Zdravé slazení se superpotravinami

Suroviny:
Suroviny:
To, že je bílý rafinovaný cukr pro náš organismus a celkové zdraví špatný už víme. Jaká sladidla tedy můžeme používat, aniž bychom se museli obávat zdravotních problémů? A jde sladit zcela bez cukru? To se dozvíte v dnešním článku.
Suroviny:

Pryč s klasickým cukrem

Pokud se snažíte jíst zdravě a dodržovat základy zdravého životního stylu, bílý cukr do Vaší kuchyně opravdu nepatří. Má velmi negativní účinky na naše zdraví a fakt, že je v dnešní době přidáván téměř do všeho (včetně pečiva, šunek, sojových omáček apod.) nám ukazuje, že ho ve stravě máme extrémní nadbytek. Nejde pouze o to, že si osladíme čaj nebo kávu, ale denně ho přijímáme v potravinách, kde bychom ho rozhodně nečekali. Proto je jeho eliminace na místě.

Lidský mozek si na cukr může vybudovat stejnou závislost, jako třeba na kávě nebo cigaretách. Určitě jste zažili někdy ten pocit, kdy máte nezadržitelnou chuť na sladké a pro kousek čokolády byste udělali téměř cokoliv. Dobrá zpráva je, že závislosti na cukru se dá zbavit, jen to chce trochu více úsilí a trpělivosti.

Superpotraviny jako sladidlo

Čím méně cukru budete konzumovat, tím více energie budete mít. Budete se cítit odpočatí a hlavně zdravější. Další fakt je ten, že čím méně budeme sladit, tím více si budeme užívat přirozenou chuť potravin a po pár týdnech už na nás bude sladké i samotné ovoce.

Skvělým řešením, čím můžeme nahradit cukr, a přesto se nemusíme navždy vzdát sladké chuti je používat superpotraviny, které mohou posloužit díky své chuti jako sladidlo a zároveň dodají našemu tělu mnoho vitamínů, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek.

Jednou z nich je např. lucuma. Lucuma má sladkou chuť, přesto má nízký glykemický index, tudíž nezvedá hladinu cukru v krvi a nezpůsobuje nám takové chutě, jako klasický cukr. Je to výborný zdroj vlákniny a je vhodná i pro diabetiky. Lucumu můžete zakoupit ve formě prášku, který pak jednoduše přidáte do smoothie, kaší nebo různých sladkých receptů místo cukru.

A yacon znáte?

Yacon je vysoká zelená rostlina, která se vyskytuje v jižní Americe. Díky své přirozené sladké chuti ho můžeme používat jako sladidlo, které je pro naše tělo nezávadné, naopak mu dodá spoustu živin a důležitých látek pro náš organismus[1].

Vyzkoušejte vyměnit cukr za superpotraviny a uvidíte, že se budete cítit daleko lépe!

Zdroje:
  • [1] www.superfoodly.com/yacon-syrup/
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.