Co jste nevěděli o guaraně?

Suroviny:
Cenné látky:
Znáte superpotravinu jménem guarana? Obsahuje 4x více kofeinu než káva a také je daleko zdravější. Skvěle se hodí např. pro studenty při zkouškovém období, když potřebují doplnit energii a přitom zůstat plně soustředěni!

Guarana je popínavá liánovitá rostlina, která roste zejména v amazonském pralese. Dorůstá do výšky až 12 metrů. Její listy jsou zbarvené do zelené barvy, mají oválný tvar. Plodem květů guarany je malá červená tobolka, která má uprostřed černé zrno. Svým vzhledem je často označována za tzv. "zlé oko".

Účinnější než káva?

Hlavní obsahem guarany je kofein. Guarana obsahuje až 4x více kofeinu než např. v kávových zrnech. Díky tomu se využívá především jako stimulant. Také pomáhá bojovat proti únavě či fyzickému i psychickému vyčerpání. Velmi vhodnou volbou je např. pro studenty v období zkouškového období, kdy je zapotřebí vysoká soustředěnost[1].

Pomocník při hubnutí

Guarana též napomáhá při hubnutí. Historie říká, že už amazonští indiáni užívali guaranu při lovu či boji. Pomáhala jim snížit chuť k jídlu a zaháněli tím tak pocit hladu, který by jim mohl znepříjemnit situaci. Guarana nespálí naše kila pouze tím, že ji budeme užívat. Samozřejmostí je kvalitní strava a pohyb. Nicméně guarana pomáhá zrychlit náš metabolismus a může být nápomocná při záchvatech hladu a diet.

Ranní šálek guarany!

Pokud patříte i vy do skupinky lidí, kteří si bez své ranní kávy neumí představit ani den, máme pro Vás dobrou zprávu. Co kdybyste zkusili na několik dalších následujících dnů či týdnů vyměnit kávu za guaranu? Uvidíte, jaké to bude mít na vaše tělo a zdraví účinky. Účinky kávy jsou totiž velmi krátkodobé. Po určité chvíli kofein z kávy vyprchá a my cítíme opět útlum energie. Guarana obsahuje kofeinu daleko více a mimo to má mnoho dalších pozitivních účinků na naše zdraví. Je to zkrátka daleko zdravější alternativa, kterou Vám můžeme jenom doporučit[2].

Doporučené denní množství je cca 1 čajová lžička denně. Lze rozmíchat pouze ve vodě, či přidat do jogurtu, smoothie, kaší, müsli a mnoho dalšího.

Zdroje:
  • [1] www.stylecraze.com/articles/benefits-of-guarana-for-skin-hair-and-health/#gref
  • [2] www.organicfacts.net/guarana.html
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.
Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.
Kategorie