Jak vybrat produkty čínské medicíny

Suroviny:
Vliv na orgán:
Do tradiční čínské medicíny patří několik zajímavých produktů, kterým se přezdívá "medicinální houby". Jsou takřka zázračné a již několik tisíc let dokáží pomoci s řadou zdravotních problémů. Obsahují mnoho důležitých látek pro naše celkové zdraví.
Suroviny:
Vliv na orgán:

Produkty čínské medicíny obecně

Mezi produkty tradiční čínské medicíny patří tzv. medicinální houby. Mezi ty se řadí chaga, cordycepsreishi a hericium. Medicinální houby jsou známé především svými účinky, které se v minulosti prohlašovaly takřka za zázračné. Tyto houby pocházejí z oblasti Dálného východu, zejména pak z Číny, Japonska a Vietnamu. V tradiční čínské medicíně se jejich účinky využívají již několik tisíc let. Obzvláště v dnešní době se činí opravdu velké popularitě a zná je stále více lidí. Již staří Egypťané věřili, že konzumace hub jim zajistí dlouhý a kvalitní život. Medicinální houby se vyznačují vysokým obsahem beta glukanů, které pomáhají podporovat imunitní systém a poradí si i se záněty v těle. Všechny medicinální houby jsou zároveň velmi bohaté na polysacharidy, jejich množství se pohybuje nad 50 %, což je téměř dosažitelné maximum. Jsou to také výborné adaptogeny. Adaptogeny zvyšují odolnost vůči stresu a posilují imunitní systém, zejména právě ve stresových situacích. Pomáhají se tzv. adaptovat na nejrůznější změny a zlepšují schopnost odolávat nepříznivých efektům stresu. Mezi ty mohou patřit například záněty, hormonální nerovnováha nebo problémy se štítnou žlázou. Medicinální houby můžeme na trhu potkat v mnoha podobách, nejvíce se však objevují v tabletách nebo jako usušené a rozemleté na prášek, který stačí jednoduše rozmíchat ve vodě. Mezi dobře známý produkt tradiční čínské medicíny patří například chagaChaga neboli houba nesmrtelnosti roste na břízách ve východní Evropě, Číně a na Sibiři. U nás ji můžeme znát také jako rezavec šikmý. Chaga je velmi vzácná a její pěstování podléhá přísným kritériím. Jelikož ji nelze pěstovat uměle, jedná se o jedinečný a přírodní produkt. Chaga má velmi silné antioxidační účinky a obsahuje řadu minerálů a vitaminů. Mezi ty nejdůležitější patří určitě vitamin B, D3 a K1. Chaga se sbírá především od července až do konce října a začátku listopadu, protože právě v tuto dobu obsahuje nejvíce účinných látek. Sběr této houby není vůbec jednoduchý, jelikož houby rostou až ve výšce několika metrů nad zemí a je obtížné se k ní dostat.

Jak postupovat při výběru produktů čínské medicíny

Nejprve si musíme ujasnit to, jaké máme zdravotní omezení a co si potřebujeme vyřešit. Položte si níže uvedené otázky, které Vám s rozhodnutím mohou být nápomocné.

 • Přetrvávají u mě nějaké zdravotní obtíže? (oslabená imunita, snížená energie, bolest hlavy)
 • Preferuji krátkodobé řešení (prášek na potlačení symptomu) nebo se chci daného problému zbavit nadobro?
 • Dávám přednost kvalitním produktům nebo upřednostňuji jeho nižší prodejní cenu?
 • Vydržím i trpčí chuť produktu, pokud mi produkt dokáže pomoci s mým problémem?
 • Kolik času věnuji své léčbě?
 • Na jaké vlastnosti produktu se chci zaměřit?
 • Jsem muž či žena?

Vše mám promyšleno - pokračuji ve výběru

Pokud jste si dokázali odpovědět na všechny výše uvedené otázky (nebo alespoň na většinu), máte téměř vyhráno. Víte kdo jste, co chcete a co nechcete. S dalšími kroky Vám již poradíme. Pokračování výběru vhodných medicinálních hub ilustruje následující situace.

Ilustrační příklad správného postupu

Paní Vlasta byla po roce na preventivní prohlídce u svého obvodního lékaře. Veškerá vyšetření dopadla v pořádku, až na jedno. Paní Vlastě doktor sdělil, že se pohybuje na hraničních hodnotách vysokého cholesterolu a měla by tento problém začít okamžitě řešit. Paní Vlastu to vylekalo a začala si o vysokém cholesterolu zjišťovat více informací. Přečetla si, že svým životním stylem může být velmi nápomocná a dokáže hladinu cholesterolu ovlivnit. Zjistila, že by se měla zaměřit na zdravý jídelníček a hlídat si příjem tuků, přijímat vyšší množství vlákniny a nepřekračovat zbytečně příjem cholesterolu. Důležitý je také pravidelný pohyb, nekouřit a nepít alkohol. Problém diagnostiky u vysokého cholesterolu je takový, že se nijak neprojevuje a lze zjistit pouze vyšetřením z krve. Paní Vlasta si je všech těchto aspektů vědomá a okamžitě na nich začne pracovat. Odpovědi paní Vlasty na výše uvedené otázky jsou:

Přetrvávají u mě nějaké zdravotní obtíže? (oslabená imunita, snížená energie, bolest hlavy) - Cítila jsem se zcela zdravá, možná jsem trpěla na častější nachlazení a sníženou imunitu. Až při preventivní prohlídce u lékaře jsem přišla na to, že mám příliš vysoký cholesterol.

