5 tipů pro zdravější Velikonoce

Suroviny:
Každý z nás prožívá velikonoční svátky po svém. Někdo se těší na zasloužené volno, jiní dodržují tradice jako je barvení vajíček a koledování, někteří se těší jídlo, které Velikonoce nabízí. Jak prožít Velikonoce bez přejídání a zdravě? Připravili jsme si pro Vás pár tipů.

1. Zdravěji, přesto chutněji

Každá rodina má své vlastní velikonoční tradice a pokrmy, bez kterých si Velikonoce neumí představit. Někdo miluje velikonočního beránka, jiní se těší na mazance či nádivku. Na tom samozřejmě není nic špatného. Zkuste si letos připravit tyto dobroty ve zdravější variantě. Pšeničnou mouku vyměníme za výživnější, klasický cukr za cukr kokosovýlucumu apod. Inspirovat se můžete našimi recepty, které jsme si pro Vás jako každý rok připravili.

2. Procházka místo lenošení

Vezměte své příbuzné a běžte se projít po rodinném obědě do přírody. Krásné jarní počasí Vám zaručeně zvedne náladu. Procházku můžete spojit i se sbíráním bylinek, které zabaví nejen Vaše ratolesti. Sbírat můžete např. kopřivy, ze kterých si pak doma připravíte výbornou velikonoční nádivku.

3. Krátká očista udělá zázraky

Velikonoce jsou už od nepaměti spojeny s půstem. Účelem půstu je pro věřící zvýšení soustředěnosti a koncentrace na duchovní růst a záležitosti. Takto dlouhý půst, kteří křesťani dodržují vyžaduje určitou přípravu a není vhodný pro lidi, kteří s půstem nemají žádné zkušenosti. Co však neublíží nikomu je očista, která Vašemu tělu může pomoci. Zkuste např. snížit množství živočišných produktů, především masa. Stačí pouhé dva, tři dny a uvidíte, jaké výsledky přinese právě Vám[1].

4. Velikonoce bez chemie

Čím méně chemie budeme používat jak v jídle, tak i v domácnosti, líp lépe se budeme cítit. Při tradičním barvením vajec spoustu lidí používá umělá barviva, která sice dají vajíčkům krásném a zářivé barvy, nicméně pro naše tělo nejsou vůbec vhodné. Zkuste letos obarvit vajíčka pomocí přírody. Výborně slouží např. cibulové slupky, kurkuma, červená řepa nebo kopřiva. Zapojte i děti, které budou z této kreativní činnosti nadšené.

5. Hlavně bez výčitek

Mějte na paměti, že pokud si jeden den dopřejete jídlo, které běžně nebývá součástí Vašeho jídelníčku, nic se nestane. Velikonoce jsou jenom jednou v roce, tak si je užijte podle sebe a s těmi, co máte rádi!

Zdroje:
  • [1] www.catholic.org/lent/abfast.php
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.
Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.
Kategorie