Tipy pro krásné a vyživené vlasy

Každá z nás touží po krásně lesklých a vyživených vlasech. Bohužel s věkem a dalšími faktory mohou vlasy ztrácet na kráse. Jak je přivést zpět k životu se dozvíte v dnešním článku.
Kategorie: Články Kosmetika

Vlasy a životní styl

Říká se, že vlasy jsou ozdobou a pýchou každé ženy. Proto je velmi důležité o ně pečovat a dávat jim péči, kterou si zaslouží a potřebují. Kvalita vlasů je velmi úzce spojena s naším životním stylem. Ovlivňuje to nejen strava, ale také psychika a spousta dalších faktorů, které jsme schopni naším stylem života ovlivnit.

Bohužel žijeme v době, kde se setkává s toxiny opravdu na každém kroku, konzumujeme je v potravinách, používáme v kosmetice a jsme v neustálém stresu a presu. Je vědecky dokázáno, že naše vlasy reagují na každou změnu v organismu. Máme to štěstí, že jsme za svůj životní styl odpovědní pouze my a pouze my rozhodujeme o tom, co do svého těla přijímáme a jak se k sami sobě chováme.

Určitě jste na sobě vypozorovali, že pokud máte nedostatek spánku a nejste v psychické pohodě, okamžitě se to projeví i na Vašem fyzičnu. Vlasy bohužel nejsou žádnou výjimkou. Stres je pro naše vlasy nepřítel číslo 1. Při vyplavování stresového hormonu kortizolu dochází k zúžení cév a tím i k nedostatečnému prokrvování vlasových kořínků. To má za následek jejich nadměrné vypadávání, vlasy ztrácí na kvalitě apod. Pokud cítíte, že jste dlouhodobě ve stresu, zkuste do svého života zařadit macu, která má příznivé účinky na psychický výkon a duševní zdraví a může při těchto problémech velmi pomoci.

Vlasy a kokosový olej

Kokosový olej je pro naše vlasy opravdu skvělým pomocníkem. Vlasy krásně vyživí, hydratuje, regeneruje, tudíž jsou lesklé a pevné hned od kořínků. Poradí si i s roztřepenými konečky, zabraňuje jejich vypadávání a poradí si i s lupy, které dokáží pěkně potrápit. Pokud sháníte kokosový olej na péči o své poškozené vlasy, mějte vždy na paměti fakt, že na kvalitě opravdu záleží, a proto volte oleje především v BIO kvalitě.

Pro preventivní ošetření vlasů kokosovým olejem stačí vmasírovat pár lžic do čistých a vlhkých vlasů. Pokud máte vlasy velmi suché, můžete olej vmasírovat přímo na pokožku hlavy. Tam, kde jsou vlasy nejvíce poničené (zpravidla to bývá na koncích) použijte oleje více, naopak méně ho aplikujeme na místech, kde jsou vlasy zdravé. Pokud chcete zvýšit účinnost, zakryjte si vlasy nějakou koupací čepicí, nebo je zabalte do teplého ručníku a nechce působit několik hodin.

Je obecně známo, že studená voda je pro naše vlasy něco jako životabudič. Přestože nikdo z nás (obzvláště v zimních dnech) nepohrdne horkou sprchou, pro naše vlasy však způsobuje více škody, než užitku. Horká voda doslova vysává z vlasů a pokožky vlhkost, dávejte proto pozor, aby voda nebyla příliš vařící a vlasy úplně nezničila. Nezapomínejte si po sprše vlasy opláchnout studenou vodou, vlasové vlákno se uzavře a vlasy budou hladší a zdravější. Pokud trpíte na mastné vlasy, máme vyzkoušeno, že po studené sprše zůstávají bez mastnoty o několik dní déle.

Masky na vlasy

Naštěstí existují přírodní ingredience, které pomáhají dát našim vlasům nový život a vyživit je přesně tak, jak potřebují. Na vlastní kůži jsme vyzkoušeli hned několik masek, které se nám velmi osvědčily a rádi bychom je sdíleli i s Vámi. Pro masku na suché vlasy budete potřebovat 1 banán, 1 lžičku medu a trochu olivového oleje. Smícháním vytvoříte kašičku, kterou aplikujte cca 2x týdně.

Pokud Vás trápí suché konečky, vytvořte si masku za pomocí 1 lžíce medu, 1 lžíce olivového oleje a jednoho žloutku. Vše smíchejte, nechte působit 20 minut a poté vymyjte vlažnou vodou a vlasy umyjte oblíbeným šamponem. Pokud trpíte na mastné vlasy, vyzkoušejte na ně nanést sníh z pěti bílků, vejce totiž pomáhají vlasy odmašťovat. Naneste sníh na vlasy a nechce působit tak dlouho, dokud sníh nezaschne. Poté hlavu důkladně opláchněte.

Máte něco na srdci? Přidejte komentář.