Hormonální rovnováha přírodní cestou

Suroviny:
Vliv na orgán:
Suroviny:
Vliv na orgán:
Hormonální nerovnováha může velmi znepříjemnit život. Netýká se pouze žen v období menopauzy, ale také mladých dívek i mužů. Jak si dát hormony do pořádku bez léků přírodní cestou? To se dozvíte v dnešním článku.
Suroviny:
Vliv na orgán:

Co způsobuje hormonální nerovnováhu?

Hormonální nerovnováha je velmi častý problém dnešní doby. Netýká se pouze starších žen, které přecházejí do období menopauzy, ale také mladých dívek. Nejčastěji je tento problém způsoben vysazením antikoncepce, která se v současnosti užívá ve velkém. S problémem hormonální nerovnováhy se však mohou potýkat i muži, kteří mají buď nedostatek, nebo naopak nadbytek testosteronu.

Dnes už jsme seznámeni s tím, že strava, pohyb a celkový zdravý životní styl ovlivňují fungování našeho těla a zdraví. Vnější i vnitřní faktory působí zásadním způsobem také na naše hormony. Hormonální rovnováhu - tedy správné fungování a přirozenou tvorbu hormonů narušuje např. již výše zmíněná antikoncepce, znečištěné životní prostředí, nezdravá strava založena především na průmyslově zpracovaných potravinách, nekvalitní kosmetika a mnoho dalšího.

Hormonální nerovnováha se může projevovat např. výkyvy nálad, padáním vlasů, zhoršení stavu pokožky, nepravidelnou menstruací, konstantní únava a slabost, ztráta libida, přibírání na váze atd.

Jak mohu svému tělu pomoci?

Pokud si myslíte, že vaše hormony nejsou v rovnováze, nevěšte hlavu. Máme pro Vás pár doporučení a tipů, které Vám mohou pomoci. Prvním a nejdůležitější krokem je úprava jídelníčku. Z vaší lednice musí zmizet veškeré průmyslově zpracované potraviny, nekvalitní rostlinné oleje a rafinované cukry, které ovlivňují hormony velmi negativním způsobem. Dalším krokem je samozřejmě zařazovat pohyb. Neznamená to, že musíte být 7x týdně v posilovně. Stačí zařadit do svého každodenního života přirozený pohyb. Ať už to jsou procházky, nošení tašek z nákupu, chození po schodech atd.

Maca - superpotravina nejen pro ženy

Posledním krokem, který Vám můžeme z vlastní zkušenosti doporučit je zařadit nejvíce účinnou superpotravinu v oblasti hormonální rovnováhy - macu[1]Maca peruánská patří mezi adaptogeny, zvyšuje plodnost, potenci a dokáže srovnat hormonální nerovnováhu. Důležité je říct, že maca žádné hormony neobsahuje. Dokáže tento problém vyřešit zcela přírodní cestou[2].

Zdroje:
  • [1] www.goodhousekeeping.com/health/diet-nutrition/a25858337/maca-powder-for-women-benefits/
  • [2] www.globalhealingcenter.com/natural-health/7-benefits-of-maca-root-for-women/
Máte něco na srdci? Přidejte komentář.