Preferuji krátkodobé řešení (prášek na potlačení symptomu) nebo se chci daného problému zbavit nadobro? - Problému se chci samozřejmě zbavit již napořád.

Dávám přednost kvalitním produktům nebo preferuji jeho nižší prodejní cenu? - Vždy volím tu nejlepší kvalitu.

Vydržím i trpčí chuť produktu, pokud mi produkt konečně pomůže s problémem? - Trpčí chuť mi nevadí, když mi produkt dokáže pomoci.

Kolik času věnuji své léčbě? - Pro svou léčbu věnuji přesně tolik času, kolik bude potřeba. Problému se chci opravdu zbavit.

Na jaké vlastnosti produktu se chci zaměřit? - Hledám takový produkt, který mi přírodně pomůže s mým zdravotním problémem a mohu si u něj být jistá, že obsahuje pouze kvalitní suroviny.

Jsem muž či žena? - Jsem žena.

Shrnutí

Paní Vlasta se po návštěvě svého praktického lékaře dozvěděla, že má příliš vysokou hladinu cholesterolu a měla by se na tento problém zaměřit. Bylo ji výrazně doporučeno změnit svůj dosavadní jídelníček, do kterého musí přidat zdravé potraviny, které jsou bohaté na živiny a minerály. Naopak by z něj měla zcela vyřadit smažená jídla, která obsahují vysoké procento tuku, jídla, která mohou zvyšovat hladinu cholesterolu, skončit s kouřením a přestat pít také alkohol. To všechno má samozřejmě velký vliv i na imunitní systém. Právě z toho důvodu je paní Vlasta často nachlazená, i když v minulosti tomu tak nebylo. Paní Vlasta se chce tohoto nepříjemného problému zbavit. Kromě změny životního stylu by ráda uvítala nějaké přírodní produkty, o kterých je známo, že pomáhají a obsahují pouze kvalitní suroviny bez zbytečné chemie. Pro paní Vlastu je velmi důležitá také kvalita těchto produktů, za kterou je ochotna si připlatit adekvátně vyšší cenu. Pokud jde o chuť produktů, paní Vlasta si je vědoma, že přírodní produkty nemusí být lidem zrovna po chuti. Je to dáno především proto, že takové produkty neobsahují žádná aditiva ani jiné zvýrazňovače chutí, které by produkt tzv. chuťově „vylepšily“. Takové látky sice zlepší chuť, ale jsou spíše ke škodě než k užitku, jelikož obsahují toxické látky, které nejsou dobré ani pro produkt, natož pak pro náš organismus a následnou léčbu. Paní Vlasta věří přírodní čínské medicíně a je si téměř jistá, že jakmile půjde příště k lékaři na kontrolní testy, hodnoty jejího cholesterolu klesnou a budou konečně v normě.

Kdy zvolit značku Naturalis

V případě paní Vlasty je značka Naturalis tou nejlepší volbou, jelikož splňuje veškeré požadavky na přírodní produkty, které od nich očekává pro vyřešení svých zdravotních obtíží.

Pro koho je Naturalis vhodný

 • Pro ty, kteří hledají produkty odpovídající kvality za přijatelnou cenu, které opravdu fungují
 • Pro ty, kteří preferují správný způsob sběru a zpracování
 • Pro ty, kteří věří přírodním produktům a funkční medicíně
 • Pro ty, kteří rádi zdarma získají cenné rady od certifikovaných odborníků
 • Pro ty, kteří si chtějí vybrat z široké nabídky přírodních produktů čistého složení

Pro koho by Naturalis nebyl vhodný

 • Pro ty, kteří upřednostňují levný produkt na trhu a nezáleží jim na kvalitě
 • Pro ty, kterým nezáleží na tom, jaký původ produkt má a jakou formou byl zpracován
 • Pro ty, kteří nevyžadují vysokou kvalitu produktů
 • Pro ty, kteří nevěří, že přírodní medicína funguje
 • Pro ty, kteří hledají pouze rychlá řešení a vadí jim si počkat na dlouhodobé výsledky

Už vím, že chci Naturalis - jak nyní vyhledat nejvhodnější produkt, který mi pomůže

Abychom Vám usnadnili cestu k výběru nejvhodnějšího produktu, který bude nejlepší možnou variantou přímo pro Vás, připravili jsme speciální filtry, díky kterým najdete přesně to, co aktuálně hledáte. Snadno, rychle a přehledně. Připravili jsme 8 kategorií, které Vám s výběrem pomohou. Hledat produkty můžete podle těchto kritérií:

 1. Cena - určení maximální a minimální ceny produktu
 2. Účinek - hledání produktu na konkrétní zdravotní problém (např. vysoký cholesterol či podpora imunity)
 3. Vliv na konkrétní orgán - hledání produktu např. na problémy se srdcem a oběhovou soustavou
 4. Složení - preference čistého složení produktu (např. hledám produkty, které neobsahují žádná aditiva)
 5. Vhodný i pro - hledání produktu pro lidi s dietním omezením (např. hledám produkt vhodný i pro diabetiky)
 6. Způsob konzumace - preferovaný způsob konzumace (např. nehledám tablety, ale produkt, který by se dal snadno rozmíchat ve vodě či přidat do smoothie)
 7. Forma - preferovaná forma produktu (např. nechci pilulky, ale sypký produkt)
 8. Hmotnost - hmotnostní rozmezí, které preferuji (např. chci jen testovací balení do maximální gramáže 250 g)
Filtrace produktů

Jak vybrat vhodnou medicinální houbu - video návod

Jak vybrat produkt čínské medicíny, který mi pomůže s vysokým cholesterolem

V ukázkovém příkladu jsme si říkali, že paní Vlastu trápí zvýšená hladina cholesterolu a častější nachlazení, nejspíše z důvodu slabé imunity. Zároveň již víte, že na našem e-shopu můžete vybírat produkty podle jejich vlastností jako je účinek na zdraví či vliv na orgán. Následující video Vám názorně ilustruje, jakým způsobem postupovat, když chceme najít produkt čínské medicíny na vysokou hladinu cholesterolu.

Vysvětlivky k videu (výběru medicinálních hub)

 1. Vyhledejte Vámi preferovanou kategorii - v případě paní Vlasty to byla kategorie "čínská medicína"
 2. Zadejte Vámi potřebné vlastnosti produktů čínské medicíny dle Vašich preferencí (nejdůležitější zadávejte jako první)
 3. V ilustračním videu byla nejdůležitější vlastnost "vysoký cholesterol"
 4. Druhou nejdůležitější vlastností byla „imunita“
 5. Poslední nejdůležitější náležitost bylo, aby byl produkt v sypké formě
 6. Dle filtrace se vybral 1 konkrétní produkt, který splnil všechna zadaná kritéria
 7. Paní Vlasta si následně vybrala produkt "reishi"

Shrnutí

Stejným způsobem by paní Vlasta mohla postupovat, kdyby si chtěla vybrat jiný produkt čínské medicíny, který splňuje její požadavky. Pro produkty na problémy se srdcem by zvolila vliv na orgán „srdce“. Kdyby byla paní Vlasta vegankou, mohla by zvolit v sekci vhodný i pro “vegany“.

Nejoblíbenější produkty čínské medicíny

Chaga Naturalis BIO
Chaga Naturalis
Houba nesmrtelnosti
Prášek z medicinální houby chaga se používá v tradiční čínské medicíně již několik tisíc let. Lidé již tenkrát věřili, že houba obsahuje zázračné látky, které mají blahodárný vliv na lidský organismus a prodlužuje délku života. Z toho důvodu se jí říkalo také houba nesmrtelnosti.
 • Pěstována certifikovanými pěstiteli
 • Obsahuje až 50 % účinných látek
 • Je součástí čínské i ruské medicíny
Více informací o houbě chaga >>
Reishi Naturalis
Reishi Naturalis
Snižuje hladinu cholesterolu v krvi
Reishi patří mezi medicinální houby, která významně posiluje imunitní systém. Pravidelná konzumace reishi přispívá obecně k lepší obranyschopnosti organismu. Kromě toho se využívá také pro snížení hladiny cholesterolu v krvi.
 • Pěstování v Číně certifikovanými farmáři
 • Obsahuje cenné polysacharidy
 • Známá pro své vitalizující účinky
Více informací o houbě reishi >>
Hericium Naturalis
Hericium Naturalis
Obsahuje vysoké množství účinných látek
Hericium je velmi ceněná houba tradiční čínské medicíny, které se česky přezdívá Lví hříva. Obsahuje mnoho účinných látek a v Evropě se vyskytuje velmi vzácně. Houba je jedlá a také velmi chutná, i z toho důvodu je velmi oblíbená.
 • Pěstováno v Číně na specializovaných plantážích
 • Používá se na mnoho zdravotních problémů
 • Součástí čínské a japonské medicíny
Více informací o houbě hericium >>

Prohlédnout všechny medicinální houby >>

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.
Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.