Jak vybrat superpotraviny

Suroviny:
Cenné látky:
Rostoucí popularita superpotravin a zdravého životního stylu obecně je jistě krok správným směrem, nicméně jak se v tak široké nabídce produktů vyznat a jak vybrat ten nejvhodnější? To vše se dočtete v tomto návodu z edice "Jak vybrat".
Suroviny:
Cenné látky:

Superpotraviny obecně

Pojmem "superpotravina" se mohou pyšnit pouze produkty, které mají výrazně vyšší nutriční hodnotu než běžně dostupné produkty, na které můžeme narazit v konvenčních supermarketech či produkty, které mají prokazatelný přínos na lidské zdraví. "Superpotravina" si tedy může říkat jen plodina, která něčím převyšuje ostatní plodiny (ať už ovoce, zeleninu či jiné potraviny). Jedním z učebnicových příkladů superpotravin je např. acerola. Tato "barbadovská třešeň", jak se též acerole často říká, obsahuje 30x více vitaminu C než pomeranč. A právě pomeranč či citrusy obecně byly dlouhá léta považovány za pokladnicí vitaminu C, který posiluje imunitu, zvyšuje energii, zlepšuje psychický výkon či má pozitivní vliv na kosti, zuby a celou nervovou soustavu. Právě díky tomu, že acerola na míle daleko předběhla kdysi nejslavnější zásobárnu vitaminu C (tedy citrusy), právem si zaslouží označení "superpotravina". Obsah vitaminů však není jediný indikátor, který rozhoduje o zařazení produktů do skupiny superpotravin. Dalším indikátorem může být obsah minerálních látek, komplexní vliv daného produktu na lidské zdraví (např. výjimečné detoxikační vlastnosti) či obsah unikátní složky, kterou jiné běžné produkty nemají, ale přesto jsou pro člověka velice přínosné (antioxidanty, saponiny a jiné).

Jak postupovat při výběru superpotravin

Ze všeho nejdřív je důležité si utřídit myšlenky a přesně naformulovat svůj problém / potřebu. Při přemýšlení o superpotravinách respektive o svém zdravotním stavu se můžete držet těchto bodů.

 • Co přesně mě trápí? Bolí mě hlava, žaludek, cítím únavu či něco jiného?
 • Preferuji krátkodobé řešení (prášek na potlačení symptomu) nebo se daného problému chci zbavit napořád?
 • Dávám přednost kvalitě nebo prodejní ceně?
 • Vydržím i trpčí chuť produktu za cenu toho, že mi produkt pomůže?
 • Kolik času věnuji své léčbě?
 • Na jaké vlastnosti produktu se mám zaměřit?
 • Jsem muž či žena?

Vše mám promyšleno - pokračuji ve výběru

V případě, že jste si odpověděli na všechny otázky výše (nebo alespoň na většinu), máte napůl vyhráno. Víte kdo jste, co chcete a co nechcete. S dalšími kroky Vám poradíme. Pokračování výběru správných superpotravin ilustruje následující situace.

Ilustrační příklad správného postupu

Paní Martina bydlí ve městě. Má 2 děti a manžela. Martina je ta, která se stará o domácnost i zdraví celé rodiny. Manžel je pracovně velice vytížený. Jedno dítě je v předškolním věku, druhé již chodí do školy. Martiny den začíná přípravou snídaně pro celou rodinu, následuje buzení dětí a příprava na cestu do školy, školky a práce. Nejmladší dítě (syn) již od narození trpí ekzémem (zejména v zimních a jarních měsících). Starší dcera má oslabenou imunitu a kvůli tomu je nemocná častěji, než ostatní děti. Manžel touží po síle a kondici, jakou měl za mlada a Martina by ráda byla ve větší psychické pohodě a tím pádem vše zvládala rychleji, snadněji a při každodenních činnostech se cítila lépe. Martiny odpovědi na výše uvedené otázky jsou:

Co přesně mě trápí? Bolí mě hlava, žaludek, cítím únavu či něco jiného? - Syn má kožní problémy. Dcera má oslabenou imunitu. Manžel chce mít větší fyzickou kondici. Já chci být ve větší psychické kondici a potlačit negativní následky stresu na mé tělo.

Preferuji krátkodobé řešení (prášek na potlačení symptomu) nebo se daného problému chci zbavit napořád? - Chceme se problému zbavit napořád.

Dávám přednost kvalitě nebo prodejní ceně? - Jednoznačně dávám přednost kvalitním produktům, které nám pomohou.

Vydržím i trpčí chuť produktu za cenu toho, že mi produkt pomůže? - Preferujeme střední cestu - fungující produkt s přijatelnou chutí. Ale jsme schopni a ochotni konzumovat produkt, který bude mít výsledky i za cenu toho, že nebude chuťově úplně podle našeho gusta.

