Jak vybrat přírodní kosmetiku

Vliv na orgán:
Přírodní kosmetika je složena z čistě přírodních surovin, které nijak neohrožují naše zdraví a jsou vhodné i pro tu nejcitlivější pokožku. Nevíte, které produkty si vybrat? S tím Vám poradíme právě my.
Vliv na orgán:

Proč používat přírodní kosmetiku?

Kvalitní přírodní kosmetika by pro nás měla mít stejnou hodnotu, jako kvalitní zdravé jídlo. Pokud si dáváme záležet na tom, co jíme a vybíráme si pouze kvalitní potraviny, stejně bychom měli přemýšlet i při výběru kosmetických produktů. Ptáte se proč? Odpověď je velmi jednoduchá. Naše kůže patří mezi největší orgán v těle. Vše, co si naneseme na kůži, se následně absorbuje do organismu. Naše pokožka je celý den vystavena celé řadě vlivů a do krevního řečiště absorbuje téměř 60 % látek. Představte si, že veškeré kosmetické produkty, které používáte na denní bázi, se Vám absorbují do organismu. Proto je velmi důležité vybírat opravdu kvalitní přírodní kosmetiku, která neobsahuje žádné toxické látky, které by mohly mít negativní dopad na naše zdraví. Pokud nechcete složitě studovat složení svých kosmetických produktů, vyměňte je za přírodní. U těch si můžete být zcela jistí, že jsou zdravotně nezávadné a obsahují pouze čistě přírodní suroviny.

Certifikovaná přírodní kosmetika obsahuje z velké části převážně rostlinné a bylinné oleje či extrakty. Ty jsou pro tělo naprosto přirozené a zdravotně nezávadné. Správně vybranou kosmetikou eliminujeme kožní problémy, mezi které patří nejčastěji ekzémy, vyrážky, alergie atd. Tato onemocnění jsou způsobena převážně složením konvenční kosmetiky. Konvenční kosmetika obsahuje řadu škodlivých látek, které by neměly s naší pokožkou přijít do styku. Mezi ty nejčastější patří např. parabeny, různé umělé vůně, ftaláty, silikony atd. Je plná syntetických látek, díky kterým nám zajistí téměř okamžitý efekt. To má však za následek, že naše pokožka a pleť rychleji stárne, ucpávají se póry a pokožka se stává na této kosmetice závislá. U certifikované přírodní kosmetiky (CPK) jsou pečlivě hlídány veškeré výrobní postupy, má minimální dopad na životní prostředí a při výrobě jsou použity suroviny, které pochází často z kontrolovaného zemědělství. U CPK je zároveň zakázáno testování na zvířatech. I u přírodní kosmetiky bychom měli být obezřetní a skutečně si ověřit, že je přírodní tak, jak výrobce uvádí. To poznáme velmi snadno. Opravdu přírodní kosmetika bývá certifikovaná, její výrobce se zaměřuje na ekologičnost, produkty nejsou testovány na zvířatech a na obalu produktu je srozumitelné složení. Opravdovou jistotu budete mít vždy u certifikované přírodní kosmetiky.

Vlasová kosmetika

Přírodní kosmetika je pro zdraví našich vlasů velmi důležitá. Šampony konvenční kosmetiky obsahují silikony, které vlasy změkčí. Vlasy po umytí vypadají zdravě, jsou lesklé a hebké. Bohužel není vlas dostatečně hydratován, nedostává živiny, které potřebuje. To způsobuje, že se nám vysušuje pokožka hlavy a může začít také nepříjemně svědit. Dostat silikon z vlasu může trvat i celý měsíc. Zvolte proto raději přírodní šampony, které vlasy nezatěžují, naopak je skvěle vyživí a revitalizují. Přírodní šampony neobsahují žádné silikony ani parabeny, které prodlužují trvanlivost produktů. Proto mají přírodní produkty zpravidla kratší dobu trvanlivosti. Přírodní šampony možná nemají takový rychlý efekt, za to si můžete být jistí, že skutečně fungují, nezatěžují životní prostředí a jsou vhodné pro naše zdraví.

