Tipy jak nejlépe nastartovat svůj den

Suroviny:
Účinek:
Suroviny:
Účinek:
Zdravá a pravidelná ranní rutina je naprostý základ pro to, abychom se cítili skvěle po celý zbytek dne. Zařaďte do svého rána pár nových pravidel a nastartujte tím svůj den pozitivně s novou dávkou motivace.
Suroviny:
Účinek:

Je tu opět nové ráno. Budík zvoní a nám se nechce z postele. Budík neustále oddalujeme a zůstáváme v posteli do poslední možné chvíle. Při dalším zazvonění vyskočíme z postele, protože už nám v přípravě na nový den nezbývá moc času! Nestíháme si připravit snídani a tak běžíme na autobus bez jídla, ve stresu a s nepříliš dobrou náladou. Připomíná Vám něco tento případ? Pokud se v něm poznáváte, je na čase to změnit. Podívejte se společně s námi na tipy, které Vám pomohou nastartovat den lepším a zdravějším způsobem.

Vstávat o chvilku dřív se vyplatí

Pokud Vám situace dovolí, zkuste vstát o něco dříve. Nemusí jít samozřejmě o hodiny, stačí nám např. 15 – 30 minut. Těchto pár minut navíc využijeme efektivně k tomu, abychom se mohli pomalu probouzet bez spěchu a stresu. První věc, kterou po ránu uděláme, by nemělo být sáhnutí po telefonu a čtení si nových zpráv a e-mailů. Po probuzení dopřejte svému tělu dostatečnou hydrataci, která je po nočním lačnění nezbytná. Mějte u postele připravenou vždy sklenici vody, pak se nestane, že na hydrataci zapomenete.

Po hydrataci je čas na krátké protažení. Nemáme na mysli náročný intervalový trénink, ale pár minut lehkého protažení dokáže po ránu opravdu zázraky. Ideální protažení je nejlepší na prvních paprscích slunce. Pokud máte zahradu nebo možnost pohybu venku, rozhodně to v letních měsících vyzkoušejte. Kromě protažení je také vhodná procházka např. s pejskem, kdy se tělo po ránu krásně rozhýbe, a vy se nadechnete čerstvého vzduchu. Pro lepší start do nového dne můžete k lehkému pohybu přidat také dechové cvičení, které rozproudí energii a stimuluje nervový i hormonální systém.

Ledová sprcha a hygiena

Po protažení a ranní procházce je čas na hygienu. Víte co Vás rozhodně probere a nastartuje den? Tušíte správně, ledová sprcha! Pokud s otužováním teprve začínáte, zvolte opravdu pomalé tempo. Otužovat se začněte postupně od nohou a pomalu prodlužujte dobu ve sprše. Stačí pouze několik vteřin. Uvidíte, že i chvilka dokáže mnohé. Ledová sprcha zvýší naši výkonnost, podpoří imunitní systém a má pozitivní vliv také na psychiku. Ve sprše se umyjeme oblíbeným netoxickým sprchovým gelem a můžeme přejít k dalšímu, o něco příjemnějšímu kroku, kterým je snídaně.

Nesnídejte ve spěchu a jezte výživně

Na snídani si opravdu najděte čas. Pro tělo není nic horšího, než když jíte ve spěchu, za pochodu a tělo si ani nestačí všimnout, že něco pozřelo. Vyhraňte si svých 15 minut, při kterých jíte a opravdu se na jídlo soustředíte. To znamená, že u něj nekoukáte na televizi, do telefonu nebo nevyřizujete e-maily.

Snídaně (a všechny ostatní jídla) by měla být v první řadě výživná. Měla by nám dodat dostatek energie, zasytit nás na několik hodin a zároveň díky ní vydržíme nejíst klidně až do oběda. Každý jsme individuální, proto i naše snídaně budou velmi rozdílné. Pokud se cítíme po sacharidech unavení, ovesná kaše pro nás nebude dobrá volba. V tomto případě se zaměříme spíše na bílkovinové snídaně s dostatečným množstvím zdravých tuků. To může být např. vaječná omeleta s avokádem, řecký jogurt s ořechy atd. Pokud nemáme problém se sacharidy, můžeme si po ránu dovolit obilné kaše mnoha druhů, které dochutíme čerstvým ovocem nebo ořechy.

Ke snídani si připravíme zelený čaj, který nám dodá nejen energii, ale mnoho dalších zdraví prospěšných látek. Pokud patříte mezi milovníky kávy, ale nedělá Vám po ránu dobře, zkuste guaranu. Guarana obsahuje až 4x více kofeinu, než káva, proto nám dodá mnoho energie. Účinky kávy jsou spíše krátkodobé. Po určité chvíli kofein z kávy vyprchá a my cítíme opět útlum energie. Guarana obsahuje kofeinu mnohem více a mimo to má mnoho dalších pozitivních účinků na naše zdraví.

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.