Kolik času věnuji své léčbě? - Maximum času. Nicméně preferujeme optimální řešení. Kvůli pracovnímu a školnímu vytížení nemáme čas denně např. dvě hodiny věnovat speciálním procedůrám.

Na jaké vlastnosti produktu se mám zaměřit? - Hledáme kvalitní produkty s certifikáty jakosti, které mají prokazatelný původ, správné místo pěstování či výroby a proces zpracování produktu probíhal šetrnou metodou.

Jsem muž či žena? - Jsme muž, žena a děti.

Shrnutí

Paní Martina s rodinou má prokazatelný problém, který je schopna definovat. Preferuje trvalé účinky a ne jen potlačování symptomů. Preferuje kvalitní produkty neboť ví, že jen kvalitní produkt jí i celou její rodinu dokáže zbavit obtíží. Je ochotna za kvalitní produkt zaplatit adekvátní cenu (i když může být o trochu větší), neboť se řídí heslem "nejsem tak bohatá na to, abych kupovala levné věci". Ví totiž, že levné náhražky jí zdravotních obtíží nezbaví. Martina si uvědomuje, že chuť řady produktů, které mají pozitivní vliv na lidské zdraví mohou mít specifickou chuť, která nemusí vždy každému sednout. Nicméně je ochotná konzumovat produkt, který jí 100 % nechutná za cenu toho, že jí pomůže. Martina si uvědomuje, že zbavení konkrétního zdravotního problému není ze dne na den a chce to čas. U někoho více času, u někoho méně času. Martina s rodinou je ochotna věnovat maximum času pro dosažení touženého výsledku, ale kvůli pracovním povinnostem nemůže věnovat několik hodin denně terapiím. Preferuje opět střední cestu. Martina ví, jak se pozná kvalitní produkt, proto hledá prověřeného dodavatele, který spolupracuje s tradičními farmáři, kteří mají to nejlepší know-how co se týče kvality. Vyhledává produkty s certifikáty a prokazatelným původem. Zároveň hledá více produktů - nejspíše budou jiné pro ni, jiné pro muže a jiné pro děti.

Kdy zvolit značku Naturalis

V případě paní Martiny a její rodiny je Naturalis správnou volbou, neboť splňuje vše, co Martina požaduje a co preferuje při výběru superpotravin, které hledá pro upevnění jejího zdraví a zdraví celé její rodiny.

Pro koho je Naturalis vhodný

 • Pro ty, kteří hledají kvalitní produkty za přijatelnou cenu, které fungují
 • Pro ty, kteří preferují prokazatelný původ pěstování i zpracování produktů
 • Pro ty, kteří požadují doložitelné certifikáty jakosti získáné v ČR i v zahraničí
 • Pro ty, kteří uvítají poradenskou činnost zdarma od certifikovaných odborníků
 • Pro ty, kteří hledají širokou škálu produktů pro celou rodinu

Pro koho by Naturalis nebyl vhodný

 • Pro ty, kteří hledají nejlevnější produkt na trhu i za cenu nízké kvality
 • Pro ty, kterým nezáleží na tom, jak produkt vznikl či v jakých podmínkách byl zpracován
 • Pro ty, kteří nepotřebují certifikáty jakosti ani si ověřovat kvalitu výrobků
 • Pro ty, kteří chtějí zázraky na počkání a předpokládají, že se jejich zdravotní stav zlepší po 2 dnech
 • Pro ty, kteří nevěří, že jim superpotraviny pomohou a ve skutečnosti se uzdravit nechtějí

Už vím, že chci Naturalis - jak nyní vyhledat nejvhodnější produkt, který mi pomůže

Abychom Vám usnadnili cestu k výběru nejvhodnějšího produktu, který bude nejlepší možnou variantou přímo pro Vás, připravili jsme speciální filtry, díky kterým najdete přesně to, co hledáte. Snadno, rychle a přehledně. Připravili jsme 10 kategorií, které Vám s výběrem pomohou. Hledat produkty můžete podle těchto kritérií:

 1. Cena - určení maximální a minimální ceny produktu
 2. Cenné látky - hledání produktu, který obsahuje konkrétní látku (např. hořčík, vápník, vitamin C atp.)
 3. Kvalita / certifikáty jakosti - např. vyhledávání BIO či vegan kvality
 4. Účinek - hledání produktu na konkrétní zdravotní problém (např. posílení imunity či snížení únavy)
 5. Vliv na konkrétní orgán - hledání produktu např. na problémy s kůží či zažívacími problémy
 6. Složení - preference jedné či více konkrétních surovin (např. hledám produkty, které obsahují surovinu acerolu)
 7. Vhodný i pro - hledání produktu pro lidi s dietním omezením (např. hledám produkt vhodný i pro celiaky)
 8. Způsob konzumace - preferovaný způsob konzumace (např. nehledám tablety, ale produkt, který by se dal přidat do smoothie)
 9. Forma - preferovaná forma produktu (např. nechci tekutý produkt, ale sypký)
 10. Hmotnost - hmotnostní rozmezí, které preferuji (např. chci jen testovací balení do maximální gramáže 100 g)
Filtrace produktů

Jak vybrat vhodné superpotraviny - video návod

Jak vybrat superpotraviny, které posílí imunitu

V ukázkovém příkladu jsme si říkali, že dcera paní Martiny má problémy s imunitním systémem a hledá přírodního pomocníka, který jí imunitu posílí. Zároveň již víte, že na našem e-shopu můžete vybírat produkty podle jejich vlastností jako je účinek na zdraví či obsah konkrétní látky. Následující video Vám názorně ilustruje, jakým způsobem postupovat, když chceme najít produkty na již zmiňované posílení imunity.

Vysvětlivky k videu (výběru superpotravin)

 1. Vyhledejte Vámi preferovanou kategorii - v případě paní Martiny to byla kategorie "superpotraviny"
 2. Zadejte Vámi potřebné vlastnosti superpotravin dle Vašich preferencí (nejdůležitější zadávejte jako první)
 3. V ilustračním videu byla nejdůležitější vlastnost "posílení imunity"
 4. Druhou nejdůležitější vlastností byl výběr certifikátů jakosti (ve videu vybrána BIO kvalita)
 5. Poslední nejdůležitější vlastností byl obsah vitaminu C v produktu
 6. Dle filtrace se vybraly 3 produkty, které splňovaly všechna zadaná kritéria
 7. Paní Martina si pro svou dceru vybrala produkt "Acerola Naturalis BIO"

Shrnutí

Další superpotraviny by paní Martina hledala stejným způsobem jako produkty pro posílení imunity v našem ilustračním videu. V případě jejího syna s problematickou kůží by zvolila jako první volbu sekci "vliv na orgán" a zde by vybrala "kůže". U sebe by naopak jako prioritní sekci vybrala "účinek" a zde vlastnosti: "duševní zdraví", "psychický výkon" a "relaxace". Další vlastnosti jako jsou gramáž, maximální cena, způsob přípravy atp. by mohla zadávat záhy jako doplněk.

Nejoblíbenější superpotraviny

Acerola Naturalis BIO
Acerola Naturalis BIO
Obsahuje nejvíce vitaminu C na světě
Výjimečně vysoký obsah přírodní, snadno vstřebatelné kyseliny askorbové (vitaminu C) předurčuje acerolu k celé řadě zdravotních benefitů. Vitamin C přispívá k normální funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání. Též přispívá k tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí, zubů, dásní či kuže.
 • Pěstování v Brazílii tradičními farmáři
 • Posiluje imunitu, kosti i zuby
 • Svěží chuť - ideální i do koktejů
Více informací o acerole >>
Cenné látky:
Vliv na orgán:
Kvalita:
Vhodný i pro:
Maca Naturalis BIO
Maca Naturalis BIO
Zvyšuje fyzický výkon, vitalitu, plodnost i duševní zdraví
Maca Naturalis BIO dokáže zvýšit výkon organismu a dodat mu energii, čehož odedávna využívali andští Indiáni. Dnes se k nim připojili sportovci a fanoušci zdravé výživy. Látkám obsaženým v kořeni maca se přisuzuje příznivý vliv na vitalitu, fyzické i duševní zdraví, plodnost a sexualitu obecně.
 • Pěstování v Peru tradičními farmáři
 • Vysoká kvalita
 • Hodí se do kaší i nápojů
Více informací o mace >>
Ashwagandha Naturalis BIO
Ashwagandha Naturalis BIO
Skvělý antioxidant a adaptogen
Ashwagandha posiluje duševní zdraví - pomáhá zbavovat pocitů stresu a únavy. Zlepšuje koncentraci u pracujících i starších lidí. Je výborný antioxidant, dodává potřebnou energii a zároveň působí jako adaptogen. Její vliv na srdce, kůži či dýchací systém je nepopiratelný. Díky pozitivnímu účinku na pohlavní orgány též ashwagandhu tradiční východní léčitelé používali ke zvýšení pravděpodobnosti otěhotnění.
 • Univerzální použití
 • Kvalita doložená certifikáty jakosti
 • Velká škála zdravotních benefitů
Více informací o ashwagandhe >>

Prohlédnout všechny superpotraviny >>

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.
Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.