

Péče o tělo
Přípravky do koupele
Tělová mléka, másla a oleje
Tělová mýdla, krémy a masti
Antiperspiranty a deodoranty
Intimní hygiena
Opalování
Houbičky a příslušenství
Strie a celulitida
Holení
Repelenty
Masážní přístroje a přípravky
Výživa a hydratace pokožky
Tělové balzámy a spreje
Tělový peeling
Erotika
Speciální péče o tělo
Péče o vlasy
Péče o pleť
Aromaterapie
Péče o ruce
Dětská kosmetika
Péče o rty
Dekorativní kosmetika
Ústní hygiena
Pánská kosmetika
Péče o oči
Péče o nohy
Péče o uši 

Sója (respektive její zpracovaná podoba) je bezesporu nejpoužívanější luštěnina světa. Díky svému bohatému obsahu rostlinných bílkovin (37 %) se používá pro výrobu veganských sójových proteinů. Sójové boby jsou pravou a tou nejčistší formou sójy, která existuje. Můžete je použít jako přílohu (podobně jako fazole, čočku či hrách ). Výborné jsou též v salátech, karbanátcích, speciálních kaších i polévkách. Sójové boby jsou ze své podstaty bez jakýchkoli živočišných produktů. Proto si na nich mohou bez obav pochutnat i vegani. Jejich výhodou je snadná a rychlá příprava i univerzálnost použití. Každou luštěninu před konzumací doporučujeme přes noc namočit do vody s jablečným či vinným octem. Pro ještě lepší vlastnosti (snížení nadýmavého efektu a minimalizace zátěže pro organismus) se doporučuje do vody též nasypat sušené koření (bylinky jako je saturejka nebo bazalka).
Sója je asi metr vysoká rostlina s lusky, ve kterých se nachází sójové boby. Jedná se o jednu z nejstarších kulturních plodin. Původně pochází z Číny, kde se pěstuje více než 4 000 let. Sóje vyhovuje teplejší podnebí tropů a subtropů. Vyrábí se z ní tofu, tempeh, sójové omáčky, miso, natto, sójové nápoje (tzv. alternativy mléka), jogurty, pomazánky i uzeniny. Celý proces od zasetí zrníčka sójy, po sklizení až po její následné balení probíhal pod kontrolou akreditovaných společností zaměřujících se na dodržování BIO kvality. Sóju balíme do sáčků, které uchovají potravinu v maximální možné kvalitě. Obaly i výrobní prostory jsou též certifikovány pro styk s biopotravinami.
Sójové boby můžete používat stejným způsobem jako kteroukoli jinou luštěninu jako je čočka či fazole. Sója se využívá jako náhrada masa či jiných příloha jako je rýže, brambory, fazole atp. Vychladlé sójové boby se výborně hodí do zeleninových salátů. A v neposlední řadě se můžete vyzkoušet vyrobit své vlastní sójové mléko - přes noc namočené boby rozmixujte s čerstvou vodou, pak směs vařte asi 15 minut. Během vaření odebírejte pěnu, nakonec sceďte přes sítko a hotové mléko dochuťte medem nebo vanilkou.
Certifikát dokazující BIO kvalitu tohoto produktu si můžete stáhnout zde.
| Výživové údaje | na 100 g |
|---|---|
| Energetická hodnota | 1 792 kJ / 428 kcal |
| Tuky | 20 g |
| z toho nasycené mastné kyseliny | 2,9 g |
| Sacharidy | 21 g |
| z toho cukry | 7,3 g |
| Bílkoviny | 37 g |
| Sůl | 0,02 g |
| Forma | Tvrdé |
| Cenné látky | Bílkoviny |
| Podíl BIO složek | 100 % BIO |
| Vliv na orgán | Kosti, Svaly |
| Určeno primárně pro | Muže, Ženy |
| Alergeny | Bez arašídů, Bez celeru, Bez hořčice, Bez laktózy, Bez lepku, Bez sezamu, Bez siřičitanů, Bez skořápkových plodů, Bez vajec, Bez vlčího bobu |
| Vhodný i pro | Děti, Kojící, Těhotné, Vegany |
| Cena za 1 porci | 8.42 Kč |
| Země původu suroviny | Itálie |
| Materiál hlavního obalu | Recyklovatelný plast |
| Trvanlivost od data výroby | 24 měsíců |
| Kvalita | BIO, Vegan |
| Hmotnost / objem | 500 g |
| EAN | 8594182803525 |
| Skladování | Skladujte v suchu a temnu |
| Vyrobeno v zemi | Česká republika |
| Podíl přírodních složek | 100 % přírodní |
Naše cenotvorba se pokaždé řídí zásadami férové ceny. Nehýbeme uměle cenami a nechvástáme se přestřelenými procenty. U každého produktu vždy najdete historii ceny.

S tímto produktem jsme zatím nezveřejnili žádný článek. Ale nebojte, už ho vymýšlíme a bude to pecka :-)
V naší videosérii "Univerzita zdravého životního stylu" si pravidelně představujeme nejoblíbenější produkty z řad čajů, zdravých potravin, přírodní kosmetiky a zerowaste. Dozvíte se zde, jak se dané produkty vyrábějí, v čem jsou unikátní, jak je správně používat, čeho se naopak vyvarovat a prozradíme Vám i zajímavosti ze zákulisí pěstování či zpracování počátečních surovin.
Naturalis není jen značka zdravé stravy a přírodní kosmetiky. Naturalis je synonymum ke zdravému životnímu stylu. Je to cesta k pevnějšímu zdraví, krásnější pleťi a tím pádem i ke šťastnějšímu životu. Všechny naše produkty mají mezinárodní certifikáty jakosti jako jsou např. BIO, Vegan, CPK, GMO Free a další. Pojďte se s námi podívat na letní scenérii s produkty Naturalis.

