Jak před zimou posílit imunitu superpotravinami

Cenné látky:
Vliv na orgán:
Venku se sice stále krásné a slunečné babí léto, nicméně za pár týdnů tu máme opět zimu. Jak můžeme posílit naši imunitu, abychom nemuseli zimní období přivítat v posteli s teploměrem v ruce? Které superpotraviny nám pomohou? To se dozvíte v dnešním článku.

Ačkoliv je stále krásné babí léto a slunečné počasí, za pár týdnů tu máme opět zimu, sníh a hlavně období chřipek a různých nachlazení. Mnoho lidí příznaky nemocí či nachlazení ignorují, přecházejí a začínají je řešit až poté, co nemoc skutečně propukne. Přitom by stačilo si pouze uvědomit, že nejlepším řešením je prevence.

Existují superpotraviny, díky kterým můžeme svou imunitu posílit a vychutnat si tak sychravé počasí zcela bez nemoci.

Goji berries

Goji berries, zvaná také jako Kustovnice čínská, je jednou ze superpotravin, která je symbolem dlouhověkosti, síly a zdraví. Goji obsahuje polysacharidy, které pozitivně ovlivňují náš imunitní systém. Dále obsahuje 18 druhů aminokyselin, vitamín C, betakaroten a mnoho dalších zdraví prospěšných látek. Odborníci tvrdí, že pro dosažení blahodárných účinků pro naše zdraví bychom měli konzumovat zhruba 30 g sušené goji denně. Lze ji přidat do kaší, smoothie, salátů atd.

Maca

Další superpotravinou, která pozitivně ovlivňuje náš imunitní systém a měli bychom ji preventivně zařazovat je Maca. Použití kořene maca je velmi široké a pochází z poznatků tradic a vědy. Posiluje vitalitu, zvyšuje odolnost organismu, zlepšuje paměť a mnoho dalšího. Studie uvádí, že prášek z kořene maca zlepšuje funkci imunitního systému až o 15 %. Chuť macy je pro mnoho lidí nepříliš chutná, proto ji doporučujeme přidávat spíše do hotových pokrmů jako jsou kaše nebo různé ovocné či zeleninové nápoje.

Baobab

Baobab je posvátný strom a přezdívá se také jako strom života. Jeho plody se řadí mezi superpotraviny, především díky svým ohromným množstvím vitamínů, minerálů a jiných látek, jako je např. kolagen, vápník, želeno atd. Nejen, že podporuje náš imunitní systém, navíc působí proti zánětům, bakteriím, plísním a pomáhá s detoxikací těla. Plody baobabu se mohou jíst přímo čerstvé, ovšem na našem trhu je najdeme především jako rozemleté na jemný prášek.

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.

Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.
Navigace