Cordyceps

Cordyceps je asijská houba s fascinujícím rejstříkem příznivých účinků. Neméně zajímavý je její životní cyklus. V čínské tradiční medicíně zaujímá plným právem mimořádné postavení. Přečtěte si proč.
Vhodný i pro:
Způsob přípravy:

Vlastnosti cordycepsu

Všestranné schopnosti cordycepsu čínská medicína zná a využívá už po tisíce let. A jeho účinky jsou skutečně působivé. Pro vysokou koncentraci polysacharidů si cordyceps oblíbili rekreační i vrcholoví sportovci. Účinnost cordycepsu závisí na koncentraci aktivních látek. Efektivita preparátů s nižší než 30% obsahem aktivních polysacharidů je sporná. Funkční přípravky by měly obsahovat přes 40 %, ideálně až 50 % aktivních polysacharidů. To je i případ našeho Cordycepsu Naturalis.

Popis

Cordyceps (česky housenice) je mimořádně přičinlivým organismem, který svou existenci řeší velmi zvláštním způsobem na pomezí rostlinné a živočišné říše. Zatímco v zimě se chová jako spořádaná dřevokazná houba, na jaře přesedlá na hmyz a parazituje až do podzimu na něm. Ke konzumaci se používá jeden z mnoha druhů housenic, housenice čínská (Cordyceps sinensis). I když ani v biologické nomenklatuře neposeděla a na základě analýzy DNA byla přesunuta z rodu Cordyceps do Ophiocordyceps, na jejích účincích to nic nezměnilo. Nezměnil se ani původní komerční název cordyceps.

Hvězda čínské medicíny
Po staletí užívaná v čínské medicíně.
Prokazatelný původ
Známe renomé, zkušenosti a um našeho výrobce.
Přírodní produkt
Pěstuje se v ekologicky nezávadných podmínkách.
Šetrné zpracování
Nepoužívají se žádné kontroverzní postupy.

Pěstování, sběr a zpracování

Pěstování a sběr cordycepsu je velmi specifický. Plodnice hub se sbírají v jejich pozemní fázi, kdy z těl v půdě zimujících larev prorůstají na povrch. Houba se suší a upravuje tak, aby výsledný prášek měl maximum účinných látek.

Pěstitel Cordycepsu Naturalis

Pěstování a sběr cordycepsu je velmi specifický. Plodnice hub se sbírají v jejich pozemní fázi, kdy z těl v půdě zimujících larev prorůstají na povrch. Houba se suší a upravuje tak, aby výsledný prášek měl maximum účinných látek.
Mapa Číny

Certifikáty a ocenění

Balení

Koncentrovaný prášek z cordycepsu dodáváme v uzavíratelných sáčcích, příp. plechových dózách se 100g gramáží. Balení zajišťuje prověřená česká balírna certifikovaná pro zpracování bio potravin a potravinových doplňků. Zboží je během balení a po něm pečlivě kontrolováno, aby k vám dorazilo bez jakéhokoliv biologického nebo chemického znečištění.

Nutriční hodnoty

Výživové údajena 100 gna 2 g
Energetická hodnota418 kJ / 100 kcal8 kJ / 2 kcal
Tuky1 g0,02 g
z toho nasycené mastné kyseliny0,22 g0 g
Sacharidy20 g0,4 g
z toho cukry0,73 g0,01 g
Bílkoviny12 g0,24 g
Sůl0,03 g0,03 g
Účinné složkyna 100 gna 2 g
Cordyceps sinensis (extrakt)100 g2 g

Jedinečné vlastnosti Cordycepsu Naturalis

100% přírodní produkt
Pochází z čisté přírody beze všech nežádoucích vlivů.
50 % polysacharidů
Maximální koncentrace polysacharidů garantuje skutečný účinek.
Snadné použití
Forma prášku je výhodná pro jednoduchou konzumaci v jídlech i nápojích.

Chcete se na něco zeptat? Neváhejte kontaktovat našeho odborníka na superpotraviny, Ing. Martina Sedláčka.

Napište nám
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.