Jak vybrat kvalitní čaj

Vliv na orgán:
Patříte mezi milovníky kvalitních čajů? Pak jste tu na správné adrese. U nás najdete spoustu druhů čajů té nejlepší kvality. Pokud potřebujete pomoc s jejich výběrem, pak je tento článek přímo pro Vás.
Vliv na orgán:

Kdy se zrodil čaj jako nápoj a jaké druhy známe?

Popíjení čaje je v dnešní době zcela běžná rutina, bez které si mnoho z nás nedovede představit svůj den. Historie čaje má mnohaletou tradici a začala v samotné Číně, kde se nejvíce čajů pěstuje až dodnes. Není nám přesně známo, kdy se čaj začal poprvé konzumovat jako samotný nápoj a jak lidé zjistili, že z čajových lístků lze vytvořit něco tak lahodného. Avšak první zmínka, kterou můžeme dohledat o vývozu čajovníku z Číny je z doby cca 620 n.l., kdy byl čajovník přivezen do Tibetu. Tam se velmi dobře ujal a z čaje se tak stal národní nápoj. O celosvětové rozšíření čaje se důkladně postarali až Angličané v 19. století, kteří zakládali první čajové plantáže v Indii. Pak se přemístili na Cejlon, kde se od roku 1867 začal sázet čajovník. Poté se čajové plantáže rozšířili do všech možných koutů světa. Díky tomu se z čaje stal nejrozšířenější nápoj na světě a dnes ho zná opravdu každý. V dnešní době můžeme již zcela neomylně říct, že čaj je kulturní nápoj, který je součástí mnoha tradic a ceremonií po celém světě. Čaj se připravuje louhováním lístků čajovníku v horké vodě. Pojem čaj se používá také pro odvar z dalších druhů rostlin, např. u čaje bylinného, mátového atd. Tyto nápoje neobsahují lístky čajovníku, nicméně obsahují řadu důležitých látek pro naše zdraví a mají blahodárné účinky.

Mezi nejznámější a zároveň nezdravější čaj je považován čaj zelený. Zelený čaj obsahuje spoustu antioxidantů a studie uvádí, že pravidelné pití zeleného čaje pomáhá snížit riziko srdečních chorob. Zelený čaj se mimo jiné popíjí pro své stimulační účinky. Skvěle funguje proti únavě, podporuje paměť a zlepšuje soustředění. Za tohle všechno vděčíme především obsahu kofeinu, kterého bývá v jednom šálku cca 20 mg. Čajový kofein je vázán na třísloviny a do krve se tak uvolňuje pomaleji, než kofein z kávy, díky tomu má lepší účinnost. Mezi další favority se řadí černý čaj. Černý čaj má silnější vůni než ostatní méně oxidované čaje. Ve východní Asii je černý čaj známý pod názvem červený čaj, který více vystihuje barvu čaje. Velkou popularitu získal také v poslední době čaj rooibos. Rooibos na rozdíl od ostatních čajů neobsahuje kofein, proto je oblíbený např. mezi těhotnými ženami, kojícími maminkami nebo dětmi. Rooibos je ve skutečnosti keř, nikoliv čajovník, proto ho mnoho lidí řadí mezi tzv. „nečaje“. Má nasládlou chuť a intenzivní vůni.

Podle čeho vybírat čaje?

Vybrat opravdu kvalitní čaj může být poněkud náročné. Na trhu můžeme najít všechny druhy čajů, spoustu příchutí a variant. Podle čeho bychom se měli řídit? Za nás je to jednoznačně kvalita. Všechny čaje Naturalis jsou v BIO kvalitě, tudíž si můžeme být naprosto jistí prvotřídní kvalitou surovin a zároveň správným zpracováním. Při pěstování BIO čajů nejsou použity žádné chemické látky a jiná aditiva, která by mohla narušit kvalitu čaje nebo ohrozit naše zdraví.

 • Vůně – Kvalitní čaj poznáme samozřejmě podle jeho vůně. Vůně přírodního čaje je jemná, někdy více výrazná, někdy méně. Pokud čaj nevoní, je to známka toho, že je příliš starý.
 • Barva čajových lístků – I podle barvy čajových lístků se můžeme mnoho dozvědět. Záleží samozřejmě opět na druhu čaje, nicméně čajové lístky by měly mít přirozené a jemné tóny barev. Nejčastější barvy jsou buď zelená, hnědá či černá. U čaje matcha je to sytě zelená, nikoliv žlutá či do hněda.
 • Balení – Balení čaje by mělo být v první řadě praktické pro zákazníka a vhodné pro čaj. Nejlépe by měl být čaj uchován ve znovu uzavíratelném obalu, aby se do něj nedostal přebytečný vzduch. Zároveň by měl být uchován v temnu, průhledné dózy mu příliš neprospívají.
 • Informace o čaji – U každého čaje, který si kupujeme bychom měli mít dostatek informací. Jsou to informace hlavně o způsobu zpracování, pěstování a příslušné certifikaci.
 • Kvalita – Vyberte si čaj v té nejlepší kvalitě. Všechny čaje Naturalis se pyšní certifikací BIO a Vegan.

Kdy zvolit značku Naturalis

Značka Naturalis je vhodná pro všechny příznivce zdravého životního stylu, kterým záleží na kvalitě přírodních produktů a mohou si být jisti jejich čistě přírodním složením.

Pro koho je Naturalis vhodný

 • Pro ty, kteří hledají produkty prvotřídní kvality
 • Pro ty, kteří preferují prokazatelný původ produktů
 • Pro ty, kteří požadují doložitelné certifikáty kvality získané v ČR i v zahraničí
 • Pro ty, kteří rádi získávají zdarma cenné rady od certifikovaných odborníků
 • Pro ty, kteří si chtějí vybrat z široké nabídky produktů vhodné přímo pro ně

Pro koho by Naturalis nebyl vhodný

 • Pro ty, kteří upřednostňují nejlevnější produkt na trhu a nezáleží jim na prémiové kvalitě
 • Pro ty, kterým nezáleží na tom, jaký původ produkt má a jakým způsobem byl zpracován
 • Pro ty, kteří nevyžadují certifikáty kvality ani si nechtějí ověřovat kvalitu kupovaných produktů
 • Pro ty, kteří nevěří, že i přírodní produkty mohou mít skvělou chuť
 • Pro ty, které nezajímá složení produktu, který konzumují

Už vím, že chci Naturalis - jak nyní vyhledat nejvhodnější čaj

Abychom Vám usnadnili cestu k výběru nejvhodnějšího produktu, který bude nejlepší možnou variantou přímo pro Vás, připravili jsme speciální filtry, díky kterým najdete přesně to, co aktuálně hledáte. Snadno, rychle a přehledně. Připravili jsme několik kategorií, které Vám s výběrem pomohou. Hledat produkty můžete podle těchto kritérií:

Cena

Cena za 70 g činí 129 Kč. Průměrná cena za 1 porci je: cca 1,41 Kč. Balení čaje Vám vydrží cca 2 až 3 měsíce.

Vliv na orgán

Každý čaj má jiné účinky, samozřejmě podle svého složení. Máta, ze které je připraven i náš mátový čaj, má blahodárné účinky na naše střeva a dýchací systém. Mimo jiné pomáhá se zažíváním a pomůže nám i s relaxací.

Kvalita

Kvalita čajů je pro nás na prvním místě. Filtrovat můžete dle BIO kvality, všechny čaje jsou zároveň veganské. Na trhu existuje stále mnoho čajů, které jsou bez náležité certifikace a nemůžeme si být tak zcela jisti původem a kvalitou surovin. To se Vám u čajů Naturalis nemůže stát.

Pěstování

Veškeré suroviny čajů Naturalis se pěstují na vybraných, ekologicky kontrolovaných plantáží. Máme tak kontrolu nad pěstováním a následným zpracováním. Jen tím si můžeme být zcela jistí, že jsou čaje v té nejlepší kvalitě.

Způsob přípravy

Každý čaj vyžaduje svůj speciální způsob přípravy, aby byly zachovány všechny důležité látky. Ke každému druhu čaje jsme pro Vás sepsali návod na přípravu, abyste měli veškeré informace přehledně u sebe.

Forma

Všechny čaje Naturalis jsou v sypané formě. Jedině tak můžeme mít jistotu, že nedojde k narušení celkové kvality čaje. Se sypaným čajem se zároveň pojí odpočinek a u celé procedury můžeme skvěle relaxovat.

Hmotnost

Hmotnost čajů Naturalis je 70 g. Na jednu dávku stačí použít cca 1 – 2 čajové lžičky, balení vydrží dlouhou dobu. Záleží samozřejmě na tom, jací milovníci čajů jste a jak často je popíjíte.

Jak vybrat vhodný čaj - video návod

Jak vybrat kvalitní bylinný čaj, který obsahuje ibišek a je v BIO kvalitě

Také milujete ten pocit, když přijdete po náročném dni domů a máte chvilku jen pro sebe? Není nic lepšího, než si sednout do pohodlného křesla, připravit si šálek kvalitního bylinkového čaje a začíst se do své oblíbené knihy. Čajový rituál nám pomáhá zrelaxovat naše tělo i mysl a cítit se opět skvěle. Chvilka pro sebe, i kdyby jen na pár minut, je velmi důležitá. Nezapomínejte na ni a vyberte si čaj přesně podle svého gusta.

Vysvětlivky k videu pro výběr čaje

 1. Vyhledejte Vámi preferovanou kategorii - v tomto případě zvolíme kategorii "čaje"
 2. Zadejte Vámi preferované složení čaje dle Vašich preferencí (nejdůležitější zadávejte jako první)
 3. V ilustračním videu byla jako hlavní surovinou zvolen "ibišek"
 4. Druhým nejdůležitějším faktorem bylo, aby byl čaj vhodný pro těhotné
 5. Poslední nejdůležitější vlastností byla certifikace BIO
 6. Dle filtrace se vybraly 3 konkrétní produkty, které splnily všechna zadaná kritéria
 7. Díky přesné filtraci jsme zvolili "bylinný čaj Naturalis (Balance) BIO"

Závěr

Při výběru čaje bychom se měli zaměřit především na jeho kvalitu a zároveň se zajímat o správný způsob zpracování. Jak se říká „sto lidí, sto chutí“, to samé platí také o čajích a jejich výběru. Každý z nás má jiné preference a upřednostňuje jiné druhy čajů. Někdo má raději velmi intenzivní chuť, někdo upřednostňuje jemnou chuť bylinek nebo ovocné aroma, které je cítit po celém domě. Co je však pro všechny čaje stejné, je právě zmíněná kvalita a správný způsob přípravy čaje. Vyberte si čistě podle svých chuťových preferencí, protože s čaji Naturalis rozhodně neuděláte krok vedle.

Nejoblíbenější čaje

Zelený čaj BIO
Zelený čaj Naturalis BIO
Nasládlá a jemná chuť
Zelený čaj Naturalis v BIO kvalitě odrůdy China Sencha si Vás získá na první doušek. Má velmi jemnou chuť se sladkými tóny. Zelený čaj Vám zároveň dodá dostatek energie na celý den.
 • Vysoká kvalita
 • Manuální zpracování včetně sklizně
 • Přirozeně sladká chuť
Více informací o zeleném čaji >>
Bylinný čaj Naturalis (Prostě krásná) BIO
Bylinný čaj Naturalis (Prostě krásná) BIO
Směs kvalitních bylin
Bylinný čaj Naturalis Prostě krásná potěší každou ženu. Obsahuje pouze kvalitní bylinky, které jsou pro ženské tělo velmi potřebné. Má lahodnou chuť a jedinečnou vůni.
 • Obsahuje 3 druhy čajů
 • Vhodný jako dárek
 • Bez konzervantů a barviv
Více informací o bylinném čaji >>
Pomerančový čaj Naturalis BIO
Pomerančový čaj Naturalis BIO
Osvěžující chuť a vůně
Šálek osvěžujícího pomerančového čaje Vám zlepší den a vykouzlí úsměv na tváři. Obsahuje kousky pomerančů, jablek, šípků a dalších poctivých ingrediencí té nejlepší kvality.
 • Dárkové balení
 • Obsahuje sušené ovoce a květy
 • Vyvážená kombinace chutí
Více informací o pomerančovém čaji >>

Prohlédnout všechny čaje >>

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.