací pro balení bio produktů. Používáme kvalitní uzavíratelné sáčky, které příp. vkládáme do praktických plechových dóz. Semínka jsou v bezpečí před znečištěním, plísněmi či jakýmkoliv nutričním znehodnocením.

Nutriční hodnoty

Výživové údajena 100 g
Energetická hodnota2389 kJ / 578 kcal
Tuky47,7 g
z toho nasycené mastné kyseliny4,3 g
z toho omega – 37,8 g
z toho omega – 628,6 g
Sacharidy5,7 g
z toho cukry2,4 g
Bílkoviny25,4 g
Sůl0 g

Jedinečné vlastnosti Konopných Semínek Naturalis

Čistý produkt
Kvalitní semínka bez jakýchkoliv příměsí a jiných zpracovatelských zásahů.
Vynikající nutriční vlastnosti
Vysoký obsah a ideální složení tělu prospěšných látek.
Dokonalá náhrada masa
Rostlinné bílkoviny v semínkách nahrazují živočišné bílkoviny obsažené v mase.

Chcete se na něco zeptat? Neváhejte kontaktovat našeho odborníka na superpotraviny, Ing. Martina Sedláčka.

Napište nám
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.