Jak zlepšit svou duševní pohodu

Účinky některých superpotravin nás nepřestanou nikdy překvapovat. Zlepšit si svou duševní pohodu bez léků pouze přírodní cestou? Ano, je to možné. Vyzkoušeli jsme to na vlastní kůži.

Přírodní cesta je cíl

Žijeme ve velmi uspěchané době, kdy jsme několikrát během dne vystaveni spousty stresovým situacím a stresorům obecně. Někdy pro nás může být velmi těžké takovému stresu odolat a zůstat v psychické pohodě. Proto je v dnešní době zcela běžné, že spousty lidí trpí různými úzkostnými stavy, chronickým stresem, nespavostí apod.

Taková psychická disbalance může mít opravdu velmi špatné následky nejen na naše psychické zdraví, ale velmi brzy se objeví i na zdravím fyzickém. Dobrá zpráva však je, že není potřeba začít brát ihned léky, které tyto stavy pouze zbrzdí, jenže od problému mnohdy vůbec nepomohou.

S macou proti stresu

Prvním přírodním pomocníkem, který Vám může na cestě za duševním zdravím pomoci je zaručeně maca. Macu objevili už dávní Inkové, kteří ji využívali převážně na zvýšení energie, pro sílu v boji a vitalitu. Maca je velmi silný adaptogen a pomáhá našemu organismu vyrovnat se nejen s psychickým stresem. Maca dokáže harmonizovat uvolňující se stresové hormony v nadledvinkách - především kortizol.

Další superpotravina, která nám může od nadbytečného stresu pomoci je ashwagandha. Tato bylina funguje samostatně, nebo ji můžete kombinovat již se zmíněnou macou, která její účinek ještě více zefektivní. Ashwagandha mimo jiné zlepšuje koncentraci, zvyšuje energii a pozitivně ovlivňuje činnost srdce a dýchacího systému[1].

Jde to i jinak

Poslední přírodní produkt, který si v dnešním článku uvedeme, je bylina jménem shatavari. Shatavari je definována jako superpotravina především pro ženy, jelikož podporuje plodnost, pomáhá při nepravidelném menstruačním cyklu a mnoho dalšího. Mezi významné účinky můžeme zmínit např. zlepšení kvality spánku, zmírnění úzkostí, tlumí nepříjemné projevy menopauzy, zmírňuje výkyvy nálad atd.[2]

Ať už potřebuje zlepšit své psychické zdraví, nebo chcete vyzkoušet přírodní produkty jako výbornou prevenci, při těchto produktech nikdy nešlápnete vedle!

Zdroje:
  • [1] www.draxe.com/ashwagandha-benefits/
  • [2] www.banyanbotanicals.com/info/ayurvedic-living/living-ayurveda/herbs/shatavari/
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.