Pleťová kosmetika

Zdraví naší pleti by pro nás mělo být naprosto klíčové. Každá žena touží po krásné pleti bez akné, ucpaných pórů a jiných nedokonalostí. Jak na ni? Začněte používat přírodní pleťovou kosmetiku. Konvenční kosmetika používá jako bázi nejčastěji destilovanou vodu a olej. Jde zejména o oleje, které pocházejí z látek ropného průmyslu, jako jsou parafíny nebo silikony. Chtěli byste si na obličej nanášet něco takového? My teda rozhodně ne! Místo hydratace fungují tyto látky spíše jako fólie, která pod pletí zadržuje pot, bakterie atd. Z toho důvodu se tak zanášejí póry, vzniká akné nebo začervenání pleti. Oproti nim je tu přírodní kosmetika, která používá přírodní minerální vody nebo květové vody a přírodní oleje. Ty naopak nechávají pleť svobodně dýchat, nezatěžují ji a pleť zůstává dokonale hydratována. O důslednou hydrataci a výživu se pak postarají přírodní pleťové krémy nebo oleje.

Jak vybrat správnou přírodní kosmetiku?

Výběr kvalitní přírodní kosmetiky se může zdát jako složitý proces, ve kterém je velmi těžké se vyznat. Při výběru přírodní kosmetiky bychom měli být opatrní a ověřit si, zda jde skutečně o přírodní kosmetiku. Jde pouze o to, zajímat se, z čeho se kosmetický produkt skládá, zda neobsahuje žádné toxické látky, které nemají v přírodním složení co dělat atd. Zaměřit byste se měli zejména na níže uvedená kritéria.

 • Složení – U přírodní certifikované kosmetiky je zákaz používání syntetických konzervantů, barviv a dalších toxických látek, které mají negativní dopad na naše zdraví. CPK zároveň nesmí být testována na zvířatech.
 • Kvalita – Kvalita přírodní kosmetiky je naprosto klíčová. Nejlépe poznáme kvalitní kosmetiku samozřejmě podle certifikátů, podle kterých zjistíme, zda byly použity kvalitní suroviny, správné zpracování výrobku atd. Mezi nejčastější certifikáty kvality patří CPK, Vegan, BIO, Cruelty free atd.
 • Filozofie společnosti – Mnoho informací zjistíme již od samotné společnosti, která produkty vyrábí a následně prodává svým koncovým zákazníkům. Vědí lidé ze společnosti o svých produktech všechny informace? Používají je sami na sobě?
 • Účinnost – Přírodní kosmetika možná neudělá ze začátku takové zázraky, jako konvenční. Nicméně z dlouhodobého hlediska je přírodní kosmetika zdravější a udržuje naši pokožku hydratovanou přírodní cestou po dobu mnoha let. Z toho důvodu je i daleko více účinnější, než konvenční kosmetika.
 • Dbá na životní prostředí – Přírodní kosmetika je složena pouze z čistě přírodních surovin a při její výrobě se do přírody nedostávají žádné toxické látky. Často je pěstována z rostlin, což přirozenou cestou čistí naše ovzduší a klima.

Kdy zvolit kosmetiku Semante by Naturalis

Značka Semante by Naturalis je vhodná pro všechny příznivce zdravého životního stylu, kterým záleží na kvalitě přírodní kosmetiky a mohou si být jisti jejím čistým složením.

Pro koho je značka Semante by Naturalis vhodná

 • Pro ty, kteří hledají kosmetiku z kvalitních surovin
 • Pro ty, kteří preferují kosmetiku pro velmi citlivou pokožku
 • Pro ty, kteří požadují doložitelné certifikáty kvality získané v ČR i v zahraničí
 • Pro ty, kteří rádi získávají zdarma cenné rady od certifikovaných odborníků
 • Pro ty, kteří si chtějí vybrat z široké nabídky kosmetických produktů pro sebe i pro své nejmenší

Pro koho by značka Semante by Naturalis nebyla vhodná

 • Pro ty, kteří upřednostňují nejlevnější produkt na trhu a nejsou ochotni si za kvalitu připlatit
 • Pro ty, kterým nezáleží na tom, jak byl produkt zpracován
 • Pro ty, kteří nevyžadují certifikáty kvality a kvalita produktů pro ně není důležitá
 • Pro ty, kteří nevěří, že i přírodní produkty mohou být účinné
 • Pro ty, které nezajímá složení kosmetiky, kterou denně používají

Už vím, že chci kosmetiku Semante by Naturalis – jak nyní vybrat vhodný produkt?

