Jak vybrat zelené potraviny

Cenné látky:
Účinek:
Vliv na orgán:
Zelené potraviny představují čistě přírodní produkty, které se vyznačují vysokým obsahem vitamínů, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek. Jsou doslova nabité živinami, nenajdeme v nich žádná nežádoucí aditiva a neobsahují ani žádné kalorie.
Cenné látky:
Účinek:
Vliv na orgán:

Zelené potraviny obecně

Zelené potraviny jsou speciální potraviny, které se pyšní vysokým obsahem zdraví prospěšných látek, minerálů, vitamínů a mají velmi pozitivní vliv na náš organismus. Důvodem zelené barvy u zelených potravin je vysoký obsah chlorofylu. Důležitá vlastnost zelených potravin je především jejich antioxidační působení na organismus. Mimo to nám pomáhají například s detoxikací a dokáží obnovit střevní mikroflóru. Aby byl výsledek efektivní, je třeba je užívat dlouhodobě a pravidelně. Jako u všech potravin, také u zelených potravin je důležité vybírat si takové, které splňují přísná kritéria kvality. Z toho důvodu jsou všechny zelené potraviny Naturalis certifikovány, mají prokazatelný původ a správný způsob zpracování, při kterém si zachovají všechny své cenné látky. Mezi nejznámější zelenou potravinu patří mladý ječmen, chlorella či spirulina. Mladý ječmen se nazývá mladým proto, že jeho sklizeň probíhá ve fázi, kdy je ještě zelený. Tímto si zachovává veškeré své vitaminy a další důležité látky pro náš organismus. Mladý ječmen je mimo jiné také výborným antioxidantem. To jsou látky, které přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem a neutralizují škodlivé volné radikály, čímž chrání náš organismus a celkové zdraví. Ječmen Naturalis se zpracovává tzv. vyšťavením, přičemž se lístky ječmene vylisují. Šťáva se následně vysuší při teplotě 31 °C a promění se v zelený prášek, který již stačí rozmíchat ve vodě nebo přidat do oblíbeného smoothie.

Jak postupovat při výběru zelených potravin

Nejprve se musíme především zamyslet nad tím, kterého zdravotního problému se chceme zbavit nebo se mu preventivně zcela vyhnout. Odpovězte si na níže uvedené otázky, které Vám s rozhodnutím mohou pomoci.

 • Přetrvávají u mě nějaké zdravotní obtíže? (bolesti hlavy, problémy se zažíváním, oslabená imunita)
 • Preferuji krátkodobé řešení (prášek na potlačení symptomu) nebo se daného problému chci zbavit napořád?
 • Dávám přednost kvalitním produktům nebo preferuji nižší cenu?
 • Vydržím i trpčí chuť produktu, pokud mi produkt konečně pomůže s mým problémem?
 • Kolik času věnuji své léčbě?
 • Na jaké vlastnosti produktu se chci zaměřit?
 • Jsem muž či žena?

Vše mám promyšleno - pokračuji ve výběru

V případě, že jste si dokázali odpovědět na všechny otázky výše (nebo alespoň na většinu), máte téměř vyhráno. Víte kdo jste, co chcete a co nechcete. S dalšími kroky Vám již poradíme. Pokračování výběru vhodných zelených potravin ilustruje následující situace.

Ilustrační příklad správného postupu

Paní Lucie pracuje jako učitelka na základní škole. Jelikož vyučuje zejména na prvním stupni, potřebuje ke své práci velké množství energie. Ta jí však v posledních měsících trochu chybí. Cítí se unaveně, některé dny až vyčerpaně a nezbývá ji dostatek síly pro své žáčky. Kromě toho se jí neustále vrací nepříjemné bolesti břicha, které tlumí vhodnou stravou, nicméně problém nemizí. Bolesti se objevují střídavě. Někdy nebolí vůbec, jindy naopak přidávají na intenzitě. Lucie by se opět ráda probouzela s pocitem, že se konečně cítí odpočatě, má dostatek energie po celý den a může tak bez problému fungovat bez bolesti v břiše. Paní Lucie má dceru školního věku, kterou trápí časté nachlazení. V minulosti byla nucena brát kvůli onemocnění dlouhodobě silná antibiotika, která ji velmi narušila imunitní systém a střevní mikroflóru. Kvůli tomu má ve škole vysokou absenci a výuku pak musí těžce dohánět. Odpovědi paní Lucie na výše uvedené otázky jsou:

Přetrvávají u mě nějaké zdravotní obtíže? (bolesti hlavy, problémy se zažíváním, oslabená imunita) - Již delší dobu mě trápí silná únava, která bohužel stále přetrvává. Také bych si ráda spravila zažívání. Dcera má narušenou imunitu, kvůli které bývá velmi často nemocná.

Preferuji krátkodobé řešení (prášek na potlačení symptomu) nebo se daného problému chci zbavit napořád? - Problému se chceme zbavit již napořád.

Dávám přednost kvalitním produktům nebo preferuji nižší cenu? - Samozřejmě dáváme přednost kvalitě před kvantitou.

Vydržím i trpčí chuť produktu, pokud mi produkt konečně pomůže s mým problémem? - Trpčí chuť nám nevadí, pokud nám produkt dokáže dlouhodobě pomoci.

Kolik času věnuji své léčbě? - Jsme ochotné věnovat tolik času, kolik bude potřeba. Na správné léčbě nám velmi záleží. Některé dny bývají v práci náročnější, ale čas si najdu vždy a ráda.

Na jaké vlastnosti produktu se chci zaměřit? - Rádi bychom takové produkty, u kterých si můžeme být jistí, že jsou v té nejlepší kvalitě a zároveň dokáží pomoci našim zdravotním problémům.

Jsem muž či žena? - Jsem žena s dcerou.

Shrnutí

Paní Lucii trápí nepříjemný pocit v břiše, který je často doprovázen křečemi a tupou bolestí v oblasti střev. Již nějakou dobu má problémy s energií, která ji mnohdy chybí již po probuzení. Lucie pracuje jako učitelka na základní škole. K této práci potřebuje v první řadě soustředěnost a energii, aby dokázala celý den fungovat a být plně k dispozici pro své žáky, kteří vyžadují její pozornost. Když se necítí fyzicky ani psychicky dobře, je pro ni velmi těžké se soustředit. Lucii není zdravý životní styl vůbec cizí. Již několik let se věnuje józe, jí převážně rostlinnou stravu a velmi si dává záležet na kvalitě potravin. Stále se jí však nedaří vyřešit si svůj zdravotní problém. Lucie dává přednost především přírodní léčbě. Pokud jde o zdraví, volí vždy přírodní produkty, které jsou zcela bez chemie, konzervantů, nežádoucích látek a samozřejmě v té nejlepší kvalitě. Kvalita je pro Lucii velmi důležitá, i z toho důvodu upřednostňuje certifikované produkty, u kterých si může být jistá, že mají prokazatelný původ, čisté složení a jsou vhodné pro náš organismus. Lucie ráda zkouší nové produkty a různé doplňky stravy. Problém nemá ani s chutí produktů, které nemusí být v některých případech příliš chutné. Pokud ji produkt dokáže s jejím problémem pomoci, je ochotna jeho nežádoucí chuť vydržet. To samé platí i o ceně. Pokud je produkt dražší a cena odpovídá jeho kvalitě, není to pro paní Lucii žádná překážka a je ochotna do produktu (a především do svého zdraví) investovat.

Kdy zvolit značku Naturalis

V případě paní Lucie je značka Naturalis tou nejlepší volbou, jelikož splňuje veškeré požadavky na přírodní produkty, které od nich očekává jak pro sebe, tak pro svou dceru.

Pro koho je Naturalis vhodný

 • Pro ty, kteří hledají certifikované produkty odpovídající kvality za přijatelnou cenu, které skutečně fungují
 • Pro ty, kteří preferují prokazatelný způsob zpracování
 • Pro ty, kteří požadují doložitelné certifikáty kvality získané v ČR i v zahraničí
 • Pro ty, kteří rádi zdarma získají cenné rady od certifikovaných odborníků
 • Pro ty, kteří si chtějí vybrat z široké nabídky produktů vhodné přímo pro ně

Pro koho by Naturalis nebyl vhodný

 • Pro ty, kteří upřednostňují nejlevnější produkt na trhu a nezáleží jim na vysoké kvalitě
 • Pro ty, kterým nezáleží na tom, jaký původ produkt má a jakou formou byl zpracován
 • Pro ty, kteří nevyžadují certifikáty kvality ani si nechtějí ověřovat kvalitu produktů
 • Pro ty, kteří nevěří na přírodní léčbu a trvají na medikaci
 • Pro ty, kteří hledají urychlená řešení a vadí jim čekat na dlouhodobé výsledky

Už vím, že chci Naturalis - jak nyní vyhledat nejvhodnější produkt, který mi pomůže

Abychom Vám usnadnili cestu k výběru nejvhodnějšího produktu, který bude nejlepší možnou variantou přímo pro Vás, připravili jsme speciální filtry, díky kterým najdete přesně to, co aktuálně hledáte. Snadno, rychle a přehledně. Připravili jsme 10 kategorií, které Vám s výběrem pomohou. Hledat produkty můžete podle těchto kritérií:

