Lucuma

Zlato Inků skryté v dužině tohoto jihoamerického ovoce po staletí zásobuje lidi vlákninou, vápníkem (92 mg), fosforem (186 mg) či zdravými, snadno stravitelnými sacharidy. Prášek z lucumy můžete použít jako dochucovadlo, sladidlo i mouku.
Kvalita:
Vhodný i pro:
Způsob přípravy:

Schválené zdravotní účinky lucumy

Dužina lucumy obsahuje velké množství glukózy, fruktózy a sacharózy. Při nízkém glykemickém indexu a snadné stravitelnosti je proto výbornou alternativou škodlivého řepného cukru. Obsahuje též vlákninu či minerály jako vápník a fosfor. Pro svou lahodnou chuť je lucuma doporučovanou a oblíbenou výživou dospělých konzumentů i malých dětí.

Popis

Lucuma je ovoce poměrně mohutného, až 20 metrů vysokého stromu Pouteria lucuma, který roste ve vysoko položených horských údolích Chile, Peru a Ekvádoru. Zvenku nepříliš vábný plod připomínající kiwi skrývá žlutou, krémovitou a velmi lahodnou dužinu, připomínající javorový sirup dochucený vanilkou. Lucuma dorůstá a dozrává postupně, takže sklizeň probíhá několik měsíců. Zajímavé je, že pokusy o přenesení stromu do jiných oblastí selhaly: lucuma úspěšně plodí jenom tam, kde se cítí doma.

Pěstováno v panenské přírodě
Lucumě se daří jenom v horských údolích And.
Prokazatelný původ lucumy
Nakupujeme u zkušeného a prověřeného pěstitele.
Osvědčený způsob zpracování
Sušení a mletí plodů umožní distribuci a uchová maximum živin.
Správné načasování sklizně
Ovoce dozrává postupně, žádný problém vybrat ideální kusy.

Pěstování, sklizeň a zpracování

Plantáže naší lucumy najdete v ideálních klimatických podmínkách peruánských hor. Protože se zralé plody rychle kazí, po sklizni se okamžitě usuší a pomelou na jemný prášek. Vysoký obsah cenných živin zůstane zachován. Do prášku se nepřidávají žádná barviva, sladidla ani konzervanty.

Pěstitel Lucumy Naturalis

Náš dodavatel je zkušeným pěstitelem, zpracovatelem a vývozcem lucumy do mnoha zemí světa. Nejde o žádnou okrajovou aktivitu – lucuma je pro Peru významným vývozním artiklem. Péči o stromy, průběhu sklizně a následnému zpracování plodů se proto věnuje velká pozornost. Kvalitu lucumy našeho pěstitele dokumentuje řada certifikátů, testů kvality a poptávka spotřebitelů z celého světa.
Mapa Peru

Certifikáty a ocenění

Balení

Dovážený prášek balíme ve specializované balírně, certifikované pro balení biopotravin. Uzavíratelné sáčky, příp. plechovky s těsnícími víčky optimálně chrání produkt před znečištěním i ztrátou nutričních a chuťových hodnot.

Nutriční hodnoty

Výživové údajena 100 g
Energetická hodnota1566 kJ / 369 kcal
Tuky1,1 g
z toho nasycené mastné kyseliny0,3 g
Sacharidy85,3 g
z toho cukry14,6 g
Bílkoviny3,46 g
Sůl0,2 g

Jedinečné vlastnosti Lucumy Naturalis

Čistý produkt
Žádné konzervanty ani barviva: konzervace pouze sušením.
Zdravé sacharidy
Nízký glykemický index a snadná stravitelnost: zapomeňte na řepný cukr.
Lahodná chuť
Zachutnala inckým i evropským miminkům i dospělým.

Chcete se na něco zeptat? Neváhejte kontaktovat našeho odborníka na superpotraviny, Ing. Martina Sedláčka.

Napište nám
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.