Abychom Vám usnadnili cestu k výběru nejvhodnějšího kosmetického produktu, který bude nejlepší možnou variantou přímo pro Vás, připravili jsme speciální filtry, díky kterým najdete přesně to, co aktuálně hledáte. Snadno, rychle a přehledně. Připravili jsme několik kategorií, které Vám s výběrem kosmetiky pomohou. Hledat produkty můžete podle těchto kritérií:

Cena

Cena přírodní kosmetiky Semante by Naturalis se pohybuje od cca 129 Kč do 739 Kč. U ceny záleží samozřejmě vždy na konkrétním produktu, jeho velikosti, způsobu určení atd. Cena přírodní kosmetiky je vyšší zejména z důvodu prvotřídní kvality surovin, ze kterých se vyrobena. U přírodní kosmetiky stačí používat malé množství, tudíž Vám balení vydrží mnohdy i o několik měsíců déle, než je tomu u konvenční kosmetiky.

Kvalita

Kvalita výrobku a použitých surovin je pro nás na prvním místě. Velmi si zakládáme na kvalitě surovin, ze kterých je produkt následně vyroben. Kosmetika Semante se pyšní mnoha certifikáty. Produkty jsou samozřejmě v BIO kvalitě, neobsahují silikony, parabeny, glycerin, SLS a SLES a nejsou testovány na zvířatech.

Kategorie

Kosmetika Semante by Naturalis obsahuje několik kategorií, podle kterých si přehledně vyberete produkt přímo pro Vás. Nabízíme produkty vhodné na vlasy, pleť, tělo a ruce. V sortimentu Semante by Naturalis najdete také kosmetické produkty pro děti, dárkové sady pro Vaše blízké nebo produkty pro aromaterapii. Vybere si zkrátka opravdu každý.

Účinek

Každý kosmetický produkt má svůj speciální účinek. Trápí Vás celulitida nebo strie po porodu? Trpíte na ekzémy či jiné nepříjemné kožní problémy? Potřebujete pleť důkladně hydratovat a vrátit ji zpět přirozenou elasticitu a zdravý vzhled? S tím vším Vám pomůže kosmetika Semante by Naturalis.

Složení

Ve složení kosmetiky Semante by Naturalis najdete pouze kvalitní a čistě přírodní suroviny. Používáme zejména kvalitní rostlinné oleje a bylinné extrakty. Ve složení tak můžete najít např. bambucké máslo, mandlový olej, extrakt z měsíčku lékařského, extrakt z propolisu, pupalkový olej atd. Nenajdete zde samozřejmě žádné syntetické látky ani jiná aditiva, která by mohla ohrozit Vaše zdraví.

Forma

Kosmetiku Semante by Naturalis můžete zakoupit ve formě mastí, gelů, olejů nebo ve spreji. Mezi nejčastější formu patří masti a oleje, které se velmi rychle vstřebávají a nezanechávají na pokožce mastný filtr.

Hmotnost

Hmotnost se odvíjí od konkrétních kosmetických produktů. Mezi objemově nejmenší produkt patří balzám na rty. Největší produkt patří kosmetickým sadám, které obsahují produktů hned několik a jsou vhodné jako krásný dárek, který potěší každou ženu.

Jak vybrat vhodný kosmetický produkt - video návod

Jak vybrat pleťovou kosmetiku v BIO kvalitě, která zpomaluje proces stárnutí?

Představte si následující situaci. Paní Evě je 45 let. Ráda by přešla na přírodní kosmetiku, protože věří, že je pro její pleť tou nejlepší volbou. Hledá vhodný pleťový krém, který její zralou pleť dokonale hydratuje, zvýší její flexibilitu a zároveň docílí anti-age efektu.

Vysvětlivky k videu pro výběr přírodní kosmetiky

 1. Nejprve vyhledejte Vámi preferovanou kategorii - v tomto případě zvolíme kategorii "přírodní kosmetika"
 2. Zadejte Vámi preferovanou kategorii kosmetiky dle Vašich preferencí (nejdůležitější zadávejte jako první)
 3. V ilustračním videu byla zvolena kategorie "Pleťová a vlasová kosmetika"
 4. Druhým nejdůležitějším faktorem bylo, aby měla kosmetika účinek anti-age
 5. Poslední nejdůležitější vlastností byla certifikace CPK
 6. Dle filtrace se vybraly 2 konkrétní produkty, které splnily všechna zadaná kritéria
 7. Díky přesné filtraci si paní Eva vybrala hydratační pleťový krém s růží Šípková Růženka "

Závěr

Kvalita kosmetiky, kterou běžně používáme, by pro nás měla být na prvním místě. Při výběru kosmetiky by nás měla zajímat kvalita produktů, kterou se nejpřesněji dozvíme z certifikátů, které se udělují značkám, pokud splní všechny normy. Přírodní kosmetika je vhodná nejen pro osoby s citlivou pokožkou, ale měla by být součástí koupelny každého z nás. Konvenční kosmetika obsahuje celou řadu velmi škodlivých látek, které nejsou vhodné nejen pro zdraví naší pokožky, ale pro celkové zdraví našeho organismu. Přírodní kosmetika je šetrná nejen k naší pokožce, ale obecně k životnímu prostředí a zdraví naší planety. Její výroba nijak neničí přírodu a zároveň není testována na zvířatech. Přírodní kosmetiku vybírejte především podle jejího složení, původu a filozofie značky. Nikoliv pouze podle reklamy nebo nízké ceny. Přírodní kosmetika může být kvůli kvalitnímu složení o něco dražší, než kosmetika konvenční. Ovšem do čeho jiného bychom měli investovat více, než do svého zdraví?

Nejoblíbenější produkty přírodní kosmetiky

Hydratační pleťový krém s růží Šípková Růženka BIO
Hydratační pleťový krém s růží "Šípková Růženka" BIO
Pečlivě hydratuje i tu nejjemnější pokožku
BIO hydratační pleťový krém se skládá z čistě přírodních ingrediencí, které jsou vhodné pro naše zdraví a nijak nezatěžují naši planetu. Rychle se vstřebává a zvyšuje flexibilitu pokožky.
 • Zpomaluje proces stárnutí
 • Ruční výroba
 • Vhodný nejen pro ženy
Více informací o pleťovém krému >>
Hydrofilní odličovací olej s arganem Sama sebou BIO
Hydrofilní odličovací olej s arganem "Sama sebou" BIO
Dokonale odlíčí make-up a chrání pokožku
Hydrofilní odličovací olej spolehlivě odstraní dekorativní kosmetiku z pokožky obličeje. Pokožku zklidňuje a chrání ji před nepříznivými vlivy.
 • Dokonalé odlíčení
 • Složen z BIO surovin
 • Pro každodenní použití
Více informací o odličovacím oleji >>
Vyživující šampon pro namáhané vlasy Zlatovláska BIO
Vyživující šampon pro namáhané vlasy "Zlatovláska" BIO
Nejlepší péče pro Vaše namáhané vlasy
Vyživující šampon Zlatovláska dá Vašim vlasům zcela nový život. Dodá jim přirozený lesk a krásu především díky obsahu přírodních vitamínů a dalších živin.
 • Zvyšuje elasticitu vlasu
 • Zbavuje vlasy mastnoty
 • Vhodný ke každodennímu použití
Více informací o vlasovém šamponu >>

Prohlédnout všechnu přírodní kosmetiku >>

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.