MSM – výživa nejen pro sportovce

Suroviny:
Suroviny:
Suroviny:
Ať už jste nadšení sportovci, nebo sportujete pouze rekreačně pro svoje vlastní potěšení, může Vás občas trápit bolest kloubů a svalů. MSM je kvalitní doplněk stravy, který Vám od této bolesti rychle pomůže. K čemu je dobrý a jak se užívá? To se dozvíte v tomto článku.
Suroviny:

Kloubní výživa

Na trhu najdeme v dnešní době mnoho výrobků, které se specializují na kloubní výživu. Vzhledem k tomu, že sportovců (ať už rekreačních či profesionálních) stále přibývá, je vhodné takové produkty do našeho života zařazovat.

MSM je vstřebatelná forma síry. Zdroje uvádí, že síra patří mezi nejvyskytovanější minerál lidského těla, z toho důvodu může být MSM označován za tzv. „zázračný minerál“. MSM je doporučován při zánětlivých onemocněních kloubů, jako je například osteoartróza. Dále se užívá jako doplněk při léčbě bolestí svalů. MSM spolu s vitaminem C (a hlavně díky němu) funguje v těle jako antioxidant a zabraňuje volným radikálům, aby poškozovaly kostní a chrupavkové tkáně[1].

Při pravidelném užívání MSM s vitaminem C dochází ke snížení bolesti, zrychluje se hojení poranění. Díky tomu je tento doplněk stravy oblíbený nejen mezi sportovci pro zlepšení regenerace a výkonu. Dále zmírňuje záněty a tlumí bolest kloubů, proto je vhodný i pro seniory nebo lidem trpícím artritidou.

Obsah síry najdeme i v potravinách jako jsou například zelí, kapusta, brokolice nebo vejce. Nevýhodou je, že tyto zmíněné potraviny musíme při vaření vystavit vysokým teplotám, kde se může část přírodní síry zničit. Výhodou MSM je, že je zcela bez zápachu a chuti[2].

Dávkování MSM

MSM můžeme smíchat s vodou, ovocným nápojem, jogurtem či přidat do kaší. Doporučená dávka je cca 1 lžička MSM 2x denně.

Zdroje:
  • [1] www.themodelhealthshow.com/7-benefits-of-msm-the-miracle-supplement/
  • [2] www.drjockers.com/health-benefits-msm/
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.