 1. Cena - určení maximální a minimální ceny produktu
 2. Cenné látky - hledání produktu, který obsahuje konkrétní látku (např. bílkoviny, chlorofyl atp.)
 3. Kvalita / certifikáty jakosti - např. vyhledávání BIO či Kosher kvality
 4. Účinek - hledání produktu na konkrétní zdravotní problém (např. podpora imunitního systému či zvýšení energie)
 5. Vliv na konkrétní orgán - hledání produktu např. na problémy se střevy či svaly
 6. Složení - preference jedné či více konkrétních surovin (např. hledám produkty, které obsahují surovinu chlorofyl)
 7. Vhodný i pro - hledání produktu pro lidi s vymezeným životním stylem (např. hledám produkt vhodný i pro vegany)
 8. Způsob konzumace - preferovaný způsob konzumace (např. nehledám tablety, ale produkt, který by se dal snadno rozmíchat ve vodě)
 9. Forma - preferovaná forma produktu (např. nechci tabletky, ale sypký produkt)
 10. Hmotnost - hmotnostní rozmezí, které preferuji (např. chci jen testovací balení do maximální gramáže 250 g)
Filtrace produktů

Jak vybrat vhodnou zelenou potravinu - video návod

Jak vybrat zelenou potravinu, která zvýší energii a pomůže se zažíváním

V ukázkovém příkladu jsme si říkali, že paní Lucie trápí během dne nedostatek energie a často trpí na nepříjemné a pichlavé bolesti v břiše. Zároveň již víte, že na našem e-shopu můžete vybírat produkty podle jejich vlastností jako je účinek na zdraví či vliv na orgán. Následující video Vám názorně ilustruje, jakým způsobem postupovat, když chceme najít zelené potraviny na podporu imunity.

Vysvětlivky k videu (výběru zelených potravin)

 1. Vyhledejte Vámi preferovanou kategorii - v případě paní Lucie to byla kategorie "zelené potraviny"
 2. Zadejte Vámi potřebné vlastnosti zelené potraviny dle Vašich preferencí (nejdůležitější zadávejte jako první)
 3. V ilustračním videu byla nejdůležitější vlastnost "imunita"
 4. Druhou nejdůležitější vlastností byl výběr vliv na orgán (ve videu vybrán "střeva")
 5. Poslední nejdůležitější vlastností byl obsah chlorofylu v produktu
 6. Dle filtrace se vybraly 3 konkrétní produkty, které splnily všechna zadaná kritéria
 7. Paní Lucie si následně vybrala produkt "Chlorella Naturalis"

Shrnutí

Stejným způsobem by Lucie mohla postupovat, kdyby si chtěla vybrat jinou zelenou potravinu, která splňuje její požadavky. Pro produkty na zvýšení energie by zvolila účinek "energie". Pro certifikáty BIO kvality by zvolila v sekci kvalita "BIO".

Nejoblíbenější zelené potraviny

Ječmen Naturalis BIO
Ječmen Naturalis BIO
Výborný antioxidant
Ječmen Naturalis BIO je velmi účinný antioxidant. Obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek, vitamínů a minerálů. Vzhledem ke svému jedinečnému zpracování si zachovává všechny své důležité látky.
 • Pěstování v Utahu tradičními pěstiteli
 • Vzniká lisováním a vyšťavením
 • Používá se k tonizaci organismu
Více informací o mladém ječmenu >>
Chlorella Naturalis BIO
Chlorella Naturalis
Detoxikuje organismus a dodává vitalitu
Chlorella podporuje především vitalitu, dodává nám energii a zvyšuje naši obranyschopnost. Obsahuje vysoké množství železa, které je velmi důležité pro náš organismus. Chlorella je vhodná pro detoxikaci a pomáhá vylučovat škodliviny v našem těle.
 • Pěstování v Taiwanu tradičními farmáři
 • Obsahuje chlorofyl
 • Výborný antioxidant
Více informací o chlorelle >>
Spirulina Naturalis
Spirulina Naturalis
Srovnává hladinu cukru v krvi
Spirulina patří bezpochyby mezi zelené potraviny a to nejen díky obsahu chlorofylu. Podporuje náš imunitní systém, napomáhá při hubnutí a také zvyšuje vitalitu. Působí příznivě na hladinu cukru v krvi a pyšní se obsahem rostlinných proteinů a vitamínů.
 • Skvělý antioxidant
 • Vysoký obsah bílkovin
 • Podporuje nárůst svalové hmoty
Více informací o spirulině >>

Prohlédnout všechny zelené potraviny >>

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.
Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.