Tipy na rychlé svačiny na cesty

Cenné látky:
Vliv na orgán:
Začínají prázdniny a s nimi přichází i období dovolených, cestování a mnoho dalšího. Určitě jste již zažili situaci, kdy Vás přepadl hlad na cestách. Tipy na zdravé rychlé svačinky na cesty jsme si pro Vás připravili v dnešním článku.
Cenné látky:
Vliv na orgán:

Příprava je základ

Začíná léto, se kterým přicházejí i prázdniny a zasloužené volno a dovolené. Určitě jste se i vy někdy ocitli v situaci, kdy jste vyrazili na výlet či dovolenou a přepadl Vás, nebo Vaše děti hlad na cestách. Pokud nemáme připravené jídlo s sebou, často lze velmi obtížně sehnat něco zdravého, co nemusíme vařit, či jinak složitě upravovat. Pokud si nechceme kupovat žádné fastfoody, ani se stravovat na benzínových pumpách, měli bychom být na takovou situaci připraveni.

Příprava takových svačinek neznamená trávení několika hodin v kuchyni před odjezdem. Vše lze zvládnout velmi rychle a přeci zdravě a efektivně. Množství a složení svačin by se mělo odvíjet především od toho, pro koho je připravujeme (zda pouze pro sebe, své děti, nebo dokonce celou rodinu), na jak dlouho jedeme a také jak budeme na dovolenou, či výlet cestovat. Pokud jdeme na krátký výlet pěšky, měli bychom brát v úvahu to, na jak dlouhý výlet se chystáme a jak velkou svačinu potřebujeme. V některých případech nám jako svačina postačí např. pouze miska ořechů, sušeného ovoce, proteinová tyčinka nebo trochu zeleniny.

Pozor dávejte především ve chvíli, pokud cestujete letadlem. Při letu nad určitý počet hodin máte v letadle nárok na občerstvení. Pokud trpíte nějakou intolerancí nebo alergiemi na potraviny, lze to dopravci nahlásit předem a mile rádi Vám vyjdou vstříc. Pokud cestujete na dovolenou autobusem nebo autem, je třeba brát v potaz, že může být velmi teplé počasí a některé potraviny mohou rychle podléhat zkáze. Proto se vyvarujte všem potravinám, které musí být uchovávány v lednici. Není dobré brát na dlouhé cesty mléčné výrobky, maso či jiné uzeniny apod. Řešením mohou být termoboxy, které udrží potraviny v chladu i na cestách, nicméně zabírají hodně místa, proto je volte až jako poslední možnost při opravdu dlouhém cestování.

Tipy na rychlé svačiny

Smoothie plné živin

Skvělým řešením, které zažene ihned hlad, zasytí na několik hodin a zároveň dodá tělu veškeré živiny jsou naše Smoothie Naturalis. Tyto smoothie se skládají z rýžového proteinu, který je zcela bezlepkový, veganský a obsahuje velké množství bílkovin, díky kterým zaženete hlad okamžitě. Všechny smoothie jsou bez rafinovaného cukru, slazeny jsou pouze ovocem a kvalitním BIO kokosovým cukrem, který má úžasnou karamelovou chuť.

Smoothie jsou také obohaceny o mnoho superpotravin, jako jsou např. chia semínka, konopná semínkagoji berries a mnoho dalšího. Díky superpotravinám přijmete doporučenou dávku mnoha vitamínů, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek. Smoothie stačí pouze v shakeru smíchat s vodou, rostlinným mlékem nebo přidat již do připravených pokrmů na dochucení. Příprava je tedy velmi snadná a hodí se skvěle na cesty.

Domácí tyčinky

Skvělou variantou rychlých svačin jsou doma připravované tyčinky. Asi si říkáte, proč byste si měli připravovat tyčinky doma, když jich je v obchodech tolik a můžete je zakoupit téměř kdekoliv. To je sice pravda, nicméně 90 % z těchto prodávaných produktů obsahují velké množství cukru (s výjimkou těch bezsacharidových), nekvalitních olejů, aditiv atd.

Pokud si takovou tyčinku připravíte doma sami, přesně víte, co obsahuje a hlavně z ní budete mít daleko větší radost. Mrkněte na recept na raw sušenky s kakaovými boby. Lze vyzkoušet nespočet variant, základem by však měly být kvalitní tuky, které zastoupí především ořechy. Tuky nás zasytí na mnohem delší dobu a jsou pro náš organismus nezbytné. Dále lze přidat semínka, sušené ovoce (např. datle), kokos, kvalitní hořkou čokoládu atd.

Pokud nemáte příliš v oblibě sladké i pro Vás máme tip. Naše nejoblíbenější slaná svačina je jednoznačně hummus se zeleninou. Nejvíce se k hummusu hodí řapíkatý celer, paprika, nebo mrkev. Hummus se skládá z cizrny, která je opět kvalitním zdrojem rostlinných bílkovin. Pokud si hummus nevyrábíte doma sami, ale kupujete v obchodě, opět upozorňujeme na to, abyste četli složení výrobku. Pokud výrobek obsahuje ingredience, které do složení nepatří, nebo je neznáte, raději ho nekupujte.

Dbejte na pitný režim!

Při cestování (a především v létě) nezapomínejte ani na pitný režim. Ten je důležitý po celý rok, nicméně při extrémních teplotách bychom mu měli věnovat ještě větší pozornost. Nejlepším řešením, jak nezapomínat pít, je mít u sebe stále svou láhev s vodou. Ta Vám bude neustále připomínat, že tělo potřebuje vodu i když zrovna nepociťujete žízeň. Krásné léto Vám přeje tým Naturalis!

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.
Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.