Jsme cyklističtí nadšenci

Není sportovec jako sportovec. Ne každý má ambice jako Jaromír Jágr. A né každý si chce šáhnout na olympijskou trofej. Ale jedno mají všichni sportovci stejné - lásku k pohybu.

Bylo nebylo, jedno osudové setkání

Začátek tohoto příběhu by se dal shrnout do věty: „Cesty páně jsou nevyzpytatelné“. Píše se rok 2015 a my jsme dostali nabídku spolupracovat s cyklistickým týmem, který se zaměřuje na tzv. MTB, tedy na jízdu na horských kolech. Jelikož jsme za sebou měli již spolupráci s mistry Evropy či vicemistry Světa, na tuto nabídku jsme ihned kývli. Před první schůzkou jsme byli plní vzrušení. Kdo k nám asi přijde? Olympijští vítězové, nové vycházející hvězdy ve světě horských kol, ostřílení matadoři se stovkami absolvovaných závodů, kteří mají v nohách stovky tisíc kilometrů? Napětí gradovalo do té chvíle, než k nám přišla různorodá skupinka nadšenců napříč všemi možnými věkovými kategoriemi i profesemi. Na první pohled nám bylo jasné, že nejde o špičkové testosteronem nabité borce, kteří usínají s činkou v ruce, nýbrž o nadšence, kteří milují přírodu, pohyb, horská kola a jejich oblíbený sport dělají pouze z čistého nadšení. Vyprávěli nám o svých společných projížďkách, které začali podnikat, aby mohli být po práci alespoň chvíli na čerstvém vzduchu, aby se mohli vídat s přáteli a aby svůj volný čas adekvátně vyplnili. Jejich první větší výlety byly na nedaleký hrad Okoř, první závod Pražská 50 (Pražská padesátka).

Sport děláme pro radost

Frekvence jejich vyjížděk se začala zvyšovat, počet najetých kilometrů pomalu, ale jistě rostl a láska k tomuto sportu se začala prohlubovat. Na naši otázku: „Jaké máte sportovní cíle?“ jsme dostali odpověď „Užít si každou společnou cestu.“. A to nás dostalo. Tato jedna věta. Tento jeden okamžik. Být mistrem Evropy je fajn. Myslet na Světový pohár je úctyhodné, ale dělat něco pro radost, pro zvýšení svého osobního zdraví, pro naplnění vnitřní touhy po pohybu a bez myšlenek na karierní a zároveň finanční úspěch je fascinující. Rozhodli jsme se, že chceme podporovat i tento druh sportovců. Srdcaře, kteří na oblastní závody jezdí pro radost, do svého oblíbeného sportu zapojují své rodiny i kamarády. Ty, které vrcholový (a často přehnaný/nezdravý) sport neláká. Ty, které dělají sport z lásky k pohybu a k přírodě. V té návaznosti jsme se rozhodli spolufinancovat jejich oddílové dresy, webové stránky a celkově je podporovat. Jak finančně, tak i nefinančně. Od té doby se z týmu MTB Horoměřice stali naši přátelé. Chodíme jim fandit na závody, jsme hrdí na to, že jejich dres nese naše logo, ale hlavně nás těší, že jsme udělali radost skupince nadšenců, kteří dělají to, co mají nejraději.

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.
Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.
Kategorie