Výhody kokosového oleje

Suroviny:
Suroviny:
Kvalitně odlíčí každý make-up, přírodním způsobem pomáhá bělit naše zuby, je to úžasný pomocík při vaření. O kom je řeč? No přeci o kokosovém oleji! Jak ho můžeme v domácnosti využít a jaké jsou jeho výhody? To se dozvíte v dnešním článku.
Kategorie: Články Kosmetika
Suroviny:

Kokosový olej patří mezi rostlinné tuky, které mají tolik využití a vlastností, že je těžké je vůbec spočítat. Kokosový olej se vyznačuje především obsahem kyseliny laurové a kaprylové, které se pyšní antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi. Ničí bakterie, kvasinky i plísně. Kokosový olej zároveň obsahuje nasycené tuky, které se dostávají přímo do jater, kde se rozkládají na energii a neukládají se tak do tukových zásob[1].

Hydratace pokožky

Kokosový olej je mimo jiné bohatý také na antioxidanty a mastné kyseliny, které se rychle a efektivně vstřebávají do pokožky. Proto se hojně využívá např. při léčbě ekzémů, problémů se striemi, akné atd. Po nanesení nechává pokožku hebkou a zbavuje ji přebytečné mastnoty. Díky své šetrnosti se hodí pro děti - popř. je ráno můžete namazat rakytníkovou mastí a večer kokosáčem.

Na své si přijdou i naše zuby a ústní dutina. Kokosový olej zlepšuje vzhled zubů a můžeme ho použít jako přírodní bělidlo. Stačí si 1x denně vyčistit zuby kokosovým olejem a po několika týdnech uvidíte výsledek. Zároveň zamezuje tvorbě zubního kazu, zklidňuje dásně a omezuje výskyt velmi nepříjemných aftů.

Přírodní odličovač

Kokosový olej je skvělý i pro ženy, které si potrpí na přírodní kosmetiku, může totiž posloužit i jako odličovač. Stačí trochu oleje nanést na obličej a krásně odlíčí jak make-up, tak řasenku. Jelikož kokosový olej mírně vysušuje pleť, doporučujeme po každém odlíčení použít nějaký hydratační či výživný krém.

Pomocník v kuchyni

Není to však pouze kosmetika a péče o naše tělo, kde můžeme tento olej uplatnit. Skvěle se hodí i do kuchyně pro tepelnou úpravu jídel. Kokosový olej je stálý i při velmi vysokých teplotách. Jelikož má svou specifickou chuť, doporučujeme ho použít na přípravu sladkých jídel, jako jsou např. palačinky, lívanci či jiné dezerty. Ve slané kuchyni si výborně hodí do asijských pokrmů[2].

Zdroje:
  • [1] www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/food-features/coconut-oil/
  • [2] www.wellnessmama.com/5734/coconut-oil/
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.