Zpátky do formy se spirulinou!

Suroviny:
Cenné látky:
Vliv na orgán:
Spirulina obsahuje celou řadu vitamínů, velké množství chlorofylu a zároveň bílkovin, které jsou důležité nejen pro sportovce. Mimo jiné posiluje imunitní systém, má silný detoxikační účinek a mnoho dalšího.

Kde ji najdeme?

Spirulina je vláknitá sinice, která se vyskytuje především v oblastech Asie, Afriky, Střední a Jižní Ameriky. Vzhledem k jejímu zbarvení ji můžeme popsat i jako modrozelenou sladkovodní řasu, která se v současné době pěstuje především za účelem produkce potravinových doplňků, které mají pozitivní účinek na zdraví člověka. Na českém trhu ji můžeme sehnat ve formě tablet či prášku.

Tato zelená řasa obsahuje velké množství bílkovin, želena, vápníku, horčíku a mnoho dalšího. Zároveň obsahuje chlorofyl, který se vyznačuje tím, že čistí a detoxikuje organismus od všech toxinů[1].

Vhodná nejen na hubnutí

Spirulina patří mezi nejvíce účinné přírodní prostředky na podporu hubnutí. Je to dáno zejména obsahem aminokyselin a sacharidů, které se rychle vstřebávají do krevního řečiště. Část našeho mozku vysílá signály hladu právě tehdy, kdy je náš žaludek zcela prázdný. Některé studie ukazují, že určité druhy aminokyselin, které jsou ve spirulině obsaženy, zejména fenylalanin a tyrosin ovlivňují v mozku hladinu neurotransmiterů, tzn. látek, které umožňují přenos nervových impulzů.

Spirulina zároveň ovlivňuje chuť k jídlu, obzvláště pak na sladké, což je při hubnutí velmi důležité, jelikož příčina toho, proč lidé obvykle tloustnou je množství jídla, a především jednoduchých cukrů, kterých je v dnešní době velký nadbytek.

Přírodní zázrak

Spirulina je pro naše tělo zkrátka přírodní vzpruhou. Pokud dodržujeme zdravé stravovací návyky a do toho máme dostatek pohybu, poskytne našemu tělu přesně to, co potřebujeme. Ať už chcete shodit nadbytečné kilogramy, nebo chcete jen poskytnou tělu dostatek vitamínů a zdraví prospěšných látek, které spirulina nabízí, začněte ji do svého každodenního života pravidelně zařazovat. Rozhodně nebudete litovat a výsledky se velmi brzy dostaví[2].

Zdroje:
  • [1] www.livescience.com/48853-spirulina-supplement-facts.html
  • [2] www.praktickelekarenstvi.cz/pdfs/lek/2016/02/07.pdf
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.
Líbilo se Vám počteníčko? Inspirujte i své přátele.
Kategorie