Krásná pleť bez chemie

Přírodní kosmetika by pro nás měla být samozřejmostí stejně tak, jako kvalitní jídlo bez chemie, pohyb a dostatek spánku. Používáte přírodní kosmetiku? Podívejte se v dnešním článku na produkty, které si zaslouží Vaši pozornost.
Kategorie: Články Kosmetika

Přírodní kosmetika by měla být součástí našeho zdravého životního stylu. Stejně jako je například pravidelný pohyb, kvalitní a pestrý jídelníček, dostatek spánku atd. Konvenční kosmetika je pro náš organismus opravdu velmi škodlivá a měli bychom se ji co nejvíce vyvarovat. Konvenční kosmetika obsahuje mnoho toxických a syntetických látek, které naše tělo skrz kůži vstřebává. Jelikož kosmetické produkty používáme na denní bázi, je to velký zásah do našeho organismu, který tím zbytečně zatěžujeme.

Mnoho lidí má v dnešní době velké problémy s ekzémy, lupénkou a obecně citlivou pokožkou a pletí. Pokud patříte mezi ty, kteří mají téměř po každém kosmetickém produktu vyrážku, začervenalou pleť a další nepříjemné kožní problémy, zkuste vyměnit své kosmetické produkty za ty přírodní. Uvidíte sami, že se tyto nepříjemnosti zmírní, či dokonce zcela vymizí. Opatrní bychom měli být nejen u sebe, ale především u svých dětí. I konvenční dětská kosmetika obsahuje celou řadu zdraví neprospěšných látek a nemá příliš přesvědčivé složení. Dopřejte svým dětem tu nejlepší péči a používejte pouze přírodní produkty, které jim nijak neublíží a jsou vhodné i pro tu nejjemnější dětskou pokožku.

Proč zvolit přírodní kosmetiku

Jak již bylo řečeno, přírodní kosmetika neobsahuje žádné chemické látky a je přísně kontrolována. Pokud volíme certifikovanou přírodní kosmetiku, můžeme se být jistí tím, že je zdravotně nezávadná pro naši pokožku a celkové zdraví. Naše kůže patří mezi největší orgán a absorbuje vše, co na ní naneseme. Přírodní kosmetika obsahuje pouze kvalitní suroviny, které jsou čistého složení. U přírodní kosmetiky zkrátka přesně víte, co používáte a co obsahuje. Výrobci nemají co skrývat a jsou na složení svých produktů pyšní.

Přírodní kosmetika je také šetrná k přírodnímu prostředí. Složení takové kosmetiky je převážně z obnovitelných zdrojů. Při používání přírodní kosmetiky se do přírody nedostávají toxické látky, jako se to děje právě u používání klasické konvenční kosmetiky, kterou můžeme zakoupit běžně v každé drogerii. Při používání klasické kosmetiky se podílíme na zlepšení kvality vody, půdy a samozřejmě také ovzduší.

Péče o pleť

Péče o pleť patří mezi ty nejdůležitější, jelikož na ní nanášíme více kosmetických produktů a zaslouží si naši důkladnou péči. O pleť bychom se měli starat nejlépe ráno a večer. Ráno pleť krásně hydratovat, probudit a dodat ji dostatek živin. Večer je naopak důležité pleť dokonale odlíčit, zbavit ji všech nečistot a připravit na další den. Péči bychom měli samozřejmě přizpůsobit své pleti na míru. Vybírat takové produkty, které jsou určeny přímo pro naši pleť, tzn. vybírat produkty na mastnou, smíšenou nebo naopak suchou pleť.

Pleť je každý den vystavena různým vlivům znečištění, jakými jsou například prach, smog nebo znečištění ovzduší. Dále to může být nadměrné používání dekorativní kosmetiky. Všechny tyto faktory ovlivňují produkci kožního mazu, který ucpává póry a může tak vznikat nepříjemné akné. Pro dokonalé odlíčení je důležité vybírat produkty, které jsou vhodné pro všechny typy pleti a především pak pro citlivou pleť.

Pro důkladné a přírodní odlíčení vyzkoušejte hydrofilní odličovací olej s arganem „Sama sebou“. Odličovací olej Sama sebou obsahuje velké množství přírodní látky, která se nazývá Hemisqualane. Ta má za následek precizní a zároveň jemné a šetrné odlíčení dekorativní kosmetiky včetně make-upu. Díky svému přírodnímu složení je olej vhodný pro všechny typy pleti a pomáhá i následnému zklidnění pokožky. Velmi velkou výhodou tohoto oleje, je jeho rychlá vstřebatelnost, kterou ocení každá žena. Olej nezanechává na pokožce mastný filtr a odlíčené budete za pár minutek.

Po odlíčení je důležité pleť hydratovat a vyživit. K tomu Vám poslouží hydratační pleťový krém s růží zvaný Šípková Růženka. Tento pleťový krém obsahuje vysoké množství bambuckého másla a esenciálního oleje ze vzácné růže Absolue. Tato kombinace Vám zaručí dokonalou hydrataci pleti, zvyšuje její flexibilitu a po náročném dni ji příjemně zregeneruje. Mimo jiné obsahuje například mandlový olej nebo vitamin E. Krém se vhodný opět pro všechny typy pleti a můžete ho využívat i při kožních problémech jako jsou ekzémy, vyrážky či začervenání pleti.

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.