Baobab – strom života

Suroviny:
Cenné látky:
Vliv na orgán:
Strom života, známý jako Baobab je dalším přírodním zázrakem, jehož plody se mohou řadit bezpochyby mezi superpotraviny. V dnešním článku se dozvíte něco o jeho původu a pozitivním vlivu na naše zdraví.

2 000 let starý strom

Baobab prstnatý, zvaný také jako „strom života“ se nachází v horkých a suchých oblastech Afriky. Kmeny stromů mají měkké houbovité dřevo, ve kterém stromy uchovávají ohromné množství vody (uvádí se až 120 000 litrů). Díky tomu mohou stromy přežít ve velmi suchých oblastech až 2 000 let.

Plody tohoto stromu jsou v dnešní době už poměrně známé a díky obsahu velmi zdraví prospěšných látek je můžeme řadit mezi superpotraviny[1].

Zdravotní účinky baobabu

Plody baobabu mají vysoký obsah draslíku, vápníku, vitamínu B6 a vitamínu C. Díky vysokému obsahu vitamínu C se plody baobabu řadí mezi nejlepší antioxidant. V tradiční africké medicíně jsou plody používány k léčbě mnoha onemocnění např. při horečce nebo průjmu. Plody tohoto zázračného stromu obsahují vysoké množství vlákniny, tudíž jsou důležité i pro správnou funkci zažívacího systému a mají pozitivní účinek na střevní bakterie[2].

U nás jsou plody k sehnání zejména ve formě jemného nažloutlého prášku, který můžeme v kuchyni použít mnoha způsoby. Do kaší, smoothie, sušenek, placek, krémů, pudingů apod.

Z plodů se také vyrábí tzv. baobabový olej, který je vhodný jak na pleť, tak na celé tělo. Redukuje známky stárnutí pleti, navrací pokožce pružnost a přispívá k její regeneraci.

Zdroje:
  • [1] www.baobabfoods.com/baobab-health-benefits
  • [2] www.medicalnewstoday.com/articles/306445.php
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.
Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.
Kategorie