Už jste slyšeli o reishi?

Suroviny:
Vliv na orgán:
Už jste slyšeli o houbě reishi, o které se v poslední době hovoří stále častěji? Je to skvělý pomocník při podpoře imunitního systému, reguluje náš cukr v krvi a mnoho dalšího. Přečtěte si o ní více v dnešním článku.

Co je to reishi?

Houba reishi, českým názvem lesklokorka lesklá patří mezi produkty tradiční čínské medicíny, kde se využívají její zázračné účinky již tisíce let. Její název bychom mohli přeložit jako "houba nesmrtelnosti" což samo o sobě vypovídá o jejím vlivu na naše zdraví.

Reishi je chorošovitá houba, která roste zejména na pařezech, kořenech nebo na odumřelých kmenech dubů a dalších listnatých stromů.

Podpora imunity

Reishi má významný vliv na náš imunitní systém. Odborné studie a výzkumy ukázaly, že houby umí snížit příliš silnou aktivní ochrannou reakci imunitního systému, která často zapříčiňuje např. vznik alergií, astmatu a dalších autoimunitních onemocnění, kde náš imunitní systém napadá naše tělo a ničí ho.

Mezi nejúčinnější imunostimulátory jednoznačně patří přírodní polysacharidy betaglukany, které se nacházejí v buněčných stěnách hub a kvasinek. Mnoho jich můžeme najít právě v reishi, která má díky nim tak silný účinek na naši imunitu. Mimo to obsahuje reishi např. antioxidanty, vitamíny, minerály, fytosteroly a triterpenoidy, které mají protizánětlivé účinky[1].

Snižuje hladinu cukru v krvi

Studie prokázaly, že reishi má také vliv na normální hladinu cukru v krvi. Opět se na tom podílejí polysacharidy, které podporují vychytávání radikálů, snižují oxidační poškození buněk a tím zmírňují potencionální rozvoj inzulínové rezistence. Díky tomu se reishi v posledních letech využívá i při léčbě cukrovky.

Zdroje:
  • [1] www.info.dralexrinehart.com/articles/stress-benefits/reishi-mushroom-immune-benefits
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.
Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.
Kategorie