Kokosový olej jako kosmetický pomocník

Suroviny:
Kokosový olej už v dnešní době zná asi každý. Jedná se o velmi univerzální produkt, který využijete jak v kuchyni, kosmetice tak například na úklid domácnosti. Níže přinášíme několik nápadů, jak můžete využít kokosový olej jako kosmetický přípravek.

Péče o pleť

Kokosový olej hydratuje a zvlhčuje pokožku, můžete ho tak použít místo krému. Jeho lehká konzistence se rychle vstřebá a nechá tak pokožku hezky hydratovanou. Pozor však, pokud máte již přirozeně mastnou pokožku a sklon k akné, jelikož kokosový olej patří mezi komedogenní oleje.

Odličovač

Olej výborně slouží jako odličovač řasenky a to i takové, se kterou má problém klasický komerční odličovač očí. Navíc nepálí a nepůsobí zarudnutí. Stačí nanést malinko oleje na konečky prstů, jemně promnout, aby olej zkapalněl, a rozetřít na horní a dolní víčka. Pokud máte opravdu odolnou řasenku, můžete nechat chvíli působit a poté setřít tampónkem namočeným v teplé vodě. Stejně tak můžete olej použít na odlíčení celého obličeje. Tam ale opět platí předešlý bod, že olej není úplně vhodný pro aknózní a mastnější pleť.

Hydratace pokožky

Olej samozřejmě můžete použít i na celé tělo. Pokožku zanechá krásně hebkou a hydratovanou. Dávejte však pozor, abyste to s dávkováním nepřehnali a nezůstali mastní od hlavy až k patě, opravdu stačí malé množství.

Ústní hygiena

Kokosový olej se dá použít i jako zubní pasta. Někteří olej smíchají s jedlou sodou, přikápnou vonný olej podle chuti a domácí pasta je na světě. Pokud právě nejste zastánci této metody, i tak Vám může kokosový olej vykouzlit bělejší úsměv na tváři. Stačí si, mimo klasické čištění zubů, vyčistit zuby právě kokosovým olejem nebo olej přemílat v ústech alespoň 10 minut a poté olej vyplivnout [1].

Péče o vlasy

Olej můžete použít i na posílení vlasů a to buď jako zábal nebo jako kondicionér na suché i mokré vlasy. Lze do něj přidat i kapka krásně vonící limetové silice. Zábal dopřejte vlasům jednou za čas. Stačí když olej vmasírujete do celých délek vlasů, sepnete je a necháte olej nějakou dobu působit. Pokud zrovna nespěcháte, můžete zábal mít i několik hodin. Potom vlasy opravdu důkladně opláchněte a klasicky aplikujte šampón. Pro každodenní posilnění vlasů stačí na konečky nanést malé množství oleje a vlasy budete mít krásně lesklé a hydratované [2].

Peeling

K vytvoření domácího peelingu stačí pouze trocha kokosového oleje a nějaká hrubá složka, např. sůl nebo cukr. Tuto směs můžete doplnit další složkou podle vaší chuti či potřeby. Nabízí se například káva, ovesné vločky, čokoláda, bylinky apod. Hlavně to s peelingem nepřehánějte, doporučuje se maximálně dvakrát týdně.

Zdroje:
  • [1] www.healthline.com/nutrition/coconut-oil-and-teeth
  • [2] www.goodhousekeeping.com/beauty/hair/how-to/a47863/how-to-use-coconut-oil-for-hair/
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.
Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.
Kategorie