Rutina pro krásné vlasy

Suroviny:
Suroviny:
Správná péče o vlasy je pro jejich zdraví a krásný vzhled naprosto zásadní. Vyvarujte se základním chybám a dejte sbohem zplihlým, mastným a suchým vlasům. Rutina pro krásné vlasy je snadná, rychlá a spolehlivá.
Kategorie: Články Kosmetika
Suroviny:

Každá žena touží pro krásných a především zdravých vlasech. Ovšem ne každá o ně pečuje tím správným způsobem. Podívejte se v dnešním článku společně s námi na tipy a triky, jak se o vlasy starat a jakým chybám se při jejich mytí, péči a údržbě vyvarovat.

Péče o pokožku hlavy

Spousta lidí dělá tu chybu, že si myje pouze vlasy, ale zapomíná na pokožku hlavy. Zdraví vlasů však začíná vždy u ní. Můžeme říct, že vlasy jsou již „mrtvá“ vlákna. Vlasový kořínek (živá část vlasu) se skrývá právě v pokožce hlavy. Při každém mytí bychom měli věnovat čas masáži hlavy. Stačí pár minut pokožku hlavy důkladně promasírovat a prokrvit. Pokožku hlavy žádným způsobem nedřeme nehty, pouze jemně projíždíme bříšky prstů. Vlasy myjeme teplou, ale ne příliš horkou vodou.

Pravidelné čištění pokožky hlavy je důležité zejména proto, aby se v kožních pórech neusazovaly nečistoty, pot nebo odumřelé kožní buňky. Poté se tvoří lupy, vytváří se přebytečný maz a pokožka hlavy dostává zabrat. Mezi další problémy patří vypadávání vlasů nebo jejich rychlé řídnutí. Ke správné péči bychom měli vybírat i vhodné kosmetické produkty. Nejlépe takové, které vlasy a pokožku vlasy zbytečně nezatěžují a neobsahují nevhodné látky a chemické složky, které jsou pro zdraví vlasů naprosto nevhodné.

Pozor při výběru produktů

Vybírejte šampony bez parabenů, silikonů, SLS a další látek, které vlasům pouze škodí a nepřinášejí žádný užitek. Mezi vhodný vlasový produkt patří například vyživující šampon pro namáhané vlasy Zlatovláska. Ten obsahuje pouze přírodní ingredience, které vlasům dodají jedinečnou výživu a péči, kterou skutečně potřebují. Zbavuje je mastnoty, dodává přirozený lesk a zvyšuje jejich pružnost. Díky obsahu mátové silice má krásnou vůni a krásně osvěží i v horkých letních dnech.

Pro důkladnější výživu a hydrataci je vhodné používat také kondicionér, který uhlazuje povrch vlasu a uzavírá jeho strukturu. Kvalitní kondicionéry poskytují vlasům také dostatek vitamínů, olejů a nasycené mastné kyseliny, po kterých jsou zdravé a krásné na pohled. Podobně poslouží také masky na vlasy, které je vhodné zařazovat do rutiny alespoň 1x týdně. Masky fungují pro naše vlasy jako elixír. Pokud je často vystavujeme fénům, žehličkám nebo dokonce chemickému ošetření, je opravdu na místě je zařazovat pravidelně.

Správné rozčesávání a ochrana před teplem

Při výběru vhodného hřebenu bychom měli brát v potaz hustotu a délku našich vlasů. Před kartáčováním nechte vlasy uschnout, aby se zbytečně nelámaly. Fén, kulmu nebo žehličku používáme též pouze na suché vlasy! Ideálně naneseme ochranu před teplem, aby nedošlo k poškození vlasů. Pokud máte velmi jemné vlasy, používejte tyto přístroje na velmi nízkou teplotu.

Výživa vlasů probíhá i uvnitř nás

Pokud máme správné vlasové produkty, které poskytují našim vlasům dostatečnou výživu, je na čase se zaměřit i na výživu nás samotných. Kvalitu vlasů samozřejmě ovlivňuje také náš jídelníček a celkový životní styl. Nedostatek živin se může velmi odrazit na jejich vzhledu. Z toho důvodu je potřeba do svého jídelníčku zařadit dostatek vitamínů a minerálních látek. Mezi ty nejdůležitější patří železo, zinek, biotin, vitamin C atd. Vhodné jsou také multivitaminové doplňky stravy, které obsahují všechny zmíněné v jedné tabletce. TIP: Abyste měli nejen krásné vlasy, ale i hezkou pleť a zdravé klouby vyzkoušejte kvalitní kolagen s kyselinou hyaluronovou, vitamínem C, selenem a vitaminem B2.

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.