Ginseng – Sibiřský ženšen

Sibiřský ženšen je velmi silný adaptogen, podporuje náš imunitní systém, pozitivně ovlivňuje duševní i psychické zdraví. Přečtěte si v dnešním článku jak můžete použít ženšen právě vy.
Kategorie: Články Sport

Země původu

Ginseng, neboli sibiřský ženšen, který se v Číně využívá již po tisíciletí k léčebným účelům je rozšířen zejména v tradiční čínské medicíně, ale v současné době se rozšiřuje i směrem na Západ.

Nejsilnější adaptogen

Ginseng je znám především jako adaptogen, což znamená, že velmi výrazně zvyšuje obranyschopnost organismu například před stresem. Nejčastěji se používá ke zvýšení energie a v boji proti únavě (působí tak i přesto, že neobsahuje žádný kofein). Zlepšuje nejen fyzickou kondici, ale pozitivně ovlivňuje i naši psychiku a duševní zdraví.

Sibiřský ženšen je dřevitá rostlina, kterou tedy nelze přímo konzumovat. Nejléčivější část ženšenu je kořen. Kořen se šetrným způsobem usuší a následně je z něj vyroben prášek, který je vhodný k okamžité konzumaci. Používají se však i listy a plody. Prášek z kořene ženšenu můžeme přidat do ovesných kaší, jogurtu, ovocným koktejlů, nebo ho rozmícháme pouze ve vodě.

Ženšen ve sportu

Vzhledem k tomu, že ginseng pomáhá zlepšit fyzický výkon, využijí ho zejména sportovci, nebo lidé, kteří mají hektický styl života. Dále je ženšen výborný pro ty, kteří jsou často nemocní a potřebují podpořit svůj imunitní systém.

Ženšen patří mezi nejlepší přírodní afrodisiaka. K léčbě mužských problémů a zlepšení erekce se ženšen používá již po staletí a v současné době je zároveň předmětem mnoha studií, která se tohoto tématu týkají[1].

Zdroje:
  • [1] www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3659